Antalya Saklıkent Yolu Nasıl?(Çözülmüş)

Saklıkent Kanyonu | İbrahim Uylaş

  • Antalya – Fethiye yolu üzerinde ilerlerken Kınık’ı geçtikten sonra Kadıköy yol ayrımından devam eden yol ile Saklıkent Kanyonuna ulaşabilirsiniz. Birden fazla yol alternatifi var ancak en doğrusu tabelaları takip etmeniz olacak. Antalya – Fethiye yolunda devam ederken zaten tabelaları göreceksiniz. Asfalt bir yol ile kanyona ulaşacaksınız.

Antalya Saklıkent e nasıl gidilir?

Antalya merkezden kayak merkezine arabayla 1 saatte ulaşım oldukça kolaydır. Antalya otogardan kalkan 5M Migros’un önünden geçerek Saklıkent ‘e ulaşan 500 hat numaralı minibüs’ün sefer saatleri aşağıdaki tablodadır, aynı zamanda sefer saatlerini antalyaulasim.com.tr adresinden de öğrenebilirsiniz.

Antalya Saklıkent kar yağdı mı?

Saklıkent ‘e 10 yıl sonra nisanda kar yağdı TÜRKİYE’nin en güneyindeki Antalya ‘da sahil kesiminde bahar havası yaşanırken, 2 bin 200 metre rakımdaki Saklıkent Kayak Merkezi’ne bu sabah kar yağdı. Saklıkent ‘ten kar fotoğraflarını paylaşan Vali Karaloğlu, ”Koronavirüs dünyayı soğutuyor” diye yazdı.

Antalya merkez ile Saklıkent arası kaç km?

Saklıkent Kayak Merkezi, Antalya merkezden yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta.

Saklıkent Kayak Merkezi’nde kar var mı?

Güneşli gün sayısı sezon boyunca 50-60 günü bulur. Saklıkent kayak merkezinde Ortalama kar kalınlığı 100 – 200 cm olup, zirvede zaman zaman 4 mt.`yi bulur.

You might be interested:  Istanbul Fatih Cami Nerede?(EN iyi 5 ipucu)

Saklıkent Giriş Ücreti Ne Kadar?

Saklıkent Kanyonu Saklıkent Milli Parkı içinde yer alır. Koruma altındadır. Saklıkent Kanyonuna giriş için yetişkinler 9 TL giriş ücreti öderken öğrenciler 4,5 TL öder. Müze kart bu alanda geçerli olmaz.

Antalya Saklıkent Kanyonu arası kaç km?

Antalya Saklıkent Arası Kaç Km? Saklıkent ile Antalya arası mesafe D330 karayolunu kullanarak 195 Km ve yaklaşık 2 saat 41 dakika uzaklıktadır.

Saklıkent kayak merkezinde Nerede Kalınır?

Saklıkent Kayak Merkezi yakınındaki oteller

  • Yenivadi. Saklıkent Kayak Merkezi ile 14,4 kilometre.
  • Villa TaçMahal. Saklıkent Kayak Merkezi ile 13,7 kilometre.
  • Saklıköy Evleri. Saklıkent Kayak Merkezi ile 16,2 kilometre.
  • Flamingo Residence.
  • Mene Suites.
  • Beldibi Beach Hotel.
  • Golden World Suite Hotel.
  • Gizli Koy Hotel.

Saklıkent kaç metre?

Saklıkent, Torosların zirvesindeki Bakırlıdağ’ın kuzey yamacına kurulmuş, yaklaşık 500 dağ evi ve kayak tesislerinden oluşan bir kayak kompleksi. 1850’den başlayıp 2547 metre irtifaya uzanan Saklıkent Kayak Merkezi, Akdeniz sahiline en yakın kayak tesislerinden.

Saklıkent Kayak Merkezi ne zaman açılıyor?

Akdeniz`e ve Ekvator`a en yakın kayak tesislerinden birisi olan Saklıkent kayak merkezinde Aralık 10 – Nisan 10 arasında yaklaşık 120 gün kaliteli kayak imkânı vardır.

Fethiye Merkez ile Saklıkent arası kaç km?

Saklıkent – Fethiye – Ölüdeniz arası yaklaşık 53 Km dir. 53 km lik mesafeyi aracınız ile yaklaşık 1 saat içerisinde seyahat edebilirsiniz, aracınız yok ise ölüdeniz dolmuşları ile fethiyeye mugla makası dedigimiz istikametten, saklıkent minübüsleri ilede saklıkente gidebilirsiniz.

Saklıkent nasıl bir yer?

Saklıkent, Türkiye Cumhuriyeti’nin güneyinde, Antalya’nın Kaş ve Muğla’nın Fethiye ilçelerinde bulunan Saklıkent Millî Parkı içinde yer alan bir kanyondur. Eşen Çayı’nın kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu kanyon, Antalya’ya yaklaşık 200, Fethiye’ye 46 ve Kaş’a 64 kilometre mesafededir.

You might be interested:  Ankara Taksi Ücreti Ne Kadar?(Çözüm bulundu)

Saklıkent suyu nereden gelir?

Saklıkent Millî Parkı veya yaygın adıyla Saklıkent Kanyonu, Antalya-Muğla sınırını çizen Eşen Çayı’nın kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu kanyondur. Eşen Çayı’nın bir kolu olan Karaçay’ın debisi Kanyon çıkışında 14–17 m³/sn’dir.

Saklıkent Kayak Merkezi açıldı mı?

Antalya’nın gözde kayak merkezlerinden 2 bin 400 rakımlı Saklıkent ‘te kayak sezonu başladı. Yerli yabancı turistler Antalya’ya hem kayak yapmaya hem de tatile geldi. Yerli turistler de haftasonlarının tadını Saklıkent Kayak Merkezinde çıkardı.

Saklıkent teleferik ne kadar?

Antalya Saklıkent Kayak Merkezi 2021 – 2022 sezonu Teleferik Telesiyej (skipass) fiyatları aşağıdaki gibidir: 5 çıkış ücreti: 100 TL. 10 çıkış: 180 TL. 25 çıkış ücreti: 420 TL.

Saklıkent Kayak Merkezi nereye bağlı?

Saklıkent Kayak Merkezi; Antalya şehrinin batısında yer almaktadır. Beydağları üstünde kurulmuş olan bu kayak merkezi, şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunmaktadır. Saklıkent Kayak Merkezi, Antalya Havalimanına yaklaşık olarak 65 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *