Fethiye Soğuksu Koyuna Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

Soğuksu koyuna nasıl gidilir?

Ölüdeniz tekne turları ile gidilebilir. Kayaköy’e tırmandıktan sonra orman yolundan yapılacak bir iniş ile yaklaşık 30 dk’da ulaşılabilir. Fakat yukarıda da bahsedildiği gibi orman yolundan yürümek tehlikeli olabilir. Soğuksu Koyu kamp severler için gidilmesi şiddetle tavsiye edilen bir yer.

Fethiye soğuk su kaç derece?

Muğla’nın Fethiye ilçesinde 45 dereceyi bulan bunaltan sıcaklardan kaçanlar, kendilerini 5 derece soğukluktaki Saklıkent’in soğuk sularına atıyor. Ramazan ayı nedeniyle denize gidemeyenlerin ilk tercihi olan Saklıkent’i geçtiğimiz yıl 500 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

Soğuk su neresi?

Soğuksu milli parkı, İç Anadolu bölgesinde yer almakta olan Ankara şehrinde yer almaktadır. Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde yer almakta olan Soğuksu milli parkı şehirden uzakta ve doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyen kişilerin tercih edebileceği bir yer olarak ifade edilebilir.

Soğuksu Koyu nerede?

Soğuksu Köyü Bursa ilinde yer almakta olup, Kestel Köyleri semtinde bulunan Soğuksu Köyü Kestel ilçesine bağlıdır. Soğuksu Köyü haritası konumu ise 40° 12′ 10.4400” Kuzey ve 29° 25′ 28.9200” Doğu gps koordinatlarıdır. Soğuksu Köyü bağlı olduğu Kestel ilçe merkezine 18 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Darboğaz koyuna nasıl gidilir?

Yolculuğunuzu; Muğla – Fethiye – Kayaköy – Gemile Koyu – Darboğaz Koyu güzergahı üzerinden yapacaksınız. Kayaköy’e geldiğinizde; Gemile Koyu ‘na giden tek yol üzerinde, aracınızı park edebileceğiniz alanlar var. Aracınızı park ettikten sonra, yaklaşık 15 dakika sürecek yürüyüş ile Darboğaz Koyu ‘na ulaşabilirsiniz.

You might be interested:  Marmaris Sitelere Nasıl Gidilir?(Soru)

Ölüdeniz tekne turu nereden kalkıyor?

Günübirlik olarak gündüz turlar her sabah saat 10:30’da Belcekız Plajı’ndan hareket eden gemimiz önce Mavi Mağara, sonra sırayla Kelebekler Vadisi, St. Nicholas Adası, Akvaryum Koyu, Soğuk Su ve Deve Plajı’na uğramaktadır. Tekne Turu Fiyatları 2021 ve rezervasyon için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Saklıkent su kaç derece?

Dik yamaçlar arasındaki zorlu parkuru, çamur banyosu ve rafting gibi adrenalin yüklü aktiviteleri bünyesinde barındıran Saklıkent Kanyonu, 5 dereceye kadar düşen suyuyla ilgi çekerken; kanyonu ziyarete gelen yerli ve yabacı turistler çeşitli aktiviteler yapabiliyor.

Fethiye deniz suyu sıcaklığı kaç derece?

Kıyıda ortalama yıllık su sıcaklığı Fethiye ‘de dır-dir 21.9°C, mevsimlere göre: kışın 18.2°C, baharda 18.4°C, yazın 26.1°C, sonbaharda 24.6°C.

Soğuk Su Milli Parkı nerede?

Ankara şehrine yaklaşık olarak 80 kilometre uzaklıkta yer alan bu park, şifalı kaplıcalarıyla popüler olan Kızılcahamam ilçesinde bulunmaktadır.

Mersin soğuk su nerede?

Soğuksu Çayı, Mersin ilinin Aydıncık ilçesinde bir çaydır. Çay denizden 250 m. yukarıdaki iki vadinin birleşme yeri civarından doğmaktadır. Çay Aydıncık’ın merkez mahalleri ile Yenikaş ve Hacıbahattin köylerine hayat vermektedir.

Soğuksu Milli Parkı Göl nerede?

# Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı Ankara iline bağlı Kızılcahamam ilçesinde yer almaktadır. Ankara iline 80 km uzaklıkta yer almaktadır. # Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkına özel aracınız ile Ankara-İstanbul yönünde giderek Kızılcahamam ilçesine ulaşabilirsiniz.

Fethiye’de hangi koylara gidilir?

Fethiye ‘de Görülmesi Gereken Koylar

  • ÖLÜDENİZ-HİSARÖNÜ Ölüdeniz’e yakınlığı ve Fethiye ‘nin eğlence merkezi olması ile Hisarönü tatilcilerinin vazgeçilmez uğrak yerlerinden biridir.
  • 2. GEMİLE KOYU- ANTİK AYA NİKOLA.
  • 3. OYUKTEPE KOYLARI.
  • 4.ÖLÜDENİZ-OVACIK.
  • KABAK KOYU.
  • 6.KELEBEKLER VADİSİ

Kabaklı koyu nerede?

Kabak koyu, Ölüdeniz’e 17 km, Fethiye’ye 33 km, Kelebekler Vadisi’ne 4 km uzaklıkta yer alıyor. Faralya Köyü ‘nden (Uzunyurt) yaklaşık olarak 30 dakikalık bir yürüyüşle bölgeye ulaşılabiliyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *