Fethiye Nasıl Gidilir Uçak?(Çözünme)

Fethiye‘de havayolu ile ulaşım Dalaman Havalimanı’ndan yapılmaktadır. Dalaman’ın Fethiye merkeze uzaklığı 70 km’dir. HAVAŞ’ın Dalaman Havalimanı’na servisleri Otogardan kalkmaktadır. Fethiye‘de Akdeniz iklimi hüküm sürer.

  • Fethiye`ye uçakla gitmek isteyenler için iki alternatif var; Dalaman havalimanı ile: Dalaman havalimanı Fethiye şehir merkezine 30 dk. mesafededir.

Fethiye’ye gitmek icin hangi havaalani?

Fethiye ‘ ye havayolunu kullanıp gelmek isteyenler için Dalaman Havalimanına uçuşları olan Pegasus Havayolları, Onur Air, Sun Express, Atlas Jet Havayolları ve Türk Hava Yolları’nın seferlerini kullanabilirsiniz. Dalaman Havalimanı, Fethiye arası mesafe 50 Km.’dir.

Fethiye hangi havaalanına yakın?

Dalaman Havalimanı (DLM), kent merkezine yaklaşık 6 km mesafede yer almaktadır ve Dalaman’ın yeni sıra Güney Ege kıyılarında yer alan en önemli turistik merkezlerden olan Marmaris, Göcek, Dalyan, Fethiye ve Ölüdeniz gibi bölgelere gitmek için kullanılan başlıca havalimanıdır.

Fethiye’ye neyle gidilir?

Buradan Fethiye ‘ ye ulaşım ise kiralık araçlar ya da transfer firmaları ile sağlanmaktadır. Bununla beraber taksiyle, HAVAŞ servisleriyle veya Dalaman merkeze oradan da her yarım saatte bir kalkan minibüsler ile Fethiye ‘ ye ulaşım sağlanır. Ortalama olarak 40 dakikalık yolculuğun ardından Fethiye ‘ ye ulaşılmaktadır.

Istanbul Fethiye hangi yoldan gidilir?

İstanbul Fethiye yol güzergahı: İstanbul – İzmit – Sakarya – Kütahya – Afyon – Burdur – Tefenni – Çavdır – Söğüt – Kemer – Fethiye güzergâhını izleyebilirsiniz.

You might be interested:  Istanbul Müslümanlar Tarafından Ilk Kez Ne Zaman Kuşatıldı?(Soru)

Fethiyede hava limanı var mı?

Fethiye Seyahat Rehberi Fethiye, Muğla’nın turizmle ünlü ilçesidir. Fethiye ‘de havayolu ile ulaşım Dalaman Havalimanı ‘ndan yapılmaktadır. Dalaman’ın Fethiye merkeze uzaklığı 70 km’dir. HAVAŞ’ın Dalaman Havalimanı ‘na servisleri Otogardan kalkmaktadır.

Ölüdeniz hangi havaalanına yakın?

Ölüdeniz ‘e uçakla gelmek isteyenler için Ölü denize en yakin havaalani 60 km.’lik mesafede bulunan Dalaman Havalimanı’na uçuşları olan Pegasus Havayolları, Onur Air, Sun Express, Atlas Jet Havayolları ve Türk Hava Yolları’nın seferlerini kullanıp gelebilirsiniz.

Istanbul’dan Fethiye’ye uçakla nasıl gidilir?

Fethiye ‘ ye en yakın havalimanı olan Dalaman Havalimanı, Fethiye merkezine 30 dakikalık mesafede yer alıyor. Türk Hava Yolları, Pegasus ve Onur Air ile haftanın her günü İstanbul Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 1 saat 15 dakikalık direkt uçuşlarla Dalaman Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Dalaman Havaalanı Fethiye arası kaç saat?

Dalaman ve Fethiye arasındaki mesafe 44 km oluyor. Konforlu transfer araçlarımızla Dalaman merkezinden gerçekleştirdiğimiz hizmet ise en fazla 45 dk sürüyor. Bu hizmeti Dalaman havalimanından almak isteyenler için belirttiğimiz süre ise 57 dakika oluyor.

Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye’ye nasıl gidilir?

Dalaman Havalimanı ‘ ndan kalkan HAVAŞ servislerini direkt Fethiye merkeze gitmek için kullanabilirsiniz. Havataş ile Dalaman Fethiye arası ulaşım 90 dakika sürer ve ücreti 17.5 Tl’dir.

Fethiyeden kaşa nasıl gidilir?

Havalimanından Havaş servisleri ile, Fethiye ‘ye gelip oradan Kaş’a hareket eden minibüslere binebilirsiniz. Fethiye’den sonra yaklaşık 110 km’lik bir yolculuktan sonra Kaş’a ulaşılıyor.

Fethiye hangi şehirde?

Fethiye, Akdeniz Bölgesi’nin batısında, Muğla iline bağlı bir ilçedir. Yüzölçümü 3.059 km²’dir. Muğla ili de dahil en geniş yüzölçümüne sahiptir. Doğu ve güneydoğusu Antalya ili, güneyi, güneybatısı ve batısı Akdeniz, kuzeybatısı Dalaman ilçesi, kuzeyi Denizli ve Burdur illeriyle çevrilidir.

You might be interested:  Istanbul Halkalı Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

Istanbuldan nevşehire hangi yoldan gidilir?

İstanbul’dan özel araçla ulaşımı tercih edecek yolcuların öncelikle otobandan Ankara’ya ulaşım sağlaması gerekmektedir. Daha sonra çift şeritli yol üzerinden Nevşehir tabelalarını takip ederek şehre ulaşım sağlanmaktadır.

Muğlaya giderken nerelerden geçilir?

Ortalama 210 kilometre mesafede yer alan Muğla ‘ya E87 otobanı kullanılarak en kısa şekilde ulaşım sağlanabilir. Sırasıyla Menderes, Torbalı, Aydın üzerinden devam edip Yatağan, Bayır ardından Muğla ‘ya ulaşım sağlanabilir. Bu yolculuk yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir.

Bodruma giderken nerelerden geçilir?

Yol güzergâhı olarak ilk başta feribot ile Bandırma’ya sonra sırası ile Balıkesir, Manisa, İzmir, Söke ve Milas üzerinden Bodrum ‘a geçilmektedir. Bu şekilde hızınıza göre ortalama 8-10 saatte Bodrum ‘a ulaşım mümkündür.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *