Antalya Boğazkent Denizi Nasıl?(Doğru cevap)

Boğazkentin denizi nasıl?

Deniz tam kıyısında kum olmasına rağmen plaj bölgesi çoğunlukla çakıl ile kaplıdır. Bu nedenle bölgeye giderken mutlaka uygun plaj terliği tercih etmelisiniz. 2015 yılından bu yana mavi bayrak ödülüne sahip olan plaj sahil kenarında yazlık evler ve bazı apartlar yer alır.

Antalya Belek denizi nasıl?

Belek denizi nispeten sığdır. Kumlu yapısı ve sığ olması nedeni ile çocuklu ailelerin önemli bir beklentisini karşılar. Ancak ince kum olan yapısı ve insan yoğunluğu nedenleri ile deniz çok çabuk bulanıyor. Sabahın erken saatleri dışında berrak bir deniz görmeniz zor.

Belek denizi kum mu?

Antalya’nın gözde tatil beldelerinden biri olan Belek, keyifli kum plajlara sahip otelleriyle misafirlerini bekliyor. Masmavi Akdeniz’de serinlerken çocuğunuzla kumdan kaleler yapmak için de ideal plajlara sahip olan Belek ‘te deniz kıyısında bir otel kalarak hem kumsalın hem de denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Serik deniz kenarında mı?

Serik ‘in 22 kilometrelik kıyı şeridi olmasına rağmen, bunun bir kısmı caretta carettaların doğal yaşam alanına, bir kısmı falezli kayalı alanlara, bir kısmı lüks otel plajlarına ve bir kısmı da halk plajlarına ayrılmıştır.

Serikte nerede denize girilir?

Serik ‘in en güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Serik Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

 • Belek Halk Plajı
 • Boğazkent Kadınlar Plajı
 • Kadriye Halk Plajı
 • Boğazkent Halk Plajı
 • Kadriye Beach (Plaj Kadriye)
 • Titanic Beach.
You might be interested:  Antalya Merkezden Serike Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

Side nerede denize girilir?

Side ‘nin En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

 • Side Halk Plajı Side ‘nin en çok tercih edilen plajları arasında bulunan Side Halk Plajı, belde merkezine yaklaşık 14 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.
 • Sorgun Halk Plajı
 • Kumköy Plajı
 • Titreyen Göl Plajı
 • Çolaklı Plajı
 • Side Beachleri.
 • Seaside Beach Lounge.
 • Side Beach Club.

Antalya Kemer Çamyuva denizi nasıl?

Çamyuva plajı ve denizi de tatilciler için güzel imkanlar sunmakta. Çamyuva plajı’nda güneşlenebilir, berrak denizin tadını çıkarabilir ve çeşitli su sporları imkanlarından yararlanabilirsiniz. Çamyuva ‘nın yaklaşık 3 km.lik kumsalı oldukça güzel ve uzun olup, denize sıfır otellerin ise kendi plajları bulunmakta.

Belek denizi nerede?

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı bir mahalle olan Belek, Akdeniz Bölgesi’nin önemli turizm merkezleri arasında ön plana çıkmaktadır.

Kemerin denizi kum mu?

Şehir merkezinden yürüyerek 10 dakikada buraya ulaşabilirsiniz. Çam ve palmiye ağaçları arasındaki ince kumlu plajın uzunluğu 300 metre ve mavi bayraklı. Altın sarısı kumsalı, berrak denizi ve şehre yakınlığıyla Kemer’in en popüler plajlarından biri.

Tekirovanın denizi nasıl?

Mavi bayraklı Tekirova plajı ve denizi de tatilciler için güzel imkanlar sunmaktadır. Tekirova plajı’nda güneşlenebilir, berrak denizin tadını çıkarabilir ve çeşitli su sporları imkanlarından yararlanabilirsiniz. Tekirova ‘nın yaklaşık 3,7 km.lik kumsalı oldukça uzun ve denize sıfır otellerin kendi plajları bulunmakta.

Antalya Belek hangi deniz?

Akdeniz’in benzersiz güzelliklerine sahip Belek sahilleri içerisinde çoklukla tercih edilen Belek Halk Plajı 5 yıldızlı hotel kalitesinde sunduğu hizmetlerle yaz tatilinize farklı bir renk katabilir.

Antalya Kemer Beldibi denizi nasıl?

Beldibi plajları Mavi bayrağa sahip Beldibi plajı’nda güneşlenebilir, berrak denizin tadını çıkarabilir ve başta deniz paraşütü olmak üzere çeşitli su sporları imkanlarından yararlanabilirsiniz. Beldibi ‘nin yaklaşık 5 km.lik güzel ve oldukça uzun bir kumsalı bulunmakta, denize sıfır otellerin ise kendi plajları mevcut.

You might be interested:  Istanbul Bit Pazarı Nerede 2018?(Çözülmüş)

Serik nasıl bir yer?

Serik, Antalya ili sınırlarının tam ortasında yer alan bir turizm ilçesidir. Antalya il merkezine yaklaşık olarak 30 kilometre uzaklıkta olan Serik, doğuda Manavgat, kuzeyde Bucak ve batıda Aksu ilçeleri ile komşudur. Akdeniz ikliminin hakim olduğu ilçede yaz ayları sıcak ve kurak; kış aylarında ise ılık ve yağışlıdır.

Serik ismi nereden geliyor?

Serik ‘te ilk yerleşim yeri, M.S. 2. yüzyılda Bergama Krallığı’na bağlı olarak bugünkü Yanköy Köyü yakınlarında bulunan Sillyon (Koçhisar tepesinde) da ve Belkıs Köyü’nde Aspendos olarak iki yerde kurulmuştur. Osmanlı maliye ve tapu kayıtlarında serikli aşiret boyunun yerleştiği ve ismini verdiği ilçe.

Kadriye plajı ücretli mi?

Ücretsiz halk plajı. Ancak şezlong isterseniz şezlonglar 10 TL. Antalya Belekte, kadriyede sahil kısmında 5 yıldızlı otellerin, Cafe ve restaurantlar bulunan güzel bir yerdir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *