Başakşehir Istanbul Hangi Yakada?(EN iyi 5 ipucu)

Başakşehir, Türkiye’nin kuzeybatısındaki Marmara Bölgesinde bulunan İstanbul ilinin yaklaşık 342 bin nüfuslu ilçesidir ve İstanbul‘un Avrupa yakasındadır.

  • Başakşehir İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan bir ilçedir. Başakşehir Marmara bölgesindedir. Başakşehir ilçesi İstanbul il merkezine olan uzaklığı yaklaşık 16 kilometredir.

İstanbul Başakşehir hangi semte yakın?

Denize kıyısı olmayan Başakşehir, kuzeyde Arnavutköy, kuzeydoğuda Eyüp, doğuda Sultangazi ve Esenler, güneyde Bağcılar, Küçükçekmece ve Avcılar ile güneybatıda Esenyurt ilçeleriyle çevrilidir.

Başakşehir konum olarak nerede?

Coğrafi Konumu İstanbul’un en genç ilçelerinden biri olan Başakşehir, il merkezinin 20 km batısında yer alır. Kuzeyinde Arnavutköy, kuzeydoğusunda Eyüpsultan, doğusunda Sultangazi ve Esenler, güneyinde Bağcılar, Küçükçekmece ve Avcılar, güneybatısında ise Esenyurt ilçeleri bulunur.

Başakşehir ilçe olarak nereye bağlı?

Başakşehir, İstanbul ‘un bir ilçesidir. 2008 yılında Küçükçekmece, Esenler ve Büyükçekmece ilçelerinden ayrılarak ilçe yapılmıştır. Başakşehir, kuzeyde Arnavutköy, kuzeydoğuda Sultangazi ve Eyüpsultan, doğuda Esenler, güneyde Bağcılar, Küçükçekmece ve Avcılar ile batıda Esenyurt ilçeleriyle çevrilidir.

Başakşehir İstanbul’un ne tarafında?

Başakşehir, Türkiye’nin kuzeybatısındaki Marmara Bölgesinde bulunan İstanbul ilinin yaklaşık 342 bin nüfuslu ilçesidir ve İstanbul ‘ un Avrupa yakasındadır.

İstanbul Başakşehir nasıl bir yer?

Başakşehir, İstanbul’un 39 ilçesinden birisidir. Bahçeşehir Başakşehirin en fazla nüfusa sahip bölgesi olup modern yaşam standartlarında geliştirilmiş bir bölgedir. Sınırları içinde 26.000 m²’lik Türkiye’nin en büyük yapay göletini barındırmaktadır. Mevcut 380.000 kişilik nüfusun 2019’te 800.000 olması beklenmektedir.

You might be interested:  Istanbul Kebap Nerede Yenir?(EN iyi 5 ipucu)

İstanbul ikitelli hangi yakada?

İkitelli semti İstanbul ilimizin Başakşehir ilçesine bağlıdır. İkitelli semti İstanbul’un Anadolu yakasında yer almaktadır.

Başakşehir 3 havalimanı arası kaç km?

Başakşehir ile İstanbul Havaalanı arası mesafe olarak yaklaşık 27 km dir.

Altın şehir nereye bağlı?

Altınşehir, İstanbul’un Başakşehir ilçesine bağlı bir mahalledir. Kuzeyinde Güvercintepe; güneyinde TEM karayolu ve Küçükçekmece’ye bağlı Yarımburgaz; batısında Şahintepe, doğusunda Ziya Gökalp mahalleleri vardır. Yüzölçümü olarak ilçenin en küçük mahallesidir.

Bahçeşehir nereye yakındır?

Bahçeşehir İstanbul ilinde yer almakta olup, Bahçeşehir Başakşehir ilçesine bağlıdır. Bahçeşehir haritası konumu ise 41° 3′ 45.2484” Kuzey ve 28° 40′ 54.1956” Doğu gps koordinatlarıdır. Bahçeşehir bağlı olduğu Başakşehir ilçe merkezine 12 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Isparta Kule nereye bağlı?

Ispartakule, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan Avcılar ve Başakşehir ilçesinde bir yerleşim bölgesidir. Bahçeşehir 1. kısım ve Tahtakale mahallelerinin bir bölümünü kapsayan semt, mahalle olmadığından kesin sınırları çizilememekle birlikte idari olarak iki ayrı ilçede bulunan iki mahallede bulunduğu söylenebilir.

Başakşehir nüfusu ne kadar?

Başakşehir nüfusu 2020 yılına göre 469.924. Bu nüfus, 236.589 erkek ve 233.335 kadından oluşmaktadır.

İstanbul Sarıyer Avrupa yakasında mı?

Avrupa Yakasındaki İlçeler: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Şişli, Sultangazi, Zeytinburnu olmak üzere toplam 24 tane ilçeye

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi hangi semtte?

Bahçeşehir Üniversitesi 41.042377 enlem ve 29.008623 boylamda yer almaktadır. Semt /Mahalle olarak Yıldız Mh. ve Beşiktaş ilçesine bağlıdır. Bahçeşehir Üniversitesi haritası Istanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

İstanbul anadolu yakasında hangi ilçeler var?

İlçeler

  • Adalar.
  • Ataşehir.
  • Beykoz.
  • Çekmeköy.
  • Kadıköy.
  • Kartal.
  • Maltepe.
  • Pendik.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *