Antalya Eds Ne Zaman Devreye Girecek 2019?(En iyi çözüm)

Şehir efsanesine dönen trafikteki Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) için net tarih belli oldu. Antalya ve tüm ilçelerinde 28 Mart tarihi itibari ile EDS‘nin devreye gireceği bildirildi.

Antalya EDS devreye girdi mı?

Antalya ‘da uzun süredir gündemde olan Elektronik Denetleme Sistemi’ne ( EDS ) entegre edilen tüm kameralar devreye sokuldu. Antalya polisi, trafikte yapılan kural ihlallerini anbean EDS kontrol sistemi üzerinden izleyebiliyor.

Antalya Tedes ne zaman devreye girecek?

Çalışıyor, çalışmıyor derken en nihayetinde Antalya ‘nın TEDES ‘İ Haziran ayı içinde devreye giriyor. TEDES 110 milyon liraya mal oldu. Antalya ve tüm ilçekeri kapsama alanına alan yeni sistem 7 bin kamerayla hizmet verecek.

Denizli EDS devreye girdi mi?

Denizli ‘de bugün itibariyle Elektronik Denetleme Sistemi ( EDS ) devreye girdi. İl Emniyet Müdürlüğü’nün belirleyip yerleştirdiği, kentte 20 koridorda Ortalama Hız Tespit Sistemi ile 23 noktada ise Park İhlal Tespit Sisteminden oluşan EDS ‘ler bugün denetimlere başladı.

EDS ne zaman çıktı?

Ters Yön İhlal Tespiti 2012 yılı içersinde hayata geçirilen yeni nesil sistemlerden bir tanesi de “Ters Yön EDS ” dir. Ters yönde EDS de amaç, trafik akışının tersi yönünde gerçekleştirilen ve trafik ve yol güvenliğini büyük ölçüde tehlikeye atan taşıt sürücülerine gerekli cezai işlem sonucu caydırıcılık sağlamaktır.

Bayramda EDS ler çalışıyor mu?

Sayın bakanımızın açıklaması vardı, Elektronik Denetleme Sistemi artık uygulamadan kaldırıldı. Vatandaşlarımız bilmelidir ki tüm trafik kuralları yürürlüktedir, uygulanmaktadır. Bayram süresince ve hiçbir gün buna dönük bir istisnamız söz konusu değildir.

You might be interested:  Fransa Konsolosluğu Istanbul Nerede?(Doğru cevap)

EDS hangi durumlarda ceza yazar?

EDS sisteminde kural ihlali yapan araçlar sensörler ile tespit edilmekte ve ceza uygulanmaktadır. Bu gelişmiş sistem ile ihlal yapan araçların plakası 50 m ile 1000 m arasında tespit edilmekte ilgili kanunda öngörülen ceza uygulanmaktadır.

Gece EDS çalışıyor mu?

Yapılan uygulama insan kontrolü olmaksızın tamamen elektronik ortamda gerçekleştirildiğinden gece gündüz fark etmeksizin kural ihlal tespitleri yapılabilmektedir.

EDS 24 saat çalışır mı?

“136 personelle 24 saat esasına göre görev yapıyoruz” Burada uyguladığımız cezalar anlık olarak E-Devlet sistemi üzerinden gözükebiliyor. İstanbul’da 455 EDS ‘miz var.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *