Antalya Olimposa Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

  • Olimpos / Olympos nerede nasıl gidilir; Antalya’nın batısında bulunan belde Kemer ile Adrasan arasındadır. Antalya Kumluca anayolunda Phaselis ’i geçtikten sonra Çıralı ve Olimpos a giden iki işaret görülür. Bu iki işaretide takip ederek olimpos a ulaşabilirsiniz.

Antalya otogardan Olimposa nasıl gidilir 2021?

Antalya Otogarının Antalya İlçeler Terminalinden kalkan Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye yönüne kalkan minibüslerle Olimpos’a gidebilirsiniz. Çiçek Tur, Kumluca Koop, Finike Koop, Batı Antalya Tur dolmuşlarını veya otobüslerini tercih edebilirsiniz. 2019 için Olimpos dolmuşları ulaşım fiyatı 15 TL.

Antalyadan Olimposa nasıl gidilir 2021?

Olimpos Plajı’na ulaşım, Antalya’dan Kumluca istikametine giden kara yolundan Çıralı sapağını takip ederek sağlanır. Olimpos Plajı giriş ücreti 2021 yılında da sadece antik kenti gezenlerden alınmaktadır. Antik kent bilet ücreti ise 40 liradır. Yani sadece plajı ziyaret edenler herhangi bir ücret ödememektedir.

Olimpostan Antalya merkeze nasıl gidilir?

Antalya merkez ile Olimpos Plajı arasındaki mesafe 85 km. 74 km’si ana yol 11 km’si ara yoldan oluşan bu mesafe özel araçla 1,5 saatte gidilirken; otobüs ve minibüs aktarması ile 2 saati buluyor.

Antalya Havalimanı Olimposa nasıl gidilir?

Havalimanı ‘ndan doğrudan Olimpos’a ulaşımınızı sağlayabileceğiniz bir toplu taşıma aracı bulunmuyor. Ancak HAVAŞ servisleri, belediye toplu taşıma otobüsleri veya metro ile şehir merkezi/otogar gidebilir ve buradan Çıralı’ya giden otobüslere binebilirsiniz.

You might be interested:  Gazi Hastanesi Nerede Ankara?(Mükemmel cevap)

Antalya Kumluca otobüsleri nereden kalkıyor?

Antalya Otogarı’ndan hareket eden otobüsün güzergahında Konyaalatı, Beldibi, Göynük, Kemer, Çamyuva, Tekirova, Ulupınar, Çıralı Kavşağı, Olimpos Kavşağı, Adrasan Kavşağı yer alıyor. Antalya – Kumluca otobüsle ulaşım 1 saat 35 dakika sürüyor.

Antalya merkezden Çıralı’ya nasıl gidilir?

Toplu taşıma ile gelecekseniz, Antalya Otogarından Kumluca-Kaş istikametine hareket eden otobüslerle, Çıralı kavşağına gelip buradan Çıralı dolmuşlarını kullanarak Çıralı ‘ya ulaşabilirsiniz. Anayoldan Çıralı ‘ya 08.40’tan itibaren her saat başı 19.40’a kadar dolmuş var.

Antalya Kaş kaç TL?

Olimpos ( Olympos ) Ören Yeri Giriş Ücreti Olimpos Ören yeri giriş ücreti 2021 yılında 30 TL ‘dir. Burada 1 hafta geçirecek bir çift her gün birer kez sahile giderse, günlük 60 liradan 7 günde toplamda 420 lira para harcayacaktır.

Phaselis giriş ücreti ne kadar?

Burası tıpkı Patara gibi tarih kokan antik limanlardan oluşan bir plaj. Phaselis Antik Kenti giriş ücreti 2021 yılında 55 Türk lirası. Ayrıca girişlerde öğretmen kimlik belgesi ve müzekart geçerli. Phaselis 08.00-20.00 arasında açık.

Olimpos Plajı Ücretli mı?

Olimpos Plajı Giriş Ücreti Plaj antik kent içinde yer aldığı için giriş ücretlidir. Antik Kente giriş ücreti (Müze Kartınız yoksa) 30,00 TL dir. (2020 yılı) Yörede tatil için kalanlar makul bir fiyata haftalık çoklu giriş kartı almaktadır.

Olimpos Antalya merkez arası kaç km?

¥ Antalya – Olimpos arası 85 kilometre ve araçla 1 buçuk saat sürmektedir. ¥ Bursa – Olimpos arası 620 kilometre ve araçla 8 saat sürmektedir.

Antalya Olimpos arası kaç TL?

Antalya ‘dan Olimpos ‘a otobüsle ulaşım Antalya – Olimpos otobüs bilet ücreti 15 TL. Minibüsler yaz döneminde 10 dakika aralıkla sefer yapıyor.

Antalya havaalanından otogar kaç saat?

Antalya Havalimanı Otogar arası yaklaşık yolculuk süresi: Antalya Havaalanı ile Otogar arası 600 numaralı otobüs ile yaklaşık 50 – 60 dakika sürmektedir.

You might be interested:  Ankara Mogan Gölüne Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

Antalya Olimpos Kemer arası kaç km?

Kemer Olimpos arası 40 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Denizli Olimpos arası 226 kilometredir.

Olimposa uçakla nasıl gidilir?

Olimpos’a havayolu ile ulaşım için Antalya Havalimanı’na uçuşları olan Pegasus Havayolları, Onur Air, Sun Express, Atlas Jet Havayolları ve Türk Hava Yolları’nın seferlerini kullanabilirsiniz. Antalya Havalimanı’ndan Antalya Otogarına Havaş’ın servisleri ile gidebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *