Fethiye Kelebekler Vadisine Nasil Gidilir?(Doğru cevap)

Kelebekler Vadisi’ne ulaşmak için öncelikle Fethiye Ölüdeniz’e gelmeniz ardından, Ölüdeniz’den kalkan teknelere binmeniz gerekmektedir. Bu tekne sizi 20 TL karşılığında Ölüdeniz’den alıp Kelebekler Vadisi’ne direk olarak götürüyor. Yaklaşık 25-30 dakikada vadiye varabiliyorsunuz.

  • Kelebekler Vadisi Nasıl Gidilir Kelebekler Vadisi’ne ulaş mak için Fethiye’den Ölü Deniz’e gelen minibüs ya da otobüse binerek Ölüdeniz ‘de inmelisiniz. Ölüdeniz’den özel firmaların düzenlediği tekne turları ile Kelebekler Vadisi’ne ulaşabilirsiniz.

Kelebekler vadisine aracla gidilir mi?

Tekne veya Araç ile ulaşılabilir ama Arabayla bir yere kadar gidebilirsiniz daha sonra yaya olarak devam etmeniz gerekmektedir.

Kelebekler vadisine saat kaçta gidilir?

Ölüdeniz’den Kelebekler Vadisi’ne: 11:00 – 14:00 – 18:00. Kelebekler Vadisi ‘nden Ölüdeniz’e: 9:30 – 13:00 – 17:00.

Kelebekler vadisine neyle gidilir?

Kelebekler Vadisi’ne ulaşım sağlamanın en kolay yolu, Ölüdeniz’den dolmuş tarzında kalkış yapan teknelerden birine binmek veya tekne kiralamaktır. Kelebekler Vadisi’ne ulaşım sağlamanın bir diğer yolu ise Kabak Koyu’ndan günübirlik olarak kalkan tekneleri tercih etmek veya yürüyüş patikasını kullanmak olabilmektedir.

Fethiye Kelebekler Vadisi ücretli mi?

Kelebekler Vadisi ‘ne ulaşım, sadece deniz yolu ile olduğundan, Belcekız Plajından kalkan tekne turlarıyla ya da özel teknelere ödeyeceğiniz fiyat haricinde bir giriş ücreti bulunmuyor.

You might be interested:  Bodrum Bitez Bit Pazarı Hangi Gün?(Çözünme)

Kelebekler Vadisi’ne nasıl gidilir 2021?

Kelebekler Vadisi ‘ne ulaşmak için öncelikle Fethiye Ölüdeniz’e gelmeniz ardından, Ölüdeniz’den kalkan teknelere binmeniz gerekmektedir. Bu tekne sizi 20 TL karşılığında Ölüdeniz’den alıp Kelebekler Vadisi ‘ne direk olarak götürüyor. Yaklaşık 25-30 dakikada vadiye varabiliyorsunuz.

Kelebekler Vadisi ücretli mi?

Kelebekler Vadisi giriş ücreti ne kadar? Kelebek Vadisi giris ücreti hafta içi ve hafta sonu fark etmeksizin yetişkinler için 17,5 TL, çocuklar için de 7.5 TL olarak belirlenmiştir.

Kelebekler Vadisi denizi nasil?

Kelebekler vadisinin güzel plajı var. Plajı küçük çakıl taşlı. Denizi temiz. Tekneden indikten sonra vadiyi hemen gezmek kelebekleri görmek istiyorsunuz ama birşey bulamayacaksınız.

Kelebekler Vadisi açık mı?

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi Ziyaret Saatleri Pazartesi hariç haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz. Saat 10’da açılıyor ve saat 18.30 sularında da kapanıyor.

Kelebekler Vadisi’nde denize girilir mi?

Mükemmel deniz. Ama insanoğlunun varlığı zarar olduğu için artık ne kelebekler var ne çevre temizliği. Denize girmek için koya turlar var ve yürüyerek de gidiliyor ama tehlikeli biraz.

Kabak koyuna arabayla nasıl gidilir?

Koya özel araçla ulaşım için Ölüdeniz, Fethiye merkez ve Faralya rotasını takip etmek gerekiyor. Faralya’dan Kabak ‘a doğru inen yolun son kesişiminde stabilize ve derin yarıklar bulunuyor. 4×4 bir aracınız yoksa arabayı yukarıda bırakarak dolmuşa binerek bölgeye daha kolay ulaşabilirsiniz.

Kelebekler Vadisi’nin özelliği nedir?

350 metreye ulaşan sarp kayalık duvarlarla çevrili olan Vadi ismini, barındırdığı 80’den fazla kelebek türünden ve özellikle kaplan kelebeğinden almıştır. Kaynağı Faralya mahallesinde bulunan ve 50 metre yükseklikten dökülen şelale, Vadi ‘ nin ortasından geçen bir dere ile Akdeniz’e ulaşır.

Kelebekler ne yer ne içer?

Kelebeklerin en sevdiği yiyecek çiçek nektarıdır. Çiçek nektarı bulamadıkları zaman sıvılarla beslenerek besin ihtiyacını giderir. Kelebeklerin yemek yiyebileceği bir ağzı bulunmaz. Kelebeklerde iki adet hortum bulunur.

You might be interested:  Antalya Serik Denizi Nasıl?

Kelebekler vadisine giriş ücreti ne kadar?

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi giriş ücretleri öğrenci için 7,50 TL iken sivil girişler için 15 TL. Siviller için ücret hafta sonu 17,50 TL olarak belirlenmiştir. Ailesi ile gelen 0-6 yaş çocuklar için girişler ücretsiz iken, şehit yakını, gazi, engelli ve 65 yaş için 5 TL’dir.

Kelebekler Vadisi’ne giriş ücreti ne kadar?

Kelebekler Vadisi Giriş Ücreti 2021 Kelebekler Vadisi, Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunuyor. Ayrıca Kelebekler Vadisi’ne giriş ücreti 8 liradır. Vadiye gidiş için kullanılan yolun bir nebze de olsa tehlikeli olduğunu belirtmekte fayda var.

Fethiye Kelebekler Vadisi saat kaçta kapanıyor?

Sefer saatleri şu şekilde; Ölüdeniz – Kelebekler Vadisi: 11:00 – 12:30 – 13:30 – 14:30 – 18:00. Kelebekler Vadisi – Ölüdeniz: 09:30 – 10:30 – 12:30 – 14:00 – 17:00 – 18:00.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *