Antalya Yangın Ne Durumda?(EN iyi 5 ipucu)

  • Antalya, Mersin, Osmaniye, Marmaris ve Bodrum’da birbiri ardına çıkan yangınları söndürme çalışmaları sürüyor. İllerdeki bazı köy ve mahalleler tahliye edilirken, Antalya’nın Manavgat ilçesinde süren yangında 3 kişi yaşamını yitirdiği bilgisi geldi. Marmaris’te de bir kişi yangın nedeniyle hayatını kaybetti.

Antalya’da nerede yangın çıktı?

Antalya ‘nın Konyaaltı ilçesi Dutdibi mevkiindeki dağlık alanda orman yangını çıktı. Yangına ekiplerin müdahalesi sürüyor. Konyaaltı İlçesi Dutdibi mevkisinde saat 10.00 sıralarında, orman yangını çıktı. Yangın, kısa sürede rüzgarın da etkisiyle büyüdü.

Antalya’daki yangın bitti mi?

Antalya ve Muğla’ daki büyük yangınlar söndürüldü veya kontrol altına alındı. Devam eden yangınların hızı kesildi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy da ” Antalya, Bodrum ve Marmaris’te orman yangınları söndürüldü.” açıklamasında bulundu. Türkiye’nin yaklaşık 11 gündür savaştığı alevler sonunda büyük ölçüde söndürüldü.

Antalya’daki yangın kontrol altına alındı mı?

Alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Bölgeye Antalya Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki 1 uçak, 3 helikopter ve arazözler ile Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri sevk edildi. Ekiplerin havadan ve karadan yaptığı yoğun müdahale sonucu yangın kontrol altına alındı.

Antalya’da orman yangını nerede?

Antalya ‘nın Serik ilçesi Akçapınar mevkisindeki ormanda, saat 15.00 sıralarında yangın çıktı. Alevler, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Yangına, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki 2 helikopter ve 1 uçakla havadan, 6 arazözle de karadan müdahale edildi.

You might be interested:  Istanbul Çanakkale Assos Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

Alanya’da yangın nerede?

Alanya ‘da, Türktaş ve Gümüşgöze mahalleleri arasındaki ormanlık alanda, saat 14.30 sıralarında yangın çıktı. Yangını fark edenlerin ihbarı üzerine Alanya Orman İşletme Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya itfaiyesi ekipleri bölgeye sevk edildi. Yangın ekiplerin müdahalesiyle kısmen kontrol altına alındı.

Bucak’ta yangın nerede?

Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Çobanpınar köyünde ormanlık alanda yangın çıktı. 3 mahalleyi etkileyen yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangınla ilgili yaptığı açıklamada, ” Bucak yangını tehlikeli. Yanan evler, boşaltılan evler var” ifadelerini kullandı.

Manavgat’ta yangın Bitti mi?

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ Manavgat ilçesi Sarılar Mahallesi’nde çıkan orman yangınına Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve Manavgat Belediyesi arazözleriyle karadan, 1 uçak ve 3 helikopterle havadan müdahale edildi. Yangın, yaklaşık 1 saatlik çalışmayla kontrol altına alındı.

Antalya yangını kaç gün sürdü?

Antalya ‘nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz günü başlayan ve 10 gün sonra 220 saatte kontrol altına alınabilen Türkiye’nin en büyük yangın felaketinde, 60 bin hektar ormanlık alan zarar gördü.

Yanginlar devam ediyor mu?

Türkiye genelinde halen 6 ilde süren orman yangınlarıyla mücadele devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan bu sabah yapılan açıklamada, TSİ 9.45 itibarı ile 28 Temmuz-6 Ağustos 2021 tarihleri arasında meydana gelen 208 orman yangınının 196’sının kontrol altına alındığı duyuruldu.

Manavgat’taki yangın kontrol altına alındı mı?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde gündüz saatlerinde başlayan ve rüzgarın etkisiyle hızla yayılan orman yangını, yoğun çalışmanın ardından akşam saatlerinde kontrol altına alındı. Yangına Antalya’nın yanı sıra komşu il ve ilçelerden 15 helikopter ve 3 uçak müdahalede bulunuldu.

Manavgattaki yangın kontrol altına alındı mı?

Antalya’nın Manavgat ve Akseki ilçelerinde önceki gün başlayan ve 21 saat sonra kısmen kontrol altına alınan yangında, üç kişi yaşamını yitirdi, 58 yaralının tedavisi sürüyor. Manavgat ‘ta alevler nedeniyle gökyüzü kızıla döndü, ilçe merkezine tüm gün kül yağdı.

You might be interested:  Istanbul 12. Aile Mahkemesi Nerede?(Çözünme)

Yangın kontrol altına alındı ne demek?

‘ Kontrol altına alındı ‘ demek, yangın odaklarının etrafının çevrildiğini, buralarla alakalı yangının artık büyüme ihtimalinin, çok istisnai durumlar dışında kalmadığının ifadesidir.

Yangın olayı nedir?

YANGIN: Yanabilen maddelerin, çevresine değişik oranlarda ısı ve ışık yayarak, kontrol dışı yanmasıdır. Yanmanın başlaması ve sürebilmesi için gereken; yanıcı madde (yakıt), yakıcı madde (oksijen) ve tutuşturma ( ateşleme kaynağı ) uygun koşullarda bir araya gelmesine yanma üçgeni denir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *