Antalya Martı Nasıl Kullanılır?

Harita üzerinden siz en yakın Martı‘yı bularak başlayı tıklatın. Scooter üzerinde bulunan barkodu akıllı telefonunuza okutun. Uygulamadan gelen şifreyi Martı üzerinde bulunan kilidi açmak için girin. Kilit açıldıktan sonra scooter kullanıma hazır olacaktır.

  • Martı, seni şehir içinde ulaşmak istediğin son noktaya kadar eğlenceli, hızlı ve çevre dostu bir şekilde götüren bir elektrikli araç kiralama uygulamasıdır. Bir sonraki boş servisi bekleme, indiğin otobüsten evine 15 dakika yürüme, evden minibüse yetişmek için koşturma diye Martı eğlencesi ve teknolojisiyle şehrine geldi!

Antalya Martı nasıl kiralanır?

Martı scooter kiralama yapabilmek için telefonlarınıza Martı uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Uygulama üzerinden gerekli kayıt bilgilerinizi doldurup banka ya da kredi kartınızı uygulamaya tanımladığınız taktirde üye işlemleriniz tamamlanır ve kiralamaya hazır duruma gelirsiniz.

Martı kullanımı nasıl?

Sana en yakın Martı ‘yı bul ve üzerindeki QR kodunu okutarak sürüşe başla. 2. Bir ayağını Martı ‘nın üzerine koy ve diğer ayağınla Martı ‘yı birkaç kez it, artık gaz butonuna bastığında Martı harekete geçecektir. 3. Unutma ki harekete geçtiğinde iki ayağın da Martı ‘nın üzerinde olmalı.

Adana Martı nasıl kullanılır?

Her Yerde.

  1. Martı uygulamasını ücretsiz indir. Saniyeler içinde kaydol.
  2. En yakınındaki Martıyı bul. Haritada Martılar seni bekliyor.
  3. QR Kodu okut ve Kilidi aç Sürüşün keyfini çıkar.
  4. Kurallara uygun park et. Sürüşünü bitir. Türkçe.
You might be interested:  Çoçuk Endokrinoloji Hangi Devlet Hastanede Var Istanbul?(Çözünme)

Martı dakikası kaç TL?

Martı saati kac para? Bugüne kadar Martı ile yolculuğa başlamak için 3 TL ve her 1 dakika için 0,75 TL ödemeniz gerekiyordu. Yapılan fiyat değişikliği ile birlikte Martı ‘nın başlangıç ücreti 1,99 TL oldu. Her 1 dakika için ise 0,59 TL ücret talep ediliyor.

Martı scooter kaç km gider?

MARTI SCOOTER KAÇ KM HIZ YAPAR? Saatte en fazla 18 km hızla gidebilirsiniz.

Martı scooter kaç kilo taşır?

Kullanıcı, Taşıt’ın maksimum ağırlık taşıma limiti olan 100 kg’ı geçmemelidir.

Istanbul Martı nasıl kullanılır?

Harita üzerinden siz en yakın Martı ‘yı bularak başlayı tıklatın. Scooter üzerinde bulunan barkodu akıllı telefonunuza okutun. Uygulamadan gelen şifreyi Martı üzerinde bulunan kilidi açmak için girin. Kilit açıldıktan sonra scooter kullanıma hazır olacaktır.

Martı nasıl kullanılır ödeme?

Uygulama üzerinden kredi kartı giriş işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ardından kredi kartından uygulamaya para aktarmanız gerekiyor. Yüklediğiniz para ile Martı ‘nızı kiralayabilir ve ulaşıma başlayabilirsiniz.

Martı scooter kimin?

Martı, 2018 yılında Oğuz Alper Öktem ve Sena Öktem tarafından kurulup 2019 yılında faaliyete geçmiş, elektrikli scooter paylaşımı sağlayan yerli bir teknoloji girişimidir.

Martı scooter kaç yaş sınırı?

Elektrikli scooterları kullanmak için sürücü belgesi zorunlu değildir. Karayollari Trafik Kanunu’nda Türkiye’de kullanım için minimum yaş 11, diğer ülkeler mevzuatlarında ortalama minimum yaş 14 olarak belirlenmiştir. Martı ise minimum 15 yaşını doldurmuş olmayı güvenlik açısından zorunlu tutar.

BinBin dakikası kaç TL?

Rakiplerinden farklı olarak İstanbul Havalimanı’nda da hizmet verebilen BinBin, bu özelliği ile rakiplerinden ayrılıyor. Üniversitesi kampüslerinde 1 TL ‘lik açılış ücreti ve kullanılan dakika başına 0,50 TL talep ederek kullanılabilen BinBin, İstanbul Havalimanı’nda ise 15 dakikası 4 euro olarak ücretlendiriliyor.

You might be interested:  Elektrik Kalfalık Belgesi Nasıl Alınır Istanbul?

Adalarda Martı var mı?

Turizm sezonunda milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Adalar Sahili’nde asayiş ile güvenliği, ‘ Martı Bisikletli Polis Timi’ sağlamaya başladı. Büyükada’da başlayan uygulama Heybeliada, Burgazadası ve Kınalıada’da devam edecek.

Martı 10 dk ne kadar?

ARTIK BAŞLANGIÇ ÜCRETİ DE ALINACAK Artık martıların başlangıç ücreti 0,99 TL. Dakika ücretine ise 10 kuruş zam geldi. Böylelikle dakika ücreti de 0,49 TL’ye yükseldi. 10 dakikalık bir martı seferi için önceden Kocaelililer 3,90 TL öderken, artık 5,89 TL ödeyecek.

Martı motor ne kadar?

Siz de tıpkı benim gibi Martı Motor ‘un nasıl kullanıldığını veya ne gibi kuralları olduğunu merak ediyorsunuz. Gelin açılışı 3.99 TL olan ve dakika başı 1.49 TL yazan Martı Motor ‘a birlikte göz atalım.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *