Boncuklu Koyu Fethiye Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Ulaşım: Fethiye‘nin batısında yer alan ve merkeze 4 kilometre uzaklıkta olan koya ulaşım varsa özel aracınızı ile yoksa da merkezden kalkan dolmuş veya limandan kalkan tekne turları ile sağlanmaktadır. Araç ile gelecek olanlar, karagözler, tersane, letonya yolunu izleyerek ortalama 10 dakikada buraya ulaşabilirler.

 • Fethiye Büyük Boncuklu Koyu Nasıl Gidilir Büyük Boncuklu Koyu şehir merkezine çok yakın mesafede bulunuyor.Kendi aracınızla gidebilir veya Belediyenin ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz.Fethiye’de turistik tüm alanlar koruma altında olduğu için girişler ücretli.Büyük Boncuklu Koyu diğer koylara nazaran daha cüzi bir giriş ücretine sahip.

Boncuklu Koyu nereye bagli?

Marmaris Boncuk Koyu, Gökova – Marmaris arasındaki Çamlı köyü bölgesinde bulunur. Muğla’ya 52 kilometre Marmaris ilçesine yine 30 dakikalık mesafe uzaklıkta bulunan bu koya gitmek için Marmaris ilçesinde buraya giden servislerle ulaşılabilir.

Boncuk Koyu denizi nasıl?

Büyük Boncuklu Koyu Hakkında; Adı gibi Boncuk masmavi denizi, el değmemiş bir doğal güzelliği olan bulunuyor. Su altı görüş mesafesi 20-25 metreyi buluyor. Birçok balık çeşidinin bulunması, Şnorkel ile dalış yapanlar için iyi bir gözlem fırsatıdır. Boncuk Koyunda, Koyların plajları taşlıktır, Kum şeklinde plajları yok.

Fethiye’de hangi koylara gidilir?

Fethiye ‘de Görülmesi Gereken Koylar

 • ÖLÜDENİZ-HİSARÖNÜ Ölüdeniz’e yakınlığı ve Fethiye ‘nin eğlence merkezi olması ile Hisarönü tatilcilerinin vazgeçilmez uğrak yerlerinden biridir.
 • 2. GEMİLE KOYU- ANTİK AYA NİKOLA.
 • 3. OYUKTEPE KOYLARI.
 • 4.ÖLÜDENİZ-OVACIK.
 • KABAK KOYU.
 • 6.KELEBEKLER VADİSİ
You might be interested:  Titanic Bodrum Otel Kimin?(Çözüm bulundu)

Boncuklu Koyu derin mi?

Yer yer kumsal olsa da çoğu yer çakıl. Özellikle de denizin tabanı büyük çakıl taşları ile dolu. Bu biraz can sıkıcı olsa da plaj ayakkabınız yanınızda ise dert etmenize gerek yok. Denizin seviyeyi yavaş yavaş derinleşiyor.

Kabaklı koyu nerede?

Kabak koyu, Ölüdeniz’e 17 km, Fethiye’ye 33 km, Kelebekler Vadisi’ne 4 km uzaklıkta yer alıyor. Faralya Köyü ‘nden (Uzunyurt) yaklaşık olarak 30 dakikalık bir yürüyüşle bölgeye ulaşılabiliyor.

Fethiye Gemiler Koyu nerede?

Gemiler Adası’nın kuzey batısındaki Delikli Burun’un kuzey yakasındaki koydur.

Kabak Koyu Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin neresinden geliyorsanız gelin Kabak Koyu için en rahat ulaşım Fethiye’den geçer. Eğer otobüsle gelirseniz Fethiye otogarda inip direk Faralya kabak dolmuşlarına binebilirsiniz. Şayet kendi aracınızla veya otostopla geçmek isterseniz ilk durağınız Ölüdeniz olmalı.

Bonjuk Bay kimin?

Mehmet Mahruki’nin sahibi olduğu Bonjuk Bay, son dönemin en popüler bohem plajı.

Darboğaz koyuna nasıl gidilir?

Yolculuğunuzu; Muğla – Fethiye – Kayaköy – Gemile Koyu – Darboğaz Koyu güzergahı üzerinden yapacaksınız. Kayaköy’e geldiğinizde; Gemile Koyu ‘na giden tek yol üzerinde, aracınızı park edebileceğiniz alanlar var. Aracınızı park ettikten sonra, yaklaşık 15 dakika sürecek yürüyüş ile Darboğaz Koyu ‘na ulaşabilirsiniz.

Göcekte hangi koylara gidilir?

En Ünlü Göcek Koyları

 • Hamam Koyu.
 • Göbün Koyu.
 • Domuz Adası
 • Kille Bükü
 • Bedri Rahmi Koyu.
 • Tersane Adası
 • Yavansu Koyu.
 • Sarsala Koyu.

Fethiye Tekne Turu hangi koylar?

Fethiye Körfezden kalkan tekne turunda ziyaret edilecek noktalar arasından Kızıl Ada, Düz Ada, Yassıcalar Koyu, Bedri Rahmi Koyu, Tersane Adası, Kızıl Ada, Kleopatra Hamamı ve Samanlık Koyu ve birkaç farklı koy bulunuyor. Tekne sahipleri gün içerisindeki tekne yoğunluğuna göre rotayı belirliyor.

You might be interested:  Istanbul Erkek Lisesine Nasıl Girilir?(En iyi çözüm)

Fethiye’nin en güzel denizi nerede?

Ölüdeniz Plajı Fethiye ‘ nin en güzel plajlarından olan Ölüdeniz’in güzelliğine hayran kalacağınıza eminiz. Ölüdeniz, fırtınalı günlerde bile durgun sularıyla biliniyor. 2006 yılında dünyanın en güzel plajı ünvanını da alan Ölüdeniz kıyısında yürüyüşe çıkmadan dönmeyin.

Fethiye Çalış Plajı nasıl?

Çalış Halk Plajı Fethiye merkeze en yakın olan Çalış Plajı, kum ve ince çakıldan oluşan sahile sahiptir. Merkeze yakın olduğu için kalabalık olmaktadır. Öğleden sonra oldukça dalgalı olan deniz sabahları iyice sakin bir hal alır. Ayrıca sürekli aldığı esintiden dolayı denizi son derece serindir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *