Antalya Avsallar Nasıl Bir Yer?(Mükemmel cevap)

  • Antalya’nın Alanya ilçesinde yer alan Avsallar, Alanya’nın diğer beldeleri gibi, yemyeşil ormanların denizle kucaklaştığı sahil şeridinde yer alır. Denizin tadını çıkartmak için gittiğiniz bu şirin belde, tertemiz havasıyla sağlığınıza iyi gelecektir.

Antalya Avsallar nereye bagli?

Avsallar, Antalya ilinin Alanya ilçesine, bağlı bir mahalledir.

Avsalların Neyi Meşhur?

Burayı vazgeçilmez kılan en önemli şey ipeksi ve altın sarısı sahilleridir. Buradaki en meşhur sahil “İncekum”dur. İncekum’un devamı olan Fuğla Sahili de aynı özelliğe sahiptir. İncekum sahili, Avsallar’ın batısında; Fuğla Sahili ise doğusunda yer alır.

Alanya Avsallar hangi semtte?

Avsallar, Antalya’nın Alanya ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Bu belde, Antalya il merkezine yaklaşık 105 km, Alanya ilçe merkezine ise yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için Alanya ‘da kalkan dolmuşlarla buraya ulaşabilirsiniz.

Antalya Dim çayı nerede?

Dim Çayı: Antalya ‘nın Alanya ilçesi sınırlarında yer alan, merkezden 6 kilometre uzaklıktaki çay.

Alanya’dan hediyelik ne alınır?

Bölgeye has patlıcan, bergamot, karpuz ve zeytin reçeli sevip satın almak isteyeceğiniz reçellerden olabilir. Ayrıca ipek dokuma da yörenin önemli değerlerinden biridir. İpek dokuma tekniği ile üretilmiş şallar ve eşarplar tercih edilebilir.

Alanya neyi ile ünlü?

Alanya standında Alanya muzu, avokadosu, keçi boynuzu, keçi boynuzu pekmezi, ipek böcekciliği, arıcılık ve ürünleri, kabak işleme, yöresel kıyafetler konuklara tanıtılacak.

Alanya’nın yiyecek olarak neyi meşhur?

Yöresel Alanya Yemekleri – Nesi Meşhur?

  • Akdarı Çorbası
  • Döğme Aşı
  • Şepit.
  • Laba.
  • İlibada Sarması
  • Göleviz.
  • Taze Bakla Yemeği.
  • Ülübü Yemeği.
You might be interested:  Istanbul Taşlıtepe Nasıl Bir Yer?(Doğru cevap)

Alanya Alara Çayı nerede?

Antalya’nın Gündoğmuş ilçesine bağlı Köprülü beldesindeki dağların eteklerinde doğan Alara Çayı Alanya ‘nın Okurcalar beldesindeki Boztepe köyü yakınlarında denize dökülür. Nehir 82 km uzunluğundadır. Orta Toroslar üzerinde yer alan 2647 metre yüksekliğindeki Kuşak dağı ve Akdağ çevresinde doğar.

Dim Çayı nda ne yapılır?

Çaydan akan su kullanılarak yapılmış yapay havuzlarda yüzme imkanı elde edebilirsiniz. Kayarak havuza atlama olanağını sağlayan işletmeleri de mevcuttur. Dim Çayı ‘nın barajının üst kısımlarında rafting yapabilir, dağ bisikleti etkinliğine katılabilir veya sevdiklerinizle bir etkinlik organize edebilirsiniz.

Dim Çayı giriş ücreti ne kadar?

Dim Çayı ve Piknik Alanına herhangi bir giriş ücreti bulunmamaktadır. Dim Mağarasına girecekseniz eğer giriş ücretlidir. 2020 yılı girirş ücreti 20 tl’dir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *