Antalya Merkezden Kurşunlu Şelalesine Nasıl Gidilir?(Soru)

Antalya şehir merkezinden park alanında belediye otobüsleri ve minibüslerle gidilebiliyor. Her saat başı 524, 524 A, MK80, MK81, 519 nolu belediye otobüsleri ile 230 ve 231 nolu minibüs hatlarını kullanılarak park alanına ulaşım mümkün.

Kurşunlu Şelalesi Nerede ve Nasıl Gidilir? » Yol Günlüğü

  • Kurşunlu Şelalesi Nerede ve Nasıl Gidilir? Bir çok şelalenin aksine Kurşunlu ulaşımı son derece kolay Antalya merkezden sırasıyla Aspendos bulvarı ve Serik caddesi takip edilerek Antalya-Isparta yoluna girilir. Bu yolda 5 Km kadar ilerledikten sonra şelale tabelası görülür.

Kurşunlu mezarlığına hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Kurşunlu Kent Mezarlığı yakınından geçiyor: MK80, MK81, MK81A.

Kurşunlu Şelalesi hangi mahallede?

Kurşunlu Şelalesi Antalya Aksu’da bulunur. Antalya merkezden yola çıkıldığı zaman Aspendos yolu ile Serik caddesi takip edilmektedir. Antalya-Isparta yolu yaklaşık 5 km gidildikten sonra şelaleye ulaşılır.

Antalya Düden Şelalesine nasıl gidilir?

Düden Şelalesine toplu taşıma araçları ile ulaşmak için VC30, CV17, CV17A, VC30, VL62, VF66, VC69 numaralı Antalya Belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. 524 ve 524A numaralı belediye otobüsleri ile hem Düden Şelalesine hem de Kurşunlu şelalesine ulaşmak mümkündür.

Kurşunlu Şelalesi nde mangal yapılır mı?

Adeta saklı cennet gibi olan Kurşunlu Şelalesi içerisinde piknik yapma imkanı bulunuyor. Yerde ateş yakmak yasak ancak ayaklı mangal takımlarını kullanan ziyaretçiler var.

You might be interested:  Istanbul Panorama 1453 Nerede?(En iyi çözüm)

Uncalı Mezarlığına kaç numara gidiyor?

Bu Otobüs hatları Uncalı Kent Mezarlığı yakınından geçiyor: 503, 521A, MD25.

Aksu’dan Kurşunlu Şelalesine nasıl gidilir?

Parka, Antalya- Aksu kara yolunun Soğucaksu Köprüsü’nden kuzey istikameti yönünde ayrılan 7 km’lik bir yol ile ulaşılıyor. Antalya kent merkezinden Aspendos Bulvarı ve Serik Caddesi’ni takip ederek Antalya-Isparta yoluna girdiğinizde, 5 km kadar ilerledikten sonra Kurşunlu Şelalesi tabelasını görüyorsunuz.

Kurşunlu Şelalesi nereye bağlı?

Piknik alanı içinde; manzara seyir terasları, çocuk parkı, restoran, otopark, gezinti patikaları, içme suyu, tuvalet vardır. Ulaşım, belediye otobüsleri ve minibüslerle sağlanabilmektedir. Yeri: Akdeniz Bölgesinde Antalya ili merkez ilçesi sınırları içerisindedir. Ulaşım: Tabiat parkı Antalya’dan 22 km. uzaklıktadır.

Kurşunlu Şelalesi ne yapılır?

Kurşunlu Şelalesi iki kilometrelik bir kanyonun içinde yer almaktadır. 1986 yılında şelalenin bulunduğu alana park yapılarak bu doğal güzelliğin ziyarete açılması sağlanmıştır. Parkın içinde piknik alanları, manzara seyir terasları, çocuk parkı, yürüyüş parkuru, restoran, otopark ve içme suyu bulunmaktadır.

Düden Şelalesi nereye bağlı?

Kepez İlçe sınırları içerisinde, Varsak Mahallesi’nde bulunmaktadır. Düden Şelalesi çeşitli kaynaklarda, İskender Şelalesi ve Yukarı Düden Şelalesi olarak da geçmektedir. Aynı zamanda halk arasında Düdenbaşı Şelalesi diyenler de vardır.

Antalya Düden Şelalesine hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Düden Şelalesi yakınından geçiyor: MK80, MK80A, VC56, VF66, VML55A.

Düden Şelalesinde ne yapılır?

Düden çayı kaynağının Kepek hidroelektrik santrali olması nedeniyle yaz kış hemen hemen aynı su debisini koruyan şelalede bir çok dizi ve film sahne çekimleri bulunuyor. Şelale kıyısında bulunan yürüyüş platformu ile şelaleyi izleyebilir, fotoğraf çekebilir, piknik yapabilir, doğa ile içiçe bir zaman geçirebilirsiniz.

Düden Park hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Düden Parkı yakınından geçiyor: KL21, LC07, LC07A, LF09, TL94, VL13, VML54A.

You might be interested:  Antalya Abdal Musa Türbesi Nerede?(Doğru cevap)

Düden Şelalesi saat kaça kadar açık?

Düden Şelalesi ziyaret saatleri Düden Şelalesi, yaz aylarında sabah 08.00 ile akşam 19.30 arasında, kış aylarında ise genellikle akşam saat 18.00’dan sonra yeni ziyaretçi kabul etmiyor.

Antalya Hayvanat bahçesinde mangal yakılır mi?

3- Antalya Hayvanat Bahçesi Geniş alanıyla mangal yakılmaya müsaade edilen bir yer.

Kurşunlu Şelalesi hafta sonu açık mı?

Kurşunlu Şelalesi, haftanın her günü ziyarete açık olup, açılış kapanış saatleri yaz ve kış dönemine göre değişkenlik gösterebiliyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *