Avşa Adası Na Istanbul Dan Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

Avşa Adası‘na İstanbul Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan İDO deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakika uzaklıktadır. Yaz sezonunda İstanbul‘dan her gün deniz otobüsü seferleri yapılmakta olup, hafta sonları ek seferler yapılmaktadır. Sonbahar ve İlkbahar dönemimde ise İDO seferleri sadece hafta sonu gerçekleşmektedir.

  • İstanbul’dan Avşa Adası’na nasıl gidilir? Avşa Adası’na İstanbul, Yenikapı ve Bostancı’dan İDO deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakikada ulaşılabilmektedir. Yaz sezonunda İstanbul’dan her gün deniz otobüsü seferleri yapılmakta olup, hafta sonları ek seferler yapılmaktadır.

Avşa adasına kışın nasıl gidilir?

Kış aylarında Avşa ‘ya İstanbul’dan ulaşım İDO Yenikapı ve Bostancı seferleri 29 Ekimden itibaren sona erdiği için Tekirdağ bağlantılı yapılmaktadır. Dönüşümlü olarak Tekirdağ Akport Limanı’ndan Adalar 1, Öz Kaptan ve Ömer Kaptan arabalı vapurları her gün 1 gidiş dönüş seferi ile hizmet vermektedir.

Istanbuldan Avşa’ya arabayla nasil gidilir?

Avşa Adası’na İstanbul’dan kendi arabanız ile gitmek istiyorsanız Tekirdağ üzerinden kalkan feribot seferlerini kullanmalısınız. Eğer Çanakkale-Bursa-Balıkesir-Bandırma istikametinden gelecek iseniz Erdek’ten Kalkan Gestaş Gemisini Tercih Edebilirsiniz. Not: Gestaş Gemisi ile Araba ile gelşebilirsiniz.

Avşa’ya nasıl giderim?

Avşa Adasına İstanbul, Erdek ve Tekirdağ’dan kalkan deniz otobüsleri ile ya da feribot ile gidilebilmektedir. Bu adaya Eskişehir, Bursa, İzmir gibi yakın illerden gidecek olanların önce Erdek iskelesine gelerek buradan Adalar 1, Gestaş, Marmara Roro arabalı gemileri ile adaya geçmesi gerekmektedir.

You might be interested:  Istanbul Fashion Week Nerede Yapılıyor?(Çözüm bulundu)

Avşa Adasına hangi feribot nereden kalkıyor?

İDO İstanbul Avcılar İskelesinden Avşa Adasına 3 saatte ulaşılabilmektedir. İDO Hızlı feribotları Avcılar isklesine uğrayan seferlerinde Bostancı 4 saat 30 dakika – Yenikapı 3 saat 45 dakika sürmektedir. Gestaş Erdek İskelesinden Avşa Adasına 2 saatte ulaşmaktadır.

İstanbul Avşa Adası arabayla kaç saat?

Arabalı feribot olan Yener C. gemisi ile İstanbul Zeytinburnu Avşa Adası arası yolculuk 5 saat sürmektedir. Eğer İstanbul -Bandırma karayolu üzerinden Avşa ‘ya gitmek isterseniz Bandırma Erdek arası araçla 15 dakika, Erdek- Avşa arası ulaşım arabalı feribotlarla 2 saatte sağlanmaktadır.

Erdek Avşa feribot kaç para?

Avşa Adası Bilet Fiyatları 2022 yaz sezonunda Erdek ‘ten Avşa ‘ya indirimli 12 TL, Tekirdağ’dan 60 TL, Tekirdağ Barbaros’tan 60 TL, İstanbul’dan Yenikapı Bostancı Avcılar Avşa Adası bilet fiyatları İDO ile 100 TL bilet fiyatı ödeyerek gidebilirsiniz.

İstanbul’dan Avşa’ya arabalı vapur var mı?

sorusunun cevapları; Tekirdağ’ dan Akport Limanı’ndan, Erdek’ten merkez limanından, İstanbul Zeytinburnu’ndan Zeyport limanından düzenlenen arabalı vapurlar sayesinde Avşa Adası’na araba ile gitmek çok kolaydır.

İstanbul’dan Avşa’ya feribot var mı?

Avcılar Avşa Adası İdo Feribot Seferleri Tarifesi 2022 Yaz aylarında 1 saat 50 dakika süren seferlerle İstanbul ‘ dan Avşa ‘ya gelirken artık daha hızlı ve konforlu gelebiliyorsunuz. Avcılar Avşa Adası İDO bilet fiyatı 126 TL’dir.

Marmara adasına araba ile nasıl gidilir?

Marmara Adası ‘na karayolu veya havayolu ile ulaşım mümkün olmadığı için sadece denizyolu üzerinden ulaşılabiliyor. Arabalı vapur ve feribot seferlerinin yaz-kış işlediği adaya ulaşım özellikle kış aylarında yaşanan olumsuz hava koşullarından dolayı aksayabilse de tüm yıl boyunca seferler mevcut.

Tekirdağ Avşa kaç TL?

Tekirdağ Avşa seferleri yapan Öz kaptan Gemisi 2021 Güncel KIŞ tarifesidir. Tekirdağ Avşa feribot seferleri fiyatları yolcu 60 TL, araçlar şöför dahil 160 TL ‘dir.

You might be interested:  Ankara Hukuk Fakültesi Ne Zaman Açılacak?(Mükemmel cevap)

Avşa Marmara Adası kaç saat?

Özellikle Cuma günleri ve Pazar günleri Avşa Adası ‘na gidiş geliş seferleri düzenlenmektedir. Avşa Adası farklı noktalardan ortalama üç saatlik bir yolculukla ulaşılabilen bir konumdadır. Avşa Adası feribot seferleri, İstanbul’dan araçsız, Erdek ve Tekirdağ’dan araçlı olarak yapılmaktadır.

Beylikdüzünden Avşa Adasına nasıl gidilir?

Avşa ‘ya en çabuk ve en zahmetsiz gidiş şekli İDO feribotlarıyla mümkün. İstanbul’dan deniz otobüsleriyle toplamda 3,5 saatte Avşa ‘ya ulaşılabiliyor. Nisan ayı ile birlikte başlayan İDO Avşa feribot seferlerine yaz aylarında artan ilgiden dolayı özellikle haftasonları seferler ekleniyor.

Anadolu yakasından Avşa Adasına nasıl gidilir?

İstanbul’dan en hızlı Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan Avşa Adası ‘na İDO iskelesinden 3 saatte gelen yolcu gemisi ile ulaşabilirsiniz. İdo feribotları Avcılar’dan özel sefer düzenlemektedir. Yenikapı-Bostancı seferleri birbirine bağlantılı Avcılar seferi ise sadece hafta sonları ayrı hatlarda yapılmaktadır.

Balıkesir otogardan Avşa Adasına nasıl gidilir?

Birincisi Balıkesir ‘in Erdek ilçesine gideceksiniz orada ki limandan günde 3 sefer yapılmaktadır. Orada ki feribot ile Avşa Adasına ulaşabilirsiniz. İkinci bir yol ise yine Erdek üzerinden BUDO’ya ait deniz otobüsleriyle Avşa Adası ‘na gidebilirsiniz.

Erdek Avşa arabalı vapur kaç saat?

Avşa Adası’na yaz-kış ulaşımın bulunduğu Erdek ‘ten hareket eden araçlı vapurlar adaya yaklaşık 2 saatte ulaşıyor. Gestaş tarafından gerçekleştirilen seferler gidiş-dönüş günde 2 kez düzenleniyor ancak hava ve yoğunluk durumuna bağlı olarak sefer sayılarında değişiklik yapılabiliyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *