Antalya Ketem Randevu Nasıl Alınır?(Mükemmel cevap)

Ücretsiz mamografi çektirmek ve smear testi için 444 80 07 numaralı Turunç Masamızı arayın ve randevu alın. Muratpaşa Belediyesi ve Kanser Erken Teşhis, Tarama Ve Eğitim Merkezlerinde (KETEM) işbirliği ile.

  • Ketem Randevusu Nasıl Alınır? Ketem devlet hastanelerine bağlı olarak kurulduğu ve bu şekilde çalıştığı için ücretsiz bir şekilde başvuru yapmak ve tarama testinden geçmek mümkündür.

Ketem den randevu nasıl alınır?

Erdoğan ayrıca, ve Kanser taramalarını yaptırmak isteyen vatandaşları 0538 336 7300 numaralı KETEM randevu hattını ya da 0344 415 0426 numaralı telefonu arayarak randevu alabileceklerini söyledi.

Ketem randevu alınıyor mu?

Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi; devlet ve üniversiteleri, toplum sağlığı merkezlerinde hizmet sunan merkezdir. Bu yüzden direkt şekilde sağlık kurumlarından randevu alınması mümkündür.

Adana Ketem randevu nasıl alınır?

Talep oluşturmak önce yapılması gerekenler arasında yer alır. https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/ Ketem adlı internet adresine girip başvuru yapmak ve zaman geldiğinde gidip muayene olmak mümkündür. Bir diğer iletişim hattı olan ve test yaptırmak isteyen kişilerin ulaşacağı adres ise 0538 336 7300 bu numara olarak bilinir.

Ketem Randevu Nasıl Alınır Bursa?

Nilüfer Ketem

  1. Kadınlarda meme kanseri tarama programı kapsamında; 40-69 yaş arası kadınlara 2 yılda bir mamografi çekimi yapılmaktadır.
  2. Adres: Ataevler Mh.
  3. Telefon: 0 224 441 74 79.
  4. Nilüfer Kanser Erken Teşhis Tarama Biriminden (Nilüfer KETEM ) randevu almak için üstte verilen telefon numarasını arayınız.
You might be interested:  Istanbul En Çok Hangi Ilden Insan Var?(Mükemmel cevap)

Ketem ücretsiz mi?

KETEM Sağlık Bakanlığına bağlı ÜCRETSİZ koruyucu sağlık hizmeti veren bir kamu kuruluşudur.

Ketem de ne yapılıyor?

KETEM hizmetleri, serviks(rahim ağzı), kolon(barsak) ve meme kanserleri için yürütülen taramalar şeklinde sürüyor. Ayrıca KETEM ‘ler obezite ve beslenme konularında da toplumun bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve tarama yapılmasına önemli katkı sağlıyor.

Ketem de kimler çalışır?

Madde 9- a)Merkezde, Başkanlık tarafından düzenlenen Personel Eğitiminden geçirilmiş en az bir patoloji, kadın-doğum, radyodiagnostik ve genel cerrahi uzmanı, üç pratisyen hekim, bir tıbbi teknolog, iki hemşire, bir ebe, röntgen teknisyeni, laboratuar teknisyeni ile bir veri hazırlama ve kontrol işletmeni bulunur.

Ketem HPV testi nerede yapılır?

HPV VEYA PAP-SMEAR TESTİNİN YAPILMASI: ASM’nde veya TSM’nde ( KETEM ) görevli, bu konuda eğitim almış sağlık personeli tarafından uygulama yapılır. Uygulama öncesi Kanser Dairesi’nce hazırlanılmış olan bilgilendirilmiş onam formları imzalatılır.

Keteme randevusuz gidilir mi?

İl Sağlık Müdürlüğü; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’na bağlı Sağlıklı Hayat Merkezi KETEM (Kanser Erken Teşhis Merkezi ) birimi tarafından ücretsiz ve randevusuz olarak yapılan kanser taramalarına halkımız büyük ilgi göstermektedir.

Ketem sonuçları kaç günde çıkar?

Smear testi sonucu testi yaptırmış olduğunuz kuruma göre değişmekle birlikte 2-3 gün içerisinde çıkar.

Keteme kimler gidebilir?

Kadınlar 30 yaş sonrasında her beş yılda bir rahim ağzı, 40 yaş sonrasında da her iki yılda bir meme kanseri taraması yaptırabiliyorlar. Kolon kanseri taraması ise 50 yaş üzerindeki tüm kadın ve erkeklere, yine her iki yılda bir yapılıyor.

Ketem hafta sonu açık mı?

Demirkol, ayrıca normalde hafta için hizmet veren KETEM ‘in vatandaşların daha verimli hizmet alabilmesi adına Cumartesi günleri de hizmet verdiğini ifade ederek, “Mesaisi olan, çalışan ve bir şekilde hafta içi gelemeyen vatandaşlarımızın da buradan hizmet alabilmesi noktasında Türkiye’de ilk defa cumartesi günleri de

You might be interested:  Ankara Batı Adliyesi Nasıl Gidilir?(Doğru cevap)

Ketem randevu nasıl alınır inegöl?

Telefon numaramız 7151727. Merkeze gelmek isteyenler öncelikle bu numaradan randevu alıyorlar” dedi. Sigara bırakma polikliniği kurmayı hedeflediklerini ifade eden Tezel, “ KETEM ‘in İnegöl ‘de daha fazla tanınması için öncelikle Aile Hekimlerimizle çalışacağız.

Mamografi randevusu nasıl alınır?

Mamografi yaptırmak ya da herhangi bir şişliğin kanser riski taşıyıp taşımadığını tespit etmek için, hastanelerdeki genel cerrahi bölümünden randevu alınması gerekmektedir.

Kanser tarama testi nasıl yapılır?

Kanser teşhisi için görüntüleme testleri; Bilgisayarlı tomografi (BT), kemik sintigrafisi, manyetik rezonans görüntüleme (MRI), pozitron tomografi (PET), ultrason ve X-ışınları ve diğer yöntemleri içerir. Biyopsi sırasında, doktorunuz laboratuarda test edilmek üzere bir hücre örneği alır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *