Fethiye Ölüdeniz Hangi Bölgededir?(EN iyi 5 ipucu)

Ölüdeniz, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı bir mahalledir. Ölüdeniz kumsalı yüzde seksen iki oyla 2006 yılında Dünya’nın en güzel kumsalı seçilmiştir.

Fethiye Ölüdeniz Ege mi akdeniz mi?

Coğrafi konum. Fethiye, Akdeniz Bölgesi’nin batısında, Muğla iline bağlı bir ilçedir. Yüzölçümü 3.059 km²’dir.

Fethiye Ölüdeniz e nasil gidilir?

Merkezde bulunan Fethiye Otogarı’ndan Ölüdeniz’e düzenli dolmuş seferleri yapılmaktadır. Fethiye -Ölüdeniz arası 14 kilometredir, yemyeşil ormanlar arasında yolculuk yaparak Ölüdeniz’e ortalama 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Ölüdeniz’e hızlı ve kolay ulaşım için havayolunu tercih edebilirsiniz.

Ölüdenize neden Ölüdeniz deniliyor?

Oğlu oracıkta, kayalıklarda can vermiş. Kayaların üzerinde sevdiğini bekleyen Belcekız da kendini kayalardan atıp intihar etmiş. İşte o gün bu gündür kızın öldüğü yere Belcekız, oğlanın öldüğü yere Ölüdeniz denir. Ölüdeniz, adı gibi durgun bir göl niteliğindedir.

Fethiye Ölüdeniz hangi deniz?

Bu hafta rotamız Akdeniz ile Ege’nin birleştiği noktada muhteşem güzelliklere ev sahipliği yapan Fethiye, Muğla’ya yaklaşık 130 km uzaklığı olan ve en geniş yüzölçümüne sahip bir ilçe. Geniş coğrafya nüfus yoğunluğunu da beraberinde getiriyor. Bu güzel ilçenin şüphesiz en güzel yeri Ölüdeniz.

Muğla Ege mi Akdeniz mi?

Muğla, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık yirmi dördüncü şehri. 2020 itibarıyla 1.000.773 nüfusa sahiptir. Ege Bölgesi’nde, topraklarının küçük bir kısmı Akdeniz Bölgesi içine giren, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye, Marmaris, Milas, Datça ve Bodrum gibi tatil yöreleri ile ünlü bir yerleşim yeridir.

You might be interested:  Antalya Da Nereye Gitmeli?(Çözünme)

Ölüdeniz hangi şehrimizde yer alır?

Ölüdeniz, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı bir mahalledir. Ölüdeniz kumsalı yüzde seksen iki oyla 2006 yılında Dünya’nın en güzel kumsalı seçilmiştir.

Muğla Fethiye Ölüdeniz arası kaç km?

İstanbul Ölüdeniz arası ortalama 814 ( km ) mesafede ve araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika kadar sürmektedir.

Ölüdeniz tekne turu nereden kalkıyor?

Günübirlik olarak gündüz turlar her sabah saat 10:30’da Belcekız Plajı’ndan hareket eden gemimiz önce Mavi Mağara, sonra sırayla Kelebekler Vadisi, St. Nicholas Adası, Akvaryum Koyu, Soğuk Su ve Deve Plajı’na uğramaktadır. Tekne Turu Fiyatları 2021 ve rezervasyon için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ölüdeniz dolmuşları ne kadar?

Fethiye – Ölüdeniz hattı 6,70 TL’den 7,75 TL’ye, Fethiye -Yanıklar Mahallesi 5,05 TL’den 5,75 TL’ye, Fethiye -Çamköy ve Eldirek Mahalleleri ise şehir içi olarak 3,25 TL’den 3,75 TL’ye yükseldi.

Ölüdeniz diğer adı nedir?

Kendisini, sevgilisini beklediği kayalıklardan atarak intihar eden Belcekız da böylelikle hayatına son vermiş. Bu nedenle günümüze kadar kaptanın oğlunun öldüğü yerin adı Ölüdeniz, Belcekız’ın intihar ettiği yerin adı ise Belcekız olarak kalmış.

Ölüdeniz plajı ücretli mi?

ÖLÜDENİZ PLAJI GİRİŞ ÜCRETİ 2021 Sadece Türkiye değil dünyanın en ünlü plajları arasında yer alan Ölüdeniz Plajı, halk plajı olduğundan buraya giriş ücretsiz. Şezlong ve şemsiye ücreti 15’er TL.

Ölüdeniz de ne zaman denize girilir?

Mayıs ayından itibaren deniz sezonunun açıldığı Ölüdeniz ‘de ekim ayının sonuna kadar denize girilebilmektedir. Turkuaz renkli suyu, bembeyaz kumsalıyla denize girmenin zevke dönüştüğü Ölüdeniz ‘de yaz tatilinizi huzur içinde geçirebilir, tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

Fethiye Ölüdeniz de nerede kalınır?

Özetle Ölüdeniz ‘de Nerede Kalınır?

  • Ölüdeniz Lagünü’nde Lagoon Boutique Hotel,
  • Belceğiz’de Tonoz Beach Hotel,
  • Ölüdeniz merkezde The Pinehill Hotel & Suites,
  • Kayaköy’de Yeldeğirmeni Bungalow Hotel,
  • Kıdrak Koyu’nda Kıdrak Camping Namaste.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *