Bodrum Peksimet Köyü Nerede?

  • Peksimet Köyü Muğla ilinde yer almakta olup, Turgutreis semtinde bulunan Peksimet Köyü Bodrum ilçesine bağlıdır. Peksimet Köyü haritası konumu ise 37° 2′ 25.5264” Kuzey ve 27° 16′ 22.6596” Doğu gps koordinatlarıdır. Peksimet Köyü bağlı olduğu Bodrum ilçe merkezine 14 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Bodrum Peksimet mahallesi nereye bağlı?

Peksimet Köyü Muğla ilinde yer almakta olup, Turgutreis semtinde bulunan Peksimet Köyü Bodrum ilçesine bağlıdır. Peksimet Köyü haritası konumu ise 37° 2′ 25.5264” Kuzey ve 27° 16′ 22.6596” Doğu gps koordinatlarıdır.

Peksimet denizi nasıl?

Peksimet Plajı Genel Bilgileri Turkuaz renkli denizi, sap sarı ince kumdan oluşan sahili ve doğal güzelliği ile bir plajdan beklentileri kesinlikle karşılıyor. Deniz çoğu zaman sakin. Ancak rüzgârlı havalarda dalgalı olabiliyor. Suyun sıcaklığı yılın 6-7 ayı denize girilebilecek derecede ılık.

Gümüşlük nerede denize girilir?

Halkın arasındaki adıyla Gümüşlük Halk Plajı ya da resmi adıyla Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı Gümüşlük ‘te yerli, yabancı turistlerin ve Gümüşlük yerlilerinin en çok rağbet ettiği plajdır.

Bodrum Kadıkalesi nereye bağlı?

Kadıkalesi Koyu, Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı bir tatil yeridir. Turgutreis bölgesine 6 kilometre, Bodrum ilçe Merkezine 23 km uzaklıkta bulunur.

Bodrum Güvercinlik denizi temiz mi?

Güvercinlik Koyu Bodrum ‘a 25 km. mesafede olan Güvercinlik, sahil boyunca uzanan küçük balıkçı lokantaları, kedileri ve harika manzarasıyla ünlü. Aynı zamanda karşısında bulunan Salih Adası ile de ilgi çeken Güvercinlik ‘in çevresi ağaçlarla kaplı ve denizi pırıl pırıl.

You might be interested:  Side Apollon Tapınağı Nasıl Gidilir?(Doğru cevap)

Bodrum Akyarların denizi nasıl?

Akyarlar. Akyarlar ‘da Bodrum ‘un en güzel denizlerinden birini bulacaksınız. Çok temiz, soğukluğu da öyle kararında ki insanın çıkası gelmiyor. Denizi ciddi berrak ve çok rüzgar olmadıkça dümdüz.

Bodrum Gümüşlük denizi nasıl?

Sahil ve deniz tabanı kum ile kaplı. Plajın oldukça bakımlı ve temiz olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Deniz suyu için ılık diyebiliriz. Ayrıca bu kadar fazla dalgalı olmasına rağmen oldukça temiz.

Bodrumun en güzel denizi nerede?

Yalıçiftlik Kargıcak Koyu Bodrum Yalıçiftlik, Bodrum ‘da denizi en güzel koyların başında geliyor. Dalgasız ve temiz bir deniz yeter diyorsanız, tesis konusunda beklentiniz yoksa bu koyu değerlendirebilirsiniz. Özellikle Kargıcak Koyu, mutlaka görmeniz gereken güzellikte.

Gümüşlük denizi soğuk mu?

Genel olarak tekne turları ile yapılan yolculuklarda mola verilen Gümüşlük Koyu berrak ve ılık bir denize sahiptir. Deniz tabanı taşlı ve yosunlu olsa da bu durum rahatsızlık vermemektedir. Sahili ise küçük çakıl ve kum karışımıdır.

Bodrum’un en iyi denizi neresi?

Karaincir Halk Plajı Bodrum ‘ un en güzel sahillerinden biri olan Karaincir, Bodrum yarımdasının en güneyinde yer aldığı ve çevresi tepelerle çevrili olduğu için denizi pırıl pırıl, dalgasız ve sığd. Su o kadar berrak ki denizin altını deniz gözlüksüz görebilirsiz. Soğuk deniz sevenler için idealdir.

Turgutreis Kadıkalesi arası kaç km?

Kadıkalesi Plajı Turgutreis ‘in 4 km kuzeyinde ve Gümüşlüğe 2 km mesafede yer alıyor.

Kadıkalesi Antik Kenti nerede?

Kadıkalesi (Anaia), Aydın’ın Kuşadası ilçesinde bulunan bir orta çağ kalesidir. Kuşadası merkezine 8 km uzaklıkta yer alan kale, Kuşadası Körfezi’nin güneyindeki orta çağ limanlarından biri olan Anaia’yı korumak için yapıldığı düşünülmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *