Fethiye De Nerede Yüzülür?(Çözünme)

Fethiye‘nin En Güzel 17 Plajı

 • Çalış Plajı, Merkez.
 • Belcekız (Belceğiz) Plajı, Ölüdeniz.
 • Kumburnu Halk Plajı, Ölüdeniz.
 • Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz.
 • Kıdrak Koyu Plajı, Ölüdeniz.
 • Kabak (Gemile) Koyu Plajı, Uzunyurt.
 • Kuleli Koyu Plajı, Keçiler.
 • İnlice Halk Plajı, Göcek.

Ölüdeniz de nerede yüzülür?

Fethiye Plajları ve Ölüdeniz Çevresindeki Koylar

 • Ölüdeniz.
 • Kelebekler Vadisi.
 • Kabak Koyu.
 • Kıdrak Koyu.
 • Çalış Plajı
 • Günlüklü Koyu.
 • Katrancı Koyu.

Ölüdeniz de yüzülür mü?

Belcekız plajı olarak adlandırılan çarşı tarafında hemen derinleşmeyen bir yer yok. Hatta büyük dalgalar mevcut. Çok iyi yüzme bilmiyorsanız kesinlikle buradan denize girmeyiniz. Diğer kumburnu yani meşhur yerde ise deniz tamamen dalgasız ve yavaşça derinleşiyor.

Fethiyede denize giriliyor mu?

Fethiye koyları birer yaz rüyası. Bir çok yer milli park statüs altına korumaya alınarak yapılaşması engellenmiş. Bu sayede bugün hala doğa ile denizin birbirine örüldüğü bir sürü kartpostallık plajları var.

Fethiye Çalış Plajı sığ mı?

Çalış Plajı Ayrıca sürekli aldığı esintiden dolayı denizi son derece serindir. Sığ olan deniz sabah saatlerinde çocuklar için son derece uygundur. 2 kilometre uzunluğa sahip olan plaj her ne kadar kalabalık olsa da uzunluğundan dolayı sıkışma yaşanmasına engel olmaktadır.

Ölüdeniz nasıl sığ mı?

yada Ölüdeniz Plajı Derin Mi? sorularına tek seferde yanıt vermememiz gerekirse. Plajın ücretli olan bu kısmında hem altın sarısı kumsal hem de sığ bir deniz sizleri beklemektedir. Yüzmeyi seviyorsanız ancak yüzme bilmiyorsanız burada denize girmek sizin için çok eğlenceli olacaktır.

You might be interested:  Istanbul Işletme Enstitüsü Nereye Bağlı?(En iyi çözüm)

Ölüdeniz plajı ücretli mı?

Ölüdeniz Plajı Giriş Ücreti Bir tam kişi:7 TL. Öğrenci: 3,5 TL. Motosiklet ile gelenler için bir kişi fiyatı: 7 TL. Otomobili ile gelecek kişiler için giriş fiyatı 25 TL.

Ölüdeniz nasıl bir denizdir?

Deniz kulağı adı verilen lagün oluşumlarından biri olan Ölüdeniz adeta durgun bir gölü andırmaktadır. Kışın fırtınalı günlerde yakın sahillerde dev dalgalar oluşsa bile Ölüdeniz sakinliğini korumaktadır. Böyle görünmesine rağmen Ölüdeniz ‘in önemli bir özelliği vardır. Kendisini devamlı yenilediği için suyu cam gibidir.

Fethiye Ölüdeniz soğuk mu?

Gidenler bilir ama yeni gidecekler için en önemli konu Ölüdeniz ‘in çok sıcak olması ve denizinin birden derinleşmesidir. Fethiye iklim olarak yazın çekilmez bir sıcaklığa sahiptir.

Fethiye’de denize ne zaman girilir?

İklim / Hava Durumu / Ne Zaman Gidilir Kış aylarında bile denize girilebilen Fethiye ‘de sakin ve huzurlu bir tatil için ilkbahar ve sonbahar dönemlerini tavsiye ederiz.

Fethiyede ne zaman denize girilir?

Hava sıcaklığının ideal olduğu bahar aylarında mis gibi ormanlarda yürüyüş yapabilir, bölgenin tarihî güzelliklerini gezebilirsiniz. Mayıs ayından itibaren deniz sezonunun açıldığı Ölüdeniz’de ekim ayının sonuna kadar denize girilebilmektedir.

Fethiye Ege denizimi Akdeniz mi?

Fethiye, Akdeniz Bölgesi’nin batısında, Muğla iline bağlı bir ilçedir. Yüzölçümü 3.059 km²’dir. Muğla ili de dahil en geniş yüzölçümüne sahiptir. Doğu ve güneydoğusu Antalya ili, güneyi, güneybatısı ve batısı Akdeniz, kuzeybatısı Dalaman ilçesi, kuzeyi Denizli ve Burdur illeriyle çevrilidir.

Çalış plajında duş var mı?

Ölüdeniz kalabalığından kaçabileceğiniz harika bir denizi bulunan Çalış Plajı ‘nın arkası orman olduğu için sıcaktan bunaldığınızda kaçacak bir ağaç altınız mutlaka var. Tuvalet, duş, kabin, şemsiye ve şezlongların da bulunduğu plajda, ücretsiz plaj olanakları ve sahil boyu kafe ve restoranlar yer alıyor.

You might be interested:  Istanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine Nasıl Gidilir?(Doğru cevap)

Fethiye’nin en güzel plajı hangisi?

Ölüdeniz Plajı Fethiye ‘ nin en güzel plajlarından olan Ölüdeniz’in güzelliğine hayran kalacağınıza eminiz. Ölüdeniz, fırtınalı günlerde bile durgun sularıyla biliniyor. 2006 yılında dünyanın en güzel plajı ünvanını da alan Ölüdeniz kıyısında yürüyüşe çıkmadan dönmeyin.

Fethiye merkezden Ölüdeniz kaç km?

Fethiye Ölüdeniz arası ortalama 14 ( km ) mesafede ve araçla yaklaşık yarım saat(30 dakika) kadar sürmektedir. Muğla Ölüdeniz arası ortalama 131 ( km ) mesafede ve araçla yaklaşık 2 saat 15 dakika kadar sürmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *