Doğalgaz Aboneliği Için Nereye Başvurulur Ankara?(Soru)

Servis hattı için başvurular doğalgaz servis hattı tarafından gerçekleştirilmektedir. Müşteri hizmetleri tarafından randevu alınması ve ardından işlemlerin yapılması gerekmektedir. Başvuruların yapılmasında Başkentgaz resmi sitesi kullanılmaktadır.

Doğal Gaz İlk Abonelik İşlemleri ve Ücreti

 • Doğal gaz ilk bağlantı ya da ilk aboneliği için öncelikle kullanım yapılacak konutun adres bilgisi ve resmi kimlik ile birlikte dağıtım şirketine başvuru yapılır. Abonelik talepleri; bağımsız bölüm maliki, binanın veya tesisin sahibi ya da bunların yetkili temsilcilerince edilebilir.

Ankara doğalgaz abonelik işlemleri nerede?

Ankara ‘da doğalgaz aboneliği açma ve kapama işlemleri Başkent Gaz kurumu tarafından yapılmaktadır. Gaz servisinin bulunduğu bölgede doğalgaz aboneliği almak isteyen vatandaşların Başkent Gaz’a başvurması gerekmektedir. Ankara ‘da abone bağlantı anlaşması yapılırken bağlantı bedeli alınır.

Baskent gaz nasil abone olunur?

E Devlet adresi üzerinden TC Kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek açılan sayfaya bulunduğunuz bölgenin doğalgaz şirketi ismini yazarak Abonelik Sözleşmesi Başvurusu’na tıklayıp Şartnameyi kabul etmeniz gerekiyor. aşamalarını doldurarak doğalgaz aboneliğinizi internet üzerinden gerçekleştirmiş olacaksınız.

Başkent gaz abonelik işlemleri nerede yapılıyor?

Abonelik yaptıracak olan kişiler e-devlet üzerinden abonelik işlemini rahat bir şekilde halledebilirler. Doğalgaz aboneliği yaptırmak isteyen kişilerin ikamet ettikleri ildeki doğalgaz abonelik şirketlerine gitmeleri gerekiyor.

You might be interested:  Istanbul Anadolu Yakası 592 Hangi Semtin Kodu?(Soru)

Doğalgaz aboneliği için neler lazım?

Yerler için doğal gaz aboneliği evrak listesi:

 • Nüfus cüzdanı
 • T.C. kimlik numaralı resmi kimlik beyanı
 • Tapu veya kira kontratı fotokopisi.
 • Tesisat numarası
 • Kaşe.
 • Vergi levhası fotokopisi.
 • Ticaret Sicili gazetesinin ilgili sayfasının fotokopisi.
 • İmza sirküleri ve yetki belgesi fotokopisi.

Doğalgaz abonelik internetten yapılır mı?

Online doğal gaz abonelik başvurusu yapmak için e-Devlet’te “ Doğal Gaz Dağıtım Şirketlerinin Sunduğu e-Hizmetler” sayfasına gidin. Sisteme giriş seçeneklerinden birini seçip e-Devlet’e girin. Doğal gaz abonelik hizmeti almak istediğiniz il seçimini yapın.

Doğalgaz nereden üzerine alınır?

Doğalgaz aboneliğinin devredilmesi için nüfus cüzdanı, tapu ya da kira kontratı fotokopisi, binaya ait tesisat numarası ile birlikte ilinizin doğalgaz dağıtım şirketine gitmeniz gerekmektedir.

Doğalgaz aboneliği için nereye başvurulur?

Abonelik işleminizi, İGDAŞ internet sitesinden online bağlantı sözleşmesini tıklayarak yapabilir veya İGDAŞ Hizmet Binalarında bulunan Pazarlama Şefliklerinden yaptırabilirsiniz. Binanızda doğal gaz servis kutusu yoksa, İGDAŞ yasal süre içerisinde servis kutusu bağlantısını yapacaktır.

Ankara Su Aboneliği nerede yapılır?

Bireylerin doğrudan bu merkeze gidebilmesi için adres Ulubey, Taşdelen caddesi No: 53, 06360 Altındağ/ Ankara olarak bilinmektedir. Ayrıca ASKİ genel müdürlüğü binası numarası ise (0312) 616 21 97 olarak bilinmektedir.

Yeni binaya doğalgaz aboneliği nasıl yapılır?

Doğal gaz ilk bağlantı ya da ilk aboneliği için öncelikle kullanım yapılacak konutun adres bilgisi ve resmi kimlik ile birlikte dağıtım şirketine başvuru yapılır. Abonelik talepleri; bağımsız bölüm maliki, binanın veya tesisin sahibi ya da bunların yetkili temsilcilerince edilebilir.

Doğalgaz aboneliği için DASK gerekli mi?

DASK olmadan abonelik işlemlerinin yapılması mümkün olmamaktadır. Belediye sınırları içerisinde ikamet eden herkesten su, doğalgaz ve elektrik abonelikleri sırasında DASK poliçesi ya da poliçe numarası ve poliçe sahibinin T.C. Kimlik numarası istenmektedir.

You might be interested:  Çeşme Bodrum Arası Ne Kadar?(Soru)

Kiracı doğalgaz aboneliği nereden yapılır?

Aktif kullanımdan önceki son işleminiz olan “Gaz Açma İşlemi” için Tesisatçı firmanızın Bölge Müdürlüğü’nüze bağlı Tesisat Kontrol Servisi’ne başvurması ve gaz açılışı için randevu alması gerekir.

Doğalgaz aboneliği e devletten yapılıyor mu?

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve Ticaret Bakanlığı ile birlikte yürütülen proje ile birlikte vatandaşlar elektrik, su ve doğalgaz gibi abonelikleri şubelere gitmeden e – Devlet kapısı üzerinden yapabiliyor.

Yeni eve doğalgaz aboneliği ne kadar?

Doğalgaz Abonelik Ücreti Ne Kadar? Konut amaçlı kullanım ve konutlarla aynı binada bulunan konut harici kullanımlar için abone bağlantı bedeli, bağımsız bölümün ilk 200 m2′ si için 656,70 TL +KDV, 200 m2′ den büyük yerlerde ilave her 100 m2 için 570,50 TL +KDV tahsil edilir.

Doğalgaza Nasıl Başvurulur?

Doğalgaz Bağlatma ve Kombi Alım Adımları

 1. Yerel Gaz Şirketine Abonelik Başvurusu Yapılır.
 2. Yetkili Bayi Aracılığı ile Kombi Seçimi Yapılır.
 3. Kombi Tesisatınız İçin Proje Keşfi Yapıldıktan Sonra Sözleşme İmzalanır.
 4. İhtiyacınıza Yönelik En Uygun Projenin Çizilmesi ve Onayının Alınması

Doğalgaz ustune almak kac tl 2021?

Fiyatlar 1 Ocak 2021 ‘den itibaren geçerli olacak. Resmi Gazete’de yayımlanan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu kararına göre, yeni yılda doğalgaz bağlantı bedeli 656,70 liradan, 749 liraya yükseldi. Ön ödemeli değişim bedeli ise 268,7 liradan 306 liraya artarken, güvence bedeli ise 60 lira zamlanarak 620 lira oldu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *