Fethiye Akarca Mahallesi Nasıl Bir Yer?(EN iyi 5 ipucu)

  • Akarca Mahallesi Muğla ilinde yer almakta olup, Fethiye Merkez semtinde bulunan Akarca Mahallesi Fethiye ilçesine bağlıdır. Akarca Mahallesi haritası konumu ise 36° 39′ 8.2188” Kuzey ve 29° 7′ 28.2900” Doğu gps koordinatlarıdır. Akarca Mahallesi bağlı olduğu Fethiye ilçe merkezine 1 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Fethiyede hayat pahalı mı?

Hemen cevap vermek gerekirse Fethiye ‘de hayat tahmin ettiğiniz kadar da pahalı değildir. Diğer turizm bölgelerinden Bodrum yada Marmaris ile kıyaslandığı zaman ise çokta uygun kalmaktadır.

Günlükbaşı hangi mahallede?

merkezi foça adlı alevi mahallesidir. civcili ahmet ağa’nın satın alıp aşiretini yerleştirdiği ve ilk iş olarak çadırdan bir okul ve hastane kurdurduğu okul.

Fethiyede kaç ingiliz var?

– MUĞLA’nın Fethiye ilçesinde 5 bin 200’ü İngiliz olmak üzere yaklaşık 7 bin 600 yerleşik yabancı yaşıyor.

Fethiye’de kaç mahalle var?

Fethiye Merkez semtinde toplam 15 mahalle bulunmaktadır. Fethiye Merkez mahalle haritası için, mahalle isimlerine tıklayınız.

Fethiye neyi ile meşhur?

Fethiye’nin Yöresel Lezzetleri | 10 Eşsiz Lezzet

  • Babadağ Keşkeği.
  • Ölemeç Çorbası
  • Leğen Böreği.
  • Et Kapama.
  • Bulgurlu Domates.
  • Bulgurlu Patlıcan.
  • Sılcan Otu Kavurması
  • Çiriş Otu Yemeği.

Fethiye kışın soğuk olur mu?

Fethiyede, sıcak ve kurak yazları, ılık ve yağışlı kışları ile Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Yaz aylarında 30 derece civarında olan sıcaklık, kışın genellikle 10 derecenin üzerindedir.

Türkiyede ne kadar ingiliz var?

Türkiye ‘deki Britanyalıların sayısı 34.000 civarındadır.

You might be interested:  Ankara Sivas Hızlı Tren Ne Zaman Bitiyor?(Çözülmüş)

Fethiye nerede kalıyor?

Peki Fethiye nereye bağlı?: Fethiye, Muğla iline bağlı 13 ilçeden biri. Aşağıdaki haritada gördüğünüz gibi Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alıyor. Doğusunda Antalya, batısında Marmaris bulunuyor. Türkiye’nin güneybatısında bulunan bu güzel belde, zengin coğrafyasıyla Muğla’nın en kalabalık ilçesi.

Fethiye’de kaç köy var?

Toplam 42 köy bulunmaktadır.

Fethiye hangi ilçelere yakın?

Fethiye Kamp Tatili Muğla’nın doğusunda yer alan Fethiye; Akdeniz, Antalya, Dalaman ve Denizli ile komşudur. Aynı zamanda ilin en büyük ilçesidir. Denize kıyısı ve şahane vadileri olan bir ilçedir.

Muğlada kaç köy var?

muğlada kaç tane koy var Haberi Muğla ‘daki 239 koydan 41’nin yok olduğu, 94’ünün de yok olma riski altında bulunduğu belirtildi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *