Gümrüğe Takılan Ürünler Nerede Satılıyor Istanbul?(Soru)

Gümrük idaresince işletilen Perakende Satış Mağazalarından Satış Listesi’ndeki eşyaları satın alabilirsiniz. İstanbul‘da Sirkeci ve Erenköy olmaz üzere 2 perakende satış mağazası bulunmaktadır. Aynı zamanda Kocaeli, Edirne ve Ankara’da da mağazalar bulunmaktadır.

  • İstanbul Sabiha Gökçen ve Antalya Havalimanları’nda unutulan eşya ve valizler ile çeşitli sebeplerle gümrüğe takılan eşyalar satışa çıkarıldı. Yolcuların havalimanlarında unuttuğu eşya ve valizler ile çeşitli sebeplerle gümrüğe takılan eşyaların ihale usulüyle satışı yapıldı.

Gümrüğe takılan ürünü nasıl alırım?

Aldığınız ürün 75 eurodan pahalı olduğu için gümrüğe takılmışsa muayene memuru tarafından gümrük vergisi hesaplanır ve bu tutarı vergi dairesine gümrük vergisi olarak ödersiniz. Vergiyi ödediğinizi gösteren dekontu gümrük muayene memuruna beyan ettikten sonra ürününüzü alabilirsiniz.

Gümrük ihalelerine nasıl girilir?

Gümrük idaresince düzenlenen e- ihaleye katılabilmek için öncelikle sistem üzerinden üyeliğinizi gerçekleştirmeniz gerekir. Üyelik ücretsizdir. Gerçek kişiler ve tüzel kişiler için üye olma prosedürleri farklıdır. Gerçek kişilerin www.eihale.gov.tr sayfası üzerinden “Üye Ol” bölümünden kayıt yaptırması yeterlidir.

Kargo gümrükte ne kadar bekler?

Aliexpress, Amazon, Alibaba gibi e-ticaret sitesi kullanıcıları, yurt dışından ürün sipariş ettiklerinde 15 ila 40 gün arasında söz konusu ürünün eline ulaşması gerekiyor. Bu sürede ürün ya gümrükten geri gönderiliyor ya da PTT Kargo ‘ya veriliyor.

You might be interested:  Istanbul Üniversitesi Kimya Bölümü Nerede?(Çözüm bulundu)

Gümrük malları neden ucuz?

Tasfiye Edilen Eşyalar ( Gümrük Malları ) Neden Ucuzdur? Bu satışlarda gümrük idareleri kesinlikle kar amaçları yoktur ve tam da bu nedenle ürünlerin fiyatları piyasa fiyatlarına göre daha aşağıdadır, tam da bu yüzden gümrük malları ucuz olur.

Hangi ürünler gümrükten geçmez?

Gümrük yasaklı ürünler listesi

  • cep telefonu.
  • kozmetik ürünleri.
  • et ve süt ürünleri.
  • tütün mamulleri (elektronik sigara ve kartuşları dahil)
  • alkollü ürünler.
  • uyuşturucu ve uyarıcı etkiye haiz maddeler.
  • silah ve tüfek.

Ürünler gümrüğe neden takılır?

75 eurodan ucuz olan gönderiler düşük ihtimalli de olsa gümrüğe takılabilir. Örneğin çok büyük bir koli geldiyse ve üzerinde fiyat olarak 20 dolar yazılmışsa gümrük memuru buna inanmayabilir ve paket içerisindeki ürünü görmek isteyebilir. Bu durumda gümrüğe gitmeniz gerekir ve sizin gözetiminizde paketiniz açılır.

Gümrük ihale ürünleri nedir?

Gümrük malları, gümrük idarelerince tasfiyelik hale gelerek tasfiye edilen giyim eşyalarından, parfüme kadar birçok eşyanın satılması durumudur. Gümrük mallarının kaynağı tasfiyelik hale gelen, ihale yoluyla satış yöntemi ve perakende satış yöntemi kullanılarak satılan eşyalardır.

E ihale ye nasıl girilir?

www. eihale.gov.tr adresi üzerinden, Üye ol butonu yardımıyla sisteme girişte kullanacağınız kullanıcınızı oluşturarak E – İhale sistemini kullanmaya başlayabilirsiniz. E -devlet üzerinden de TC Kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz.

Bir ihaleye nasıl girilir?

Kamu ihalelerine nasıl girilir? Kamu ihaleleri, ihaleyi düzenleyen firmalar tarafından ilanla duyurulmak zorundadır. Bu ilanlar; yerel veya ulusal basın ile veya askıya çıkılmak sureti ile ilan edilebileceği gibi kamunun ihale ilanlarına Basın İlan Kurumunun internet sitesi ilan.gov.tr üzerinden erişilebilmektedir.

Gümrük işlemleri ne kadar sürer?

⦁ Ürünün serbest bölgeye girmesi, ⦁ Türkiye Gümrük Bölgesi dışında yeniden ihraç edilmesi, imhası ya da gümrüğü terk edilmesi, ⦁ Deniz yolu ile gelirse 45 gün içerisinde, ⦁ Farklı bir yol ile gelirse özet beyan verildikten sonra 20 gün içerisinde sona ermesi gerekmektedir.

You might be interested:  Bilkent Nereye Bağlı Ankara?(Çözülmüş)

PTT kargo gümrükte tutuluyor ne demek?

Ürününüz şu anda gümrükte, yakın bir zaman içerisinde geçer muhtemelen.

Gümrükleme devam ediyor ne demek?

Gümrük işlemleri hala devam ediyor demek, ortalama 7-8 iş günü içinde gümrükten çıkması gerekli.

Gümrükte kalan mallar nerede satılıyor?

Yurt dışından getirilen ama bir sahipleri tarafından gümrükten çekilmeyen, veya gümrüğe takılan getirilmesi yasak olan malları gümrük satış mağazalarında bulabilirsiniz. Perakende satışlar ise Ticaret Bakanlığı’nın Bölge Müdürlükleri tarafından işletilen “perakende satış mağazaları” vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir.

Gümrükte kalan mallar ne oluyor?

Gümrükte el konulan eşyanın tespiti işleminden sonra eğer söz konusu mal ülkeye girişi yasaklanmış bir mal ise derhal imha edilir. Nesli tükenmekte olan canlılar, kültür ve tabiat varlıkları vs. söz konusu ise ait olduğu ülkeye geri gönderilir.

Gümrük Malları satışı parfüm orjinal mı?

İçerikleri, satış noktalarında satılan normal kutulu orjinal parfümler ile aynıdır. Tester parfümlerin şişeleri ile orijinal parfüm şişeleri aynıdır. Hiç bir farklılık yoktur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *