Antalya Ya Kar Ne Zaman Yağacak?(En iyi çözüm)

  • Kar yağışları aralıklı olarak bir hafta sürecek. İstanbul’a da cumartesi aralıklı, pazar yoğun, pazartesi de var. Ara ara hep kar var. Bazı saatlerde lapa lapa yağacak. İzmir’e ve Antalya’ya bile kar yağacak”

Antalya merkeze kar yağar mı?

Antalya yazın yapılan uzun tatillerin merkezi. Kış aylarında şehir merkezinde kar göremesek bile yüksek kesimlerdeki ilçelerin de ve yaylarında kar yağışı yaşanıyor.

Antalya’da kar yağdı mı?

Antalya kent merkezine 29 yıl aradan sonra kar yağdı. Gece uyumayan Antalyalılar lapa lapa yağan karın keyfini çıkardı. Antalya ‘da kayıtlı zamanların en yüksek kar kalınlığı 7 Ocak 1993 tarihinde 5 santim olarak ölçülmüştü. Sabaha karşı karın yağacağı haberini alan Antalyalılar gece uyumadı.

Eylülde Antalyada hava nasıl olur?

Eylül ayında Antalya ‘da yağmura yakalanma riskiniz yaz aylarına göre çok daha yüksek. Bu ay da en yüksek sıcaklık 31 derece iken en düşük sıcaklık ise 19 derecedir. Ancak yaz mevsimine göre güneşlenme süresi de düşer. Ortalama güneşlenme süreci yaklaşık 9 saattir.

Ocak ayında Antalya kaç derece?

Antalya Bölgesinde Ocak Hava Durumu Türkiye. Günlük ortalama yüksek sıcaklıklar 15°C civarındadır ve nadiren 10°C altına düşer veya 18°C üstüne çıkar.

Manavgata kar yağar mı?

Türkiye genelinde etkili olan soğuk ve yağışlı hava Manavgat ‘ı da 15 yıl sonra karla buluşturdu. Antalya’nın Manavgat ilçesinde uzun yıllar sonra yağan kar yağışı vatandaşların yağış alan kısımlara akın etmesine neden oldu. Türkiye genelinde etkili olan soğuk ve yağışlı hava Manavgat ‘ı da 15 yıl sonra karla buluşturdu.

You might be interested:  Antalya Seyir Terası Nerede?(Çözünme)

Kar görmeye nereye gidilir?

Kar tatili için gidilecek en güzel yerler

  1. Kartepe-Kocaeli. İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Ankara gibi çevre illerde yaşayanlar için en popüler kayak merkezlerinden biri Kartepe.
  2. Erciyes – Kayseri. Kaynak: kayseri.bel.tr.
  3. 3. Ayder Yaylası – Rize. Kaynak: haberturk.com.
  4. Saklıkent- Antalya.
  5. 5. Ilgaz- Kastamonu.

Antalya’nın hangi ilçesinde kar yağdı?

Antalya ‘ nın Kaş ilçesinin yüksek kesimlerinde etkisini sürdüren kar yağışı, akşam saatlerinden itibaren sahil kesimlerinde de etkili olmaya başladı.

Eylülde Antalyada tatil yapılır mı?

Eylül ‘de  Antalya Antalya ‘da yaz, Temmuz ve Ağustos aylarında 35 derece civarında geçiyor. Sıcaklıklar Eylül ayından itibaren düşüşe geçtiğinden, Antalya ve çevresinin de en güzel zamanı Eylül diyebiliriz. Sıcaktan ve nemden bunalmadan bir tatil geçirmek istiyorsanız, Eylül ‘de Antalya ‘yı mutlaka bir düşünün!

Eylül ayında antalyada denize girilir mi?

Türkiye’nin en sıcak şehirlerinden olan Antalya, eylül ayında hala yaz mevsimi geçiriyor, bu sebeple eylülde denizi sıcak olan yerler arasında en üst sıralarda.

Eylül’de Marmaris’te hava nasıl olur?

Eylül İçinde Marmaris için seyahat ederken bekleyebilirsiniz: zaman zaman yağmur, zaman zaman Fırtına. Isı dalgaları nota! Eylül Aşırı sıcak Tropik Hava ve 33℃ yukarıda ortalama sıcaklık ile bekleyebilirsiniz.

Denize girmek için hava kaç derece olmalı?

İdeal deniz suyu sıcaklığı seçilmelidir. Deniz suyunun ısısı düşük olduğunda yüzücüler hızlı bir şekilde üşüyebilir. O nedenle genellikle deniz suyunun taban derecesi 22 olarak kabul edilmektedir. Su sıcaklığının genel olarak 22 ve 29 derece arasında olması gerekmektedir.

Antalya en soğuk kaç derece?

Antalya ‘da etkili olan soğuk hava 3 Şubat 1950 tarihinde eksi 4.5 derece ile kırılan soğuk rekorunu geçti. 26 Ocak gecesi Aksu’da toprak sıcaklığı eksi 5’i görerek yeni bir rekora imza attı. Meteoroloji ayrıca 26 Ocak gecesi Kemer’in de eksi 3’ü gördüğünü, bunun da bir rekor olduğunu bildirdi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *