Antalya Kumluca Denizi Nasıl?(Doğru cevap)

  • Antalya’nın Kumluca İlçesinin Karaöz Mavikent sınırları içerisinde yer alan son zamanlarda çok fazla popüler olmuş bir koydur. Denizi tertemiz ve turkuaz rengindedir. Dalgasız, dümdüz küçük bir girinti şeklinde iki tepe arasında kalan şirin bir sahile sahiptir.

Kumluca’da denize girilir mi?

Kumluca ilçe merkezine en yakın plaj olan Kumluca Obalar Plajı, ilçe merkezine 4 kilometre uzaklıktadır. Ulaşımlar yürüyerek veya şehir içi minibüsleri ile sağlanabilmektedir. İlçeye bağlı Kum Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Kumluca Obalar Plajı, bölgenin oldukça sakin bir atmosfere sahip olan plajıdır.

Antalya’nın en güzel plajı hangisi?

Antalya ‘ nın popüler plajları Kleopatra Plajı, Kaputaş Plajı, Lara Halk Plajı, Konyaaltı Halk Plajı, Phaselis Koyu, Beldibi Plajı, Adrasan Plajı, Olimpos Plajı, Patara Plajı, Çıralı Plajı ve Damlataş Plajı olarak sıralanmaktadır.

Adrasan denizi sığ mı?

Adrasan plajı, sığa denizi ile her yaştan kişinin kolayca gelebileceği ülkemizin en güzel yerinde bulunan yalnız yazın değil ilkbaharda da denize girilebilen bir plaj olarak bilinmekte olup sahilin kuzey kesimi güney kesiminin tam tersi olarak taşlı bir kumsala şekline sahip ve aniden derinleşmektedir.

Finike’de nerede denize girilir?

Finike ‘nin en popüler plajları arasında yer alan halk plajı, Sahilkent Mahallesi sahilinde bulunmaktadır. Plaja ulaşımlar yürüyerek, özel araç veya şehir içi minibüsleri ile sağlanabilmektedir. Bölgenin en uzun sahiline sahip plajlarından olan Finike Halk Plajı, tamamen kumsal alandan oluşmaktadır.

You might be interested:  Istanbul Armutlu Nasıl Gidilir?(Doğru cevap)

Kumluca pazarı ne zaman?

Perşembe: Mavikent Mahallesi, Kumluca Pazarı Cuma: Kumluca Pazarı Şeklinde güncellenmiştir.

Antalya Kumluca Neyi Meşhur?

Kumluca ‘da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

  • Adrasan Koyu.
  • Suluada.
  • Tarihi Gelidonya Feneri.
  • Olympos Antik Kenti.
  • Sarnıç Tepesi Hayvanat Bahçesi.
  • Kitanaura Antik Kenti.
  • Papaz İskelesi (Papaz Koyu)
  • Alakır Barajı

Antalya’da hangi bölgenin denizi güzel?

Antalya ‘nın en güzel plajlarından bir tanesi Kaputaş Plajı. Bu güzel plaj Kaputaş Kanyonu’nun denizle buluştuğu yerde bulunduğu için “Kanyonağzı Plajı” olarak da biliniyor. Sit alanında yer alan ve mavi bayraklı olan Kaputaş Plajı, yol seviyesinin altında bulunuyor.

Antalyada en temiz deniz nerede?

Lara plajları ve Kundu plajları Antalya ‘ merkez sınırları içerisinde kumluk plajlardar. Biraz daha ileriye gidebiliriz diyenler için Kadriye ve Belek kumsallarını tavsiye ederiz. Daha uzağa gidebilenler için Side küçük plaj ve Side büyük plaj ince kumlu yapısı olan temiz plajlardır.

Antalya Kumköy denizi nasıl?

Kumköy Plajı Temiz bir kumsala sahip olan plajın denizi hemen her gün berrak ve dalgasızdır. Derinliğin bir anda artmaması sebebiyle, bölgenin en çok tercih edilen plajları arasında bulunan Kumköy Plajı’nın çevresinde günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz büfe bulunmaktadır.

Adrasanın denizi nasıl?

SAHİLİN KUZEY BÖLÜMÜNDE KUMSAL TAŞLI VE DENİZ ANİDEN DERİNLEŞİR,ORTA BÖLÜMÜ KUMLUK VE TAŞLIK OLAN KISMA GÖRE DENİZ DAHA SIĞ BİR YAPIYA SAHİPTİR. SAHİLİN GÜNEY KISMI İSE İNCE KUMLU VE YAKLAŞIK 20 M AÇILSANIZ BİLE AYAKLARINIZIN YERE BASACAĞI KADAR SIĞ BİR DENİZE SAHİPTİR. ADRASAN SAHİLİ GERÇEK BİR DOĞA HARİKASIDIR.

Adrasanda nerede denize girilir?

Adrasan ‘a yaklaşık 1 saat mesafede bulunan Suluada, Sazak ve Ceneviz koyları, günübirlik tekne turlarının uğradığı ıssız kumsallara sahip koylar.

Adrasan Plajı dalgalı mı?

Karaöz sahili Ama yazın burada denize girebilir, güneşlenebilirsiniz. Denizi aşırı dalgalıydı yalnız, genel olarak Antalya’nın denizi için dalgalı diyebiliriz zaten ama dalgasız yerleri de var elbette.

You might be interested:  Istanbul Zeytinburnu Nereye Bağlı?(En iyi çözüm)

Finikede denize girilir mi?

Bir zamanlar denizinin efsanelere konu olduğu Finike, diğer ilçelere göre oldukça küçük bir sahil şeridine ev sahipliği yapmaktadır. Gün boyu doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi güzellikleri ile gezilecek yerler sunarken, sahil şeridinde yer alan plajları ile de deniz, kum ve güneş üçlüsüne olanak sağlar.

Finike Mağaralı Koy nerede?

Mağaralı Koy, Antalya İlinin Finike ilçesine bağlı Finike -Demre Karayolu üzerinde bulunmaktadır.

Antalya Finike nasıl bir yerdir?

Dünyaca meşhur portakalı, doğası ve tarihiyle Finike Antalya ‘nın eşsiz ilçelerinden biri Torosların eteğiyle Akdeniz’in arasında konumlanmış, portakal bahçeleri, tertemiz plajı ve turkuaz koylarıyla gürültüden uzak, insana huzur veren bir yer burası.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *