Antalya Kepez Belediyesi Başkanı Kim?(Doğru cevap)

  • Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü 1979 yılında dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğretimini Antalya’da tamamladıktan sonra 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Antalya Barosunda serbest avukatlık yapan Hakan Tütüncü 2001’de Ak Parti kuruluş sürecinde görev aldı.

Hakan Tütüncü hangi partili?

2001 yılında Adalet ve Kalkınma partisinin kuruluşunda görev almıştır ve Antalya İl Gençlik Kolları Kurucu İl Başkanı olarak atanmıştır. 2003 yılında Antalya İl Yönetim Kurulu üyesi, 2004 yılında ise Antalya İl Sekreteri olarak ana kademede hizmet vermiştir. 2005 ve 2009 yılları arasında ise iki dönem boyunca Adalet ve

Antalya Kepez Belediye hangi parti?

2001’de Ak Parti’nin kuruluş sürecinde görev aldı ve Antalya İl Gençlik Kolları Kurucu İl Başkanı olarak atandı. 2003’de Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi, 2004’de Antalya İl Sekreteri olarak ana kademede görev aldı. 2005-2009 yılları arasında iki dönem AKPARTİ GENEL MERKEZ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞI görevini üstlendi.

Isa Akdemir kimdir?

İsa Akdemir, evli ve 3 çocuk babası. 1954 yılında Antalya’nın Gündoğmuş ilçesi Karadere Köyü’nde dünyaya geldi. 1975 yılında Aksu Öğretmen Okulu’nu bitirip aynı yıl Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu’na kaydoldu. Evli ve dört çocuk babası.

Hakan Tütüncü kaç doğumlu?

11 Temmuz 1964, Antalya), Türk siyasetçidir. Menderes Türel 1964 yılında Antalya’da doğmuştur. Yörük bir aileden gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamladıktan sonra İngiltere’de gazetecilik eğitimi aldı.

You might be interested:  Istanbul Barosu Staj Istem Dilekçesi Nasıl Doldurulur?(EN iyi 5 ipucu)

Dr Avni Tolunay kimdir?

dr. avni tolunay 1963 – 1973 yılları arasında kesintisiz 10 sene antalya belediye başkanlığı yaptı. antalya altın portakal film festivali’nin kurucusudur. dr. avni tolunay da, antalya’nın simasını değiştiren isimler arasında yer alır. antalya’nın tolunay ‘ın belediye başkanlığı döneminde toprak yollardan kurtulmuştur.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı kim oldu?

Geçirdiği 20 yıllık başarılı siyaset hayatının ardından en büyük sevdam dediği ve “Ben Bu Şehre Aşığım” isimli kitabını kaleme aldığı Antalya için 2019 Yerel Seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olan Muhittin Böcek, halkın takdiri ile %50,62 oranında oy alarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Kepez ismi nereden gelir?

1877 – 1878 Osmanlı – Rus Savaşı sonrası Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç eden 28 ailelik bir grubun Kepez ‘e yerleşmesi ile Kepez Köyü kurulmaya başlamıştır. Cumhuriyetin ilanından sonra denize uzanan büyük kaya ve seyranlık anlamına gelen KEPEZ adını almıştır. Kepez ayrıca “Gelin duvağı” anlamındadır.

Antalya Kepez ne zaman ilçe oldu?

Kepez İlçesi ise Kütükçü Mahallesi, Duacılar Mahallesi, Sütçüler Mahallesi ve Göçerler Mahallesinin birleşmesi ile oluşan 2009 yılında 5747 sayılı yasa kapsamında Varsak ile birleştirilerek Kepez İlçesi Kurulmuş ve merkez ilçe olarak yerini almıştır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *