Antalya Kurşunlu Şelalesi Hangi Otobüs Gider?(Çözünme)

Antalya şehir merkezinden park alanında belediye otobüsleri ve minibüslerle gidilebiliyor. Her saat başı 524, 524 A, MK80, MK81, 519 nolu belediye otobüsleri ile 230 ve 231 nolu minibüs hatlarını kullanılarak park alanına ulaşım mümkün.

  • Kurşunlu Şelalesi’ne hangi otobüs gider? diye soracak olursanız; buraya varmak için kullanabileceğiniz otobüs hatlarının; 519, 524 A, 524 şeklinde olduğunu söyleyebiliriz. Yine buraya gelmek için tercih edilebilecek minibüs hatları ise 230 ve 231 numaralardır. Kurşunlu Şelalesi Nerede Kalınır?

Antalya Kurşunlu mezarlığına hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Kurşunlu Kent Mezarlığı yakınından geçiyor: MK80, MK81, MK81A.

Kurşunlu Şelalesi nereye bagli?

Yeri: Akdeniz Bölgesinde Antalya ili merkez ilçesi sınırları içerisindedir. Ulaşım: Tabiat parkı Antalya’dan 22 km. uzaklıktadır. Parka Antalya-Aksu karayolunun Soğucaksu köprüsünden kuzey istikametine ayrılan 7 km’lik bir yol ile ulaşılır.

Kurşunlu Şelalesi ne yapılır?

Kurşunlu Şelalesi iki kilometrelik bir kanyonun içinde yer almaktadır. 1986 yılında şelalenin bulunduğu alana park yapılarak bu doğal güzelliğin ziyarete açılması sağlanmıştır. Parkın içinde piknik alanları, manzara seyir terasları, çocuk parkı, yürüyüş parkuru, restoran, otopark ve içme suyu bulunmaktadır.

Kurşunlu Şelalesi giriş ücreti ne kadar?

Kurşunlu Şelalesi içerisinde yetişkinler için 10 TL ücret vardır. Öğrenciler için ise indirim uygulanmaktadır. Öğrenci ücreti 5 TL’dir.

You might be interested:  Istanbul Mahmutbey Hangi Ilçeye Bağlı?(Soru)

Antalya merkezden Kurşunlu Şelalesi Nasıl Gidilir?

Antalya şehir merkezinden park alanında belediye otobüsleri ve minibüslerle gidilebiliyor. Her saat başı 524, 524 A, MK80, MK81, 519 nolu belediye otobüsleri ile 230 ve 231 nolu minibüs hatlarını kullanılarak park alanına ulaşım mümkün.

Uncalı Mezarlığına hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Uncalı Kent Mezarlığı yakınından geçiyor: 503, 521A, MD25.

Kurşunlu Şelalesinde mangal yapılır mi?

Adeta saklı cennet gibi olan Kurşunlu Şelalesi içerisinde piknik yapma imkanı bulunuyor. Yerde ateş yakmak yasak ancak ayaklı mangal takımlarını kullanan ziyaretçiler var.

Kurşunlu Şelalesi nereden doğar?

Kurşunlu Şelalesi – Antalya Antalya-Mersin karayolunun 15’nci kilometresinden sola dönülerek 7 kilometre daha gidince zengin florası olan, 33 hektar alana sahip, 18 metre yükseklikten dökülen, Kurşunlu Şelalesi ‘ne ulaşılır.

Düden Şelalesi nereye bağlı?

Kepez İlçe sınırları içerisinde, Varsak Mahallesi’nde bulunmaktadır. Düden Şelalesi çeşitli kaynaklarda, İskender Şelalesi ve Yukarı Düden Şelalesi olarak da geçmektedir. Aynı zamanda halk arasında Düdenbaşı Şelalesi diyenler de vardır.

Kurşunlu Şelalesi Müzekart geçerli mi?

Kurşunlu şelalesi doğa parkında bir vahadır. Tabiat parkı olduğu için giriş ücretli 6₺. Müze kart geçmiyor.

Düden şelalesinde piknik yapılır mı?

Şelaleyi çevreleyen alanlarda son derece keyifli yürüyüşler gerçekleştirebilir, sevdiklerinizle uygun alanlarda piknik yapabilirsiniz. Şelale çevresinde fotoğraf çektirmeyi de asla ihmal etmemelisiniz. Çünkü Düden Şelalesi ‘nin estetik açıdan fotoğraf çekmeye oldukça uygun bir fona sahip olduğunu hatırlatalım.

Kurşunlunun Neyi Meşhur?

Ayrıca; Kurşunlu çiçek balı ile de ünlüdür. 8. Kurşunlu ‘da Neler Yenir?

  • Keşkek.
  • Pıhtı
  • Lokma.
  • Gözleme.
  • Nokul.
  • Tava Çöreği.
  • İnce Ekmek.
  • Cizleme.

Kurşunlu şelalesinde piknik yapılır mı?

Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı’na giriş yaptığınızda geniş bir mesire alanı çıkıyor karşınıza. Bu bölge tam bir piknik alanı. Kendi yiyeceğinizi getirerek piknik alanında bulunan piknik masalarında kahvaltı yapabilir, öğle yemeğinizi yiyebilirsiniz. Alan oldukça geniş, isterseniz çocuğunuzla top bile oynayabilirsiniz.

You might be interested:  Antalya Bit Pazarı Ne Zaman Kuruluyor?(En iyi çözüm)

Düden Şelalesi giriş ücretli mi?

Yaz aylarında 08:00-19:30 arasında, kış aylarında ise 08:00-18:00 arasında ziyaret edip bu eşsiz doğal güzelliği görebilirsiniz. Giriş Ücreti 2020: kişi başı 5 TL. Şelale mesire alanı içerisinde yer aldığı için bu 5 lirayı ödedikten sonra piknik alanı için ayrıca ücret ödemenize gerek yoktur.

Kurşunlu Şelalesi hafta sonu açık mı?

Kurşunlu Şelalesi, haftanın her günü ziyarete açık olup, açılış kapanış saatleri yaz ve kış dönemine göre değişkenlik gösterebiliyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *