Dumbbell Side Bend Ne Işe Yarar?(Doğru cevap)

Side Bends ne işe yarar?

Cable side bend hareketi karın yan bölgesinin çalıştırılmasını sağlar. Omuz ve sırt kasların esnemesine yardımcı olur ve kuvvetlenmesini katkı da bulunur. Omuz ve sırt ağrılarına iyi gelen ve vücudun daha dinç olmasına yardımcı olacak bir egzersiz hareketidir.

Side Bend hareketi hangi kasları çalıştırır?

Side bend egzersizi gövdenin yan kaslarını çalıştırıp aynı anda diğer tarafı esneten, omuz ve sırt kaslarını kuvvenlendiren bir egzersizdir. Hareketi en sağlıklı şekilde uygulayabilmek için önerilerimizi mutlaka dikkate alınız.

Yan karın kası nasıl yapılır?

Yan Karın Kası Egzersizleri

 1. 1. Eğimli Plank. 10 Tekrar yap. 10 Saniye dinlen. Ön kollarından destek alıp ayaklarını bir bench’e dayayarak eğimli bir plank pozisyonu al.
 2. Yana Dönme. 12 Tekrar yap. 10 Saniye dinlen.
 3. 3. Bisiklet Mekik. 15 Tekrar yap. 10 Saniye dinlen.
 4. Plank. Yapabildiğin uzunlukta yap. 90 Saniye dinlen.

Twist hareketi ne demek?

4- Twist Hareketi Ayakta dururken uzunca bir sopayı boynunun arkasından omuzlarına yerleştir, ön kollarınla tut. Ayaklarını omuz genişliğinde aç. Kalça ve bacakların sabit olacak şekilde gövdeni sağa çevir, ardından sola çevir.

Russian Twist hareketi ne işe yarar?

ensede kollar arkasından dolaşmış şekilde tutulan bir sopa ile sağa ve sola dönerek yapılan, oblique adı verilen yan kasları geliştirmeye ve yine aynı bölgelerde kümelenmiş love handle olarak bilinen yağ kütlesini azaltmaya yönelik hareketin ismi olur kendi.

You might be interested:  Istanbul Da En Çok Hangi Ilden Var?

Flutter Kicks hareketi nasıl yapılır?

Sırt üstü uzanın, karnınızı sıkın, belinizi yere yapıştırın. Başınızı hafif kaldırıp, karşıya doğru bakın. Bacaklarınızı düz ve birbirine yakın şekilde 45 derece yukarı kaldırın. Birini hafif aşağıya indirin ve sırasıyla aşağıya yukarıya minik hareket ertirin.

Leg Raise hareketi nedir?

Alt karın kaslarını da çalıştıran bir hareket olarak bilinir. Hanging Leg Raise Nedir? Barfiks demirine asılma işlemi ile yapılan dizleri de karın bölgesinin bir soluna bir sağına kaldırıp indirme ile yapılan bir alt karın egzersizi olarak bilinir. Karın için çok önemli bir harekettir.

Sit up hareketi nasıl yapılır?

More videos on YouTube

 1. Sırt tamamen yerde; dizler bükülü ayaklar birbirinden hafif açık aynı hizada. Eller göğüs önü veya baş arkasında.
 2. Kalça pozisyonu bozulmayacak şekilde vücut düzelene kadar öne doğru gelinir.
 3. Tekrar kontrol bir şekilde başlangıç pozisyonuna dönülür.

Plank nasıl yapılır nedir?

Plank; karın kasları başta olmak üzere bacak ve göğüs kaslarını geliştiren ve yer ile 45 derece oluşturacak şekilde yapılan bir egzersiz türü olarak adlandırılır. Plank hareketi düzgün bir şekilde uygulandığında güç, denge ve dayanıklılık gibi bedensel özelliklerin gelişmesini sağlar.

1 ayda karın kası nasıl yapılır?

Her bir antrenmanı karın kası, core veya kardiyo egzersizine ayır. Ön karın kasını (rectus abdominis) geliştiren egzersizler yap.

 1. Yarım mekik – 10 – 12 tekrarlı 3 set.
 2. Plank – 5 tekrar, mümkün olduğu kadar durarak.
 3. Mekik – 10 – 12 tekrarlı 3 set.
 4. Barfiks – 10 tekrarlı 2 set.
 5. Asılarak bacak kaldırma – 10 – 12 tekrarlı 3 set.

Twist hareketi beli inceltir mi?

Twister, doğru ve programlı kullanıldığında, incelmesi normal antrenman metotlarıyla son derece zor olan bel bölgesinin form yakalayıp incelmesine imkan tanır.

You might be interested:  Kanal Istanbul Ne Durumda Nerede?(Çözüm bulundu)

Hip Twist ne işe yarar?

Hip thrust Bu egzersiz, karın kaslarınızı çalıştırırken, kalça ve diğer çekirdek kaslarınızı da çalıştırıyor. Bu hareket, sırtınızı zorlamak ve güçlendirmek için en iyi egzersizlerden biridir.

Twist hareketi zararlı mi?

Twist ve Side Bend (Beli Her İki Tarafa Çevirme ve Beli Sağa Sola eğme) Omurga sağlığı açısından çok zararlı iki harekettir. Zaten sanıldığı gibi karnın yanındaki yağların (Love Handle, Simit) yakımına da yaramaz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *