Bodrum Da Sezon Ne Zaman Biter?(Soru)

Hava şartlarına göre ekim ayının sonuna kadar tatil sezonu devam eder. Yani Nisan – Ekim arası dönem Bodrum‘u ziyaret etmek için en uygun dönemdir. Çok yüksek sıcaklıklardan kaçınmak istiyorsanız nisan-mayıs ve eylül-ekim dönemini tercih edebilirsiniz.

Bodrumda deniz sezonu ne zaman açılır?

Üstelik Mayıs ve Eylül aylarında rahatlıkla deniz kum güneş üçlüsünden de faydalanabilirsiniz. Bahar aylarında fiyatlar yaza kıyasla daha düşük oluyor. Ancak uygun fiyata rezervasyon yapmak için hafta sonu tatillerinden ve bayramlardan kaçmakta fayda var.

Bodrumda denize ne zaman gidilir?

Bodrum ‘a gitmek için yaz mevsiminin en sıcak havalarının görüldüğü haziran, temmuz ve ağustos aylarından ziyade nisan, mayıs, eylül ve ekim aylarını tercih edebilirsiniz.

Antalya bodrum hangi bölgede?

Bodrum, Türkiye’nin batısında yer alan Ege bölgesinde bulunan Muğla ilinin yaklaşık 152.000 nüfuslu ve en batısındaki ilçesidir. Doğusunda Muğla’nın Milas ilçesiyle komşudur.

Bodrumun en güzel yeri neresidir?

Gündoğan. Bodrum yarımadasının kuzeyinde Yalıkavak ve Türkbükü arasında, Bodrum merkeze yaklaşık 22 km. uzaklıkta yer alan Gündoğan, Bodrum’un en şirin tatil beldelerinden birisi konumunda. Gündoğan, daha çok sessiz bir tatil arayanlar için kendine has doğası, güzel koyu, mandalina bahçeleri ve berrak deniziyle ünlü.

Bodrum Muğla da mı?

Bodrum, Muğla ili ‘nin batı köşesinde yer alır. İlçe topraklarının büyük çoğunluğu kendi adını taşıyan bir yarımada içerisinde bulunmaktadır ki ilçe kuzey, batı ve güneyden Ege Denizi ile çevrelenmiştir. Doğusundaki Milas hariç herhangi bir idari sınırı yoktur.

You might be interested:  Bodrum Bitez Bit Pazarı Hangi Gün?(Çözünme)

Bodrum merkezde Nerede ne yenir?

Bodrum ‘da Ne Yenir? En Leziz 10 Meşhur Mekan

  • Limon Gümüşlük.
  • Gemibaşı Restoran.
  • Memedof Restoran.
  • Otantik Ocakbaşı
  • Annalivia Restoran.
  • Trata Meyhanesi.
  • Zahmetsiz Balık Evi.
  • Mistral Bay Steak & Wine House.

Bodrumda hangi ay denize girilir?

Selam. Ekimde hiç Bodrum ‘a gitmedim ama Temmuz Ağustos’ta bile soğuk olan Ege denizini Ekim de tahmin edebilirsiniz muhtemelen oldukça soğuktur. Bodrum da en güzel sezon Temmuz ve Ağustos tur ve Eylül 15 e kadar.

Eylül ayında Bodrum’da denize girilir mi?

Eylül ayında bu eşsiz ilçenin ortalama hava sıcaklığı 24 derecedir. Ancak gündüz saatlerinde yine sıcak olan Eylül ayında denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Bodrumda sezon ne zaman başlar?

Nisan ayında havaların ısınmasıyla beraber Bodrum ‘da tatil sezonu açılmaktadır. Hava şartlarına göre ekim ayının sonuna kadar tatil sezonu devam eder. Yani Nisan – Ekim arası dönem Bodrum ‘u ziyaret etmek için en uygun dönemdir.

Muğla’nın en güzel ilçesi hangisi?

Muğla ‘ nın Güzel İlçesi Akyaka.

Bodrum nerede bulunur?

Bodrum Türkiye’nin Güney batısında yer alan bir ilçesidir. Coğrafi bölge olarak Ege bölgesinde yer almaktadır. Ege bölgesi ile kıyı olan bir ilçedir.

Marmaris Ege mi akdeniz mi?

Muğla’nın 13 ilçesinden birisi olan Marmaris Bodrum’dan sonra Muğla ilinin en kalabalık 2. yerleşim birimidir. Marmaris ayrıca Ege Denizi ‘nin bitip Akdeniz sınırlarının başladığı yerdir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *