Antalya Havaalanından Finike Ye Nasıl Gidilir?(Doğru cevap)

Antalya Havalimanı ile Finike arası ortalama 154 kilometredir. İsteğe bağlı olarak HAVAŞ otobüsleri ya da taksi ile şehir merkezine geçilerek sonrasında Finikeye giden otobüsler ile ulaşım sağlanır. Bir diğer seçenek ise, Antalya Havalimanı’ndan araç kiralayarak Finikeye direkt geçiş yapılabilir.

  • Otobüs Antalya merkezden yola çıkıyor Kemer, Olimpos, Kumluca, Finike güzergahını takip edip Demre’den Kaş’a hareket ediyor. Antalya’ya 147 km uzaklıkta yer alan Demre’ye, Antalya’nın yanı sıra batıdan Kaş yönünden de ulaşabilirsiniz. Eğer özel araçla gidecekseniz Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine D400 karayolu üzerinden ulaşım sağlanıyor.

Finike hangi havaalanına yakın?

Havayoluyla Finike ‘ye gelmek istediğinizde inebileceğiniz ilçeye en yakın havaalanı Antalya Havalimanı ve ilçeyle mesafesi 141 km sürüyor.

Ankara Finike hangi yoldan gidilir?

Finike, Ankara ‘ya D200 karayolu üzerinden 625 km, D650 karayolu üzerinden ise 640 km uzaklıkta bulunuyor. Ankara ‘dan geliyorsanız da Ankara -Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Sandıklı-Keçiborlu-Burdur-Korkuteli-Elmalı-Kumluca- Finike güzergahını izleyebilirsiniz.

Antalya Havalimanı Finike arası kaç saat?

Finike – Antalya arası 141 km ‘dir. Havalimanına geldikten sonra Transfer CLK’nın sizlere sunmuş olduğu VIP araçları ile yine 1 saat 45 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Finike portakalı ne demek?

Antalya ili topraklarında yetiştirilen portakal türleri içinde özellikle Finike portakalı, dünyaca tanınan bir lezzete sahiptir. Finike ‘de Washington Navel, Valencia türleri ve yerli portakallar yetiştirilir. Antalya’nın bu şirin ilçesi, portakal üretiminde Türkiye’nin üretim potansiyelinin yüzde onunu karşılamaktadır.

You might be interested:  Beşiktaş Antalya Maçı Ne Zaman 2017?(Doğru cevap)

Antalya Finike nasıl bir yerdir?

Dünyaca meşhur portakalı, doğası ve tarihiyle Finike Antalya ‘nın eşsiz ilçelerinden biri Torosların eteğiyle Akdeniz’in arasında konumlanmış, portakal bahçeleri, tertemiz plajı ve turkuaz koylarıyla gürültüden uzak, insana huzur veren bir yer burası.

Finike’de nerede denize girilir?

Finike ‘nin en popüler plajları arasında yer alan halk plajı, Sahilkent Mahallesi sahilinde bulunmaktadır. Plaja ulaşımlar yürüyerek, özel araç veya şehir içi minibüsleri ile sağlanabilmektedir. Bölgenin en uzun sahiline sahip plajlarından olan Finike Halk Plajı, tamamen kumsal alandan oluşmaktadır.

Finike Mağaralı Koy nerede?

Mağaralı Koy, Antalya İlinin Finike ilçesine bağlı Finike -Demre Karayolu üzerinde bulunmaktadır.

Antalya Finike arası otobüsle kaç saat?

Antalya – Finike arası otobüs yolculuğu ortalama 1s sürmektedir.

Istanbul Finike arası otobüsle kaç saat?

İstanbul – Finike arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 14 saat 4 dakika sürmektedir.

Antalya Havalimanında Havaş var mı?

HAVAŞ ( Havaş ) HAVAŞ ( Antalya Havalimanı (Ayt) ✈), her gün çalışıyor. Ek bilgi: HAVAŞ hattında 8 durak bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 32 dakika.

Antalya Kaş otobüs bileti ne kadar?

Antalya Kaş otobüs bileti ne kadar? En ucuz bilet fiyatı 30 TL’dir.

Finike Ankara arasi otobusle kac saat?

Finike – Ankara arası otobüs yolculuğu ne kadar sürmektedir? Finike – Ankara arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 10 saat 18 dakika sürmektedir.

Ankara Finike arası otobüsle kaç saat?

Ankara – Finike arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 10 saat 48 dakika sürmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *