Antalya Dan Adrasana Nasıl Gidilir?(Soru)

  • Antalya’ya uzaklığı 95 km dir ve yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculukla Adrasan’a gidiliyor. Adrasan’a kendi arabanızla geliyorsanız Antalya’dan Kemer istikametine gidiyorsunuz, Kemer’den sonra Olimpos sapağını geçtikten sonra yolun solunda Adrasan tabelasını görüyorsunuz.

Antalya merkezden Adrasana nasıl gidilir?

Antalya Otogarı’nın ilçe terminalinden Adrasan’a düzenli dolmuş seferleri yapılıyor. Olimpos Çavuşköy sapağında indikten sonra Adrasan’a düzenli seferleri bulunan minibüsleri kullanarak Adrasan’a gelmeniz mümkün. Kumluca Otogarı’ndan da Adrasan’a dolmuş seferleri var. Yaz döneminde seferler sıklaşıyor.

Antalya Adrasan arası otobüsle kaç saat?

Antalya gezilecek yerler listesindeki Adrasan ‘a Antalya ‘dan yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculukla ulaşım mümkün.

Adrasan nereye ait?

ANTALYANIN KUMLUCA İLÇESİNE BAĞLI BİR SAHİL BELDESİ OLAN ADRASAN, ANTALYA’YA 95 KM, KEMER’E 55 KM, ÇIRALI’YA 24 KM VE OLYMPOS’A 8 KM MESAFEDEDİR. ADRASANA ULAŞMAK İÇİN ANTALYA-KUMLUCA ANA YOLUNDAN ADRASAN YÖNÜNE DOĞRU AYRILIP 18 KM SAHİLE DOĞRU YOL ALMAK GEREKMEKTEDİR.

Olimpos Adrasan nereye bağlı?

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı bir mahallede olan Adrasan; Muğla Antalya arasındaki bir bölgede, Antalya’ya yaklaşık 95 kilometre uzaklıkta yer alır.

Antalya merkezden Çıralı’ya nasıl gidilir?

Toplu taşıma ile gelecekseniz, Antalya Otogarından Kumluca-Kaş istikametine hareket eden otobüslerle, Çıralı kavşağına gelip buradan Çıralı dolmuşlarını kullanarak Çıralı ‘ya ulaşabilirsiniz. Anayoldan Çıralı ‘ya 08.40’tan itibaren her saat başı 19.40’a kadar dolmuş var.

You might be interested:  Mahmutlardan Alanya Otogara Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Antalya Kumluca otobüsleri nereden kalkıyor?

Antalya Otogarı’ndan hareket eden otobüsün güzergahında Konyaalatı, Beldibi, Göynük, Kemer, Çamyuva, Tekirova, Ulupınar, Çıralı Kavşağı, Olimpos Kavşağı, Adrasan Kavşağı yer alıyor. Antalya – Kumluca otobüsle ulaşım 1 saat 35 dakika sürüyor.

Çıralı Adrasan arası kaç kilometre?

Adrasan ‘a nasıl gidilir Adrasan Antalya’ya 95 km, Çıralı ‘ya 55 km, Çıralı ‘ya 24 km, Olympos ‘a 8 km uzaklıktadır.

Adrasan nasıl bir yer?

Antalya’ya 95 km, Kumluca’ya ise 4 km uzaklıkta yer alan Adrasan, adeta Akdeniz’in gizli kalmış cennetlerindendir. Çam ağaçlarıyla çevrelenmiş, el değmemiş doğasıyla ve masmavi koylarıyla, sakin ve tam kafa dinlemelik bir yerdir. Kaç Günde Gezilir; Adrasan ‘ı 1-2 günde gezebilmeniz mümkün.

Adrasan ne demek türkçe?

Adrasan, Antalya’nın Kumluca İlçesi sınırları içerisinde Akdeniz’in en güzel koylarından ve yerleşimlerinden biri. Uzmanlara göre Adrasan ismi büyük olasılıkla Luvi kökenli ve ‘Ana Tanrıça Ülkesi’ anlamına geliyor.

Adrasan yazın havası nasıl oluyor?

Adrasan Koyu, açık deniz rüzgarına korunaklı doğal bir liman. Adrasan Plajı, kuzey-güney yönüne doğru 2,5 km uzanıyor. Sahilin güneyi ince kumlu ve yaklaşık metrelerce açılsanız bile ayaklarınızın yere basacağı kadar sığ. Öğlene kadar denizden, öğleden sonraysa karadan esen rüzgâr sayesinde yazın kavurucu etkisi az.

Adrasan Plajı sığ mı?

Adrasan plajı, sığa denizi ile her yaştan kişinin kolayca gelebileceği ülkemizin en güzel yerinde bulunan yalnız yazın değil ilkbaharda da denize girilebilen bir plaj olarak bilinmekte olup sahilin kuzey kesimi güney kesiminin tam tersi olarak taşlı bir kumsala şekline sahip ve aniden derinleşmektedir.

Olimpos Çıralı Adrasan nerede?

Adrasan Koyu Gelidonya Feneri batısında Olimpos, Çıralı, Çıralı Yanartaş da doğusunda yer alıyor. Kumluca İlçesine 30 km, Antalya İl Merkezine 95 km, Kemer İlçesine 55 km, Olimpos ‘a 15 km mesafede yer alıyor. Eski adı Çavuşköy olan Adrasan; Antalya iline bağlı Kumluca İlçesinin bir köyü olan Adrasan Köyü’nün plajı.

You might be interested:  Istanbul 18. Icra Müdürlüğü Nerede?(Çözünme)

Çıralı da deniz nasıl?

Plaja gitmeniz için kral Zeus’un mezarını, antik tiyatro ve hamamların kalıntılarını geçmeniz gerekecek. Roma devrinde bir yolculuğun ardından ulaşıyorsunuz Çıralı plajına. Buranın denizi hafif taşlık ve kumludur. Birinci dereceden doğal sit alanı olduğundan mavi bayrak sahibidir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *