Antalya Otogardan Olimpos’a Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

Antalya Otogarının Antalya İlçeler Terminalinden kalkan Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye yönüne kalkan minibüslerle Olimpos’a gidebilirsiniz. Çiçek Tur, Kumluca Koop, Finike Koop, Batı Antalya Tur dolmuşlarını veya otobüslerini tercih edebilirsiniz. 2019 için Olimpos dolmuşları ulaşım fiyatı 15 TL.

  • Antalya Otogardan Kumluca, Finike veya Kaş ‘a giden kooperatifler Batı Antalya ve Çiçek Tur ile Olimpos dolmuş durağına kadar gelebilirsiniz. Olimpos dolmuş durağında inerek dolmuş ile Olimposa gelebilirsiniz.

Olimpos a nasıl gidilir 2021?

Plaj, Antalya’nın Kemer ilçesindedir. Olimpos Plajı’na ulaşım, Antalya’dan Kumluca istikametine giden kara yolundan Çıralı sapağını takip ederek sağlanır. Olimpos Plajı giriş ücreti 2021 yılında da sadece antik kenti gezenlerden alınmaktadır. Antik kent bilet ücreti ise 40 liradır.

Olimpos sahile nasıl gidilir?

Antalya merkeze 600 nolu otobüsle varıldıktan sonra otogara ulaşılır. Tramvayla da otogara ulaşmak mümkündür. Antalya otogarının Antalya ilçelerine giden terminal tarafından kalkan; Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye minibüslerine bilinerek Olimpos mevkine ulaşılabilir. 2020 yılında Olimpos dolmuşları 15 TL civarındadır.

Konyaaltı Olimpos Nasıl Gidilir?

Antalya ‘dan Olimpos ‘a otobüsle ulaşım Yaz aylarında her yarım saatte bir hareket eden yerel firma Batı Antalya ya da ulusal otobüs firmaları ile (Pamukkale, Kamil Koç, Metro) Olimpos ya da Çıralı kavşağında inip kavşaktaki minibüslerle sahile kadar inilebiliyor. Antalya – Olimpos otobüs bilet ücreti 15 TL.

You might be interested:  Istanbul Akşam Ezanina Ne Kadar Kaldi?(EN iyi 5 ipucu)

Antalya Olimpos arası otobüsle kaç saat?

¥ Antalya – Olimpos arası 85 kilometre ve araçla 1 buçuk saat sürmektedir. ¥ Bursa – Olimpos arası 620 kilometre ve araçla 8 saat sürmektedir.

Antalya merkezden Olimposa nasıl gidilir 2021?

Antalya Otogarının Antalya İlçeler Terminalinden kalkan Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye yönüne kalkan minibüslerle Olimpos’a gidebilirsiniz. Çiçek Tur, Kumluca Koop, Finike Koop, Batı Antalya Tur dolmuşlarını veya otobüslerini tercih edebilirsiniz. 2019 için Olimpos dolmuşları ulaşım fiyatı 15 TL.

Olimpos Plajı Ücretli mı?

Olimpos Plajı Giriş Ücreti Plaj antik kent içinde yer aldığı için giriş ücretlidir. Antik Kente giriş ücreti (Müze Kartınız yoksa) 30,00 TL dir. (2020 yılı) Yörede tatil için kalanlar makul bir fiyata haftalık çoklu giriş kartı almaktadır.

Olimpos giriş ücreti ne kadar?

2022 yılı için Olimpos Antik Kenti giriş ücreti 40 TL olarak belirlenmiş. Olimpos ‘da Müzekart geçerli. Tek giriş için kişi başı 40 TL ödemek yerine Müzekart almanız en mantıklısı. Olimpos Antik Kenti girişinde gişeden 60 TL karşılığında Müzekart alarak bir yıl boyunca tüm müzelerden ücretsiz faydalanabiliyorsunuz.

Antalya Olimpos denizi nasıl?

Olsun, Olimpos Plajı bence her zaman güzel. Plajda deniz kısmında neredeyse hiç kum yok, iri boyutlarda beyaz çakıllarlardan oluşuyor. Plajın deniz kıyısının birkaç metre ilererisinden itibaren kumluk alan başlıyor. Hemen arkada ise mevsime göre doluluğu değişen bir gölet var.

Olympus nereye bağlı?

Antalya Körfezinin batısında, Kemer ile Kumluca ilçeleri sınırlarında bir vadide kurulmuştur. Antalya ilinin beğenilen bu tatil yerlerinden Olimpos, Kemer ilçesinden yaklaşık olarak 28 km batıda olan, bağlı olduğu Kumluca ilçesine de yaklaşık olarak 40 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

Antalya Olimpos hastanesine hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Olimpos Hastanesi yakınından geçiyor: AF04, KA07, KC33, KL08, VS18.

You might be interested:  Istanbul Un En Büyük Lunaparkı Nerede?(En iyi çözüm)

Kumlucadan Olimpos a nasıl gidilir?

Antalya- Kumluca Karayolu’nu kullanarak ulaşılan Olimpos’a Antalya’dan özel araçla ulaşmak için Kemer istikametinde ilerleniyor. Kemer ve Tekirova’yı geçtikten sonra önce Çıralı sonra da Olimpos tabelaları görünüyor. Gitmek istediğiniz yere göre bu iki alternatiften birini seçebilirsiniz.

Antalya-Kumluca otobüsleri nereden kalkıyor?

Antalya Otogarı’ndan hareket eden otobüsün güzergahında Konyaalatı, Beldibi, Göynük, Kemer, Çamyuva, Tekirova, Ulupınar, Çıralı Kavşağı, Olimpos Kavşağı, Adrasan Kavşağı yer alıyor. Antalya – Kumluca otobüsle ulaşım 1 saat 35 dakika sürüyor.

Antalya Olimpos Kemer arası kaç km?

Kemer Olimpos arası 40 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Denizli Olimpos arası 226 kilometredir.

Çıralı’ya otobüsle nasıl gidilir?

Toplu taşıma ile gelecekseniz, Antalya Otogarından Kumluca-Kaş istikametine hareket eden otobüslerle, Çıralı kavşağına gelip buradan Çıralı dolmuşlarını kullanarak Çıralı ‘ya ulaşabilirsiniz. Anayoldan Çıralı ‘ya 08.40’tan itibaren her saat başı 19.40’a kadar dolmuş var.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *