Datça Marmaris Nasıl Gidilir?(Çözünme)

  • Datça’ya Nasıl Gidilir Datça, Marmaris Yarımadası’nın en uç noktasında, Ege ile Akdeniz’in birleştiği noktada yer alır. Otobüsle gelecekseniz önce Marmaris ’e ulaşmalı oradan minibüs veya otobüslerle Datça’ya geçmelisiniz.

Datçaya en kolay nasıl gidilir?

Datça’ya en kolay ve en kısa ulaşım yöntemi Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan Milas Bodrum Havalimanı’nı kullanarak, havalimanından araç kiralayarak Bodrum Marina’dan Datça’ya feribotla geçmek. Bodrum- Datça feribotu araçsız yolcu da kabul ediyor. Bodrum-Fatça feribotla ulaşım 2 saat sürüyor.

Marmaris’ten Datçaya nasıl gidilir?

Marmaris ‘ ten Datça’ya ulaşım: Datça Koop minibüsleri ile Marmaris Datça minibüs seferleri yazın sabah 7.30’da başlıyor. Sabah 9’dan gece 19.00’a kadar saat başı minibüs var. Sonrasında 20.30, 22.30 ve 00.30’da son Marmaris Datça servisi yapılıyor. Datça ‘dan Marmaris ‘e son dolmuş ise 20.00 ve 22.00’da.

Ankaradan Datçaya hangi yoldan gidilir?

Ankara ‘dan Datça’ya özel aracınızla gitmek isterseniz Polatlı üzerinden Afyon’a, sonrasında Denizli yolunu takip ederek Muğla’ya gitmelisiniz.

Datçaya otobüsle nasıl gidilir?

Otobüs ile gelmek isteyenler için direk Muğla yada Marmaris otogarına gelen firmalar seçilebilir. Bu sayede yolun büyük bir kısmı bitmiş olur. Eğer Muğla’da inerseniz önce Marmaris otogarına oradan Datça dolmuşlarına aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. Havayolu tercih eden kişiler için iki alternatif vardır.

You might be interested:  Istanbul Bayrampaşada Sular Ne Zaman Gelecek?(Soru)

Datça Bodrum feribot kaç saat sürüyor?

Bodrum – Datça Feribot seferleri ile 230 kilometrelik ortalama 4 saatte gidilen karayolu mesafesi, 18.5 deniz mili uzunluğundaki feribot yolculuğu ile 1 saat 45 dakikada tamamlanabiliyor.

Datçaya en yakın havalimanı kaç km?

Sorunuzun cevabı: Dalaman Havalimanı Datça arası 162 Km ‘dir.

Datça merkezden eski Datçaya nasıl gidilir?

Eski Datça, Muğla’nın Datça ilçesine bağlı bir köydür. Datça ilçe merkezine yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için ilk başta Datça ilçesine ulaşmanız gerekir. Datça ilçesine geldikten sonra burada kalkan minibüslerle Eski Datça’ya çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Datça ya ne zaman gidilir?

Datça, kusursuz koylarından dolayı özellikle yaz ayları ziyaretçi çeken bir tatil beldesi. Doyasıya serinleyip, güneşlenmek için Datça ‘yı Haziran ve Ağustos ayları arasında tercih edebileceğiniz gibi daha sakin bir atmosferde denize girmek isterseniz Mayıs, Eylül ve Ekim aylarını da değerlendirebilirsiniz.

Datça Bodrum arası karayolu kaç km?

Bodrum ‘dan Datça ‘ya karayolu ile ulaşım sağlamak istiyorsanız yaklaşık olarak 4 saatinizi bu yolculuğa ayırmalısınız. 230 kmlik bu yolda ulaşım yorucu olmanın yanı sıra oldukça uzun sürüyor.

Datça uçakla nasıl gidilir?

Datça Havalimanı henüz mevcut değil. Bu nedenle Datça ‘ya havayolu ile ulaşım için Dalaman ve Bodrum Havalimanlarına yapılan uçuşları seçebilirsiniz. Bu iki havalimanına da seferleri olan Pegasus Havayolları, Onur Air, Sun Express, Atlas Jet Havayolları ve Türk Hava Yolları’nın uçuşlarından yararlanabilirsiniz.

Bodrum Datça otobüsle kaç saat?

Bodrum Datça arası otobüs ile seyahat ortalama 0 ile 1 saat arasında sürmektedir.

Ankara Datça arası otobüsle kaç saat?

Ankara – Datça arası toplam 621 kilometre. İki konum arasındaki otobüs yolculuğu 10 saat sürüyor.

You might be interested:  Istanbul 22. Icra Dairesi Nerede?(En iyi çözüm)

Datçaya hangi otobüs firmaları gider?

Datça Otobüs Firmaları

  • Ana Sayfa.
  • Çanakkale Truva Turizm.
  • Efe Tur.
  • Has Turizm.
  • Kamil Koç Turizm.
  • Lüks Aksel Seyahat.
  • Pamukkale Turizm.
  • Süha Turizm.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *