Antalya Gazipaşa Belediye Başkanı Hangi Partiden?

Antalya Gazipaşa Belediyesi hangi partiden?

Gazipaşa, Antalya ilinin en doğusunda yer alan ilçesi.

Kepez Belediye Başkanı hangi partiden?

2001’de Ak Parti’nin kuruluş sürecinde görev aldı ve Antalya İl Gençlik Kolları Kurucu İl Başkanı olarak atandı. 2003’de Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi, 2004’de Antalya İl Sekreteri olarak ana kademede görev aldı. 2005-2009 yılları arasında iki dönem AKPARTİ GENEL MERKEZ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞI görevini üstlendi.

Mehmet Ali Yılmaz Gazipaşa kimdir?

10 Kasım 1964 tarihinde, Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde doğdu. İlk, ortak ve lise eğitimini burada tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Kent ve Çevre Bilimleri alanında yüksek lisans yaptı.

Antalya Gazipaşa ismini nereden alıyor?

Delibaş isyanının bastırılmasında Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına yardım eden o zamanki ismiyle Selinti halkını ödüllendirmek isteyen Bakanlar Kurulu’nun 21 Ekim 1922 tarihinde Selinti bölgesini ilçe yaptığını ve ismini “ Gazipaşa ” olarak değiştirdiğini ifade eden Bilgiç, “92 yıldır bu ismi gururla

Gazipaşa nasil bir yer?

Özellikle Alanya’ya olan yakınlığından ve ilçede bulunan Gazipaşa -Alanya Havalimanından dolayı da işlek bir belde. Antalya’ya 175 km, Alanya’ya 45 km, Anamur’a ise 75 km mesafedeki Gazipaşa deniz kıyısındaki konumu ile ulaşımı da kolay olan bir ilçedir.

You might be interested:  Ankara Kent Konseyine Nasıl Üye Olunur?(Soru)

Antalya Gazipaşa denizi nasıl?

Denizi oldukça dalgalı ve aniden derinleşen bir yapıya sahiptir. Plaj zemini ise kayalık, ince kum ve çakıl taşlardan oluşmaktadır. Etrafı tamamen dik yamaçlarla çevrilidir. Plaja Alanya ve Gazipaşa ‘dan giden ücretsiz servisler ile ulaşım sağlanabilir. 7 yaş ve üzeri erkek çocuklar kabul edilmemektedir.

Hakan Tütüncü nerenin belediye başkanı?

Hakan Tütüncü (d. 15 Haziran 1979, Almanya) Türk siyasetçidir. 2009’dan bu yana Antalya’nın Kepez ilçesinin belediye başkanıdır.

Isa Akdemir kimdir?

İsa Akdemir, evli ve 3 çocuk babası. 1954 yılında Antalya’nın Gündoğmuş ilçesi Karadere Köyü’nde dünyaya geldi. 1975 yılında Aksu Öğretmen Okulu’nu bitirip aynı yıl Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu’na kaydoldu. Evli ve dört çocuk babası.

Antalya Gazipaşa Belediye Başkanı kim oldu?

2019 Yerel Seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisi’nden Gazipaşa Belediye Başkanı aday adayı oldu. Parti üyelerinin katılımıyla yapılan ön seçim sonucunda Belediye Başkanı adayı oldu. Yerel seçim sonucunda %54,29 oranında oy alarak Gazipaşa Belediye Başkanı seçildi. Mehmet Ali Yılmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.

Gazipaşa Adana arası kaç saat otobüsle?

Gazipaşa – Adana arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 7 saat 42 dakika sürmektedir.

Antalya Gazipaşa ne zaman ilçe oldu?

Hacımusa Çayı’nın doğusu, Şansa Nahiyesi olarak Anamur’a, batısı Pazarcı Gazipaşa olarak Alanya’ya bağlanmıştır. 1926-1948 yılları arasında Mersin iline bağlanan ilçemiz, 01/01/1948 tarihinde yürürlüğe giren 09/12/1947 tarih ve 5071 sayılı TBMM kararı ile tekrar ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Gazipaşanın kaç köyü var?

Toplam 41 köy bulunmaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *