Antalya Almanya Konsolosluğu Nerede?(Çözünme)

Almanyada apostil şerhi nereden alınır?

Örneğin Almanya’da mahkeme kararlarına ve Alman noter belgelerine o kararı veren mahkemenin veya Noter’in bağlı bağlı olduğu eyalet mahkemesi başkanı (Landgericht) Apostil şerhini verirken, Türkiye’de idari belgeler için; illerde Vali, vali yardımcısı veya Hukuk işleri müdürü, ilçelerde Kaymakam, adli belgeler için ise

Antalya Alman Konsolosu kim?

Wolfgang Wessel Hem Türk hem de Alman kültürü uzun ve çeşitli bir tarihe sahiptir. Ortak bir geleceğe ve bağlantıya odaklanmalı ve her iki kültürün anlaşılmasına katkıda bulunmalıyız.

Alman Konsolosluğu hangi illerde var?

Alman Başkonsolosluğu görev sahası içerisinde Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illeri bulunmaktadır. Başkonsolosluk Bursa ve Edirne’deki Fahri Konsoloslar tarafından desteklenmektedir.

Almanya vize başvurusu alıyor mu?

Almanya Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerinin ülkeye girmesi için vize talep ederken, Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin 180 gün içerisinde 90 gün kadarlık bir sürede vizesiz giriş yapabilmesine izin vermektedir.

Almanya vize ücreti ne kadar?

2 Şubat 2020 tarihi itibarıyla geçerli güncel ücretler aşağıdaki gibidir: Vize Harç Ücreti: 80 Euro. 6-12 Yaş Arası Başvuru Sahipleri İçin Vize İşlem Ücreti: 40 Euro.

You might be interested:  Istanbul Üniversitesi Açıköğretim Nasıl?

Konsolosluklar apostil yapar mi?

Sıklıkla karşımıza çıkan bir diğer konu ise Apostil konsolosluktan alınır mı, sorusudur. Bu noktada bilinmesi gereken tek şey Apostil onayının geçerli olmadığı ülkelerde kamu belgelerinin geçerliliğini sağlamak için konsolosluklara başvurulması gerekliliğidir. Yani Apostil konsolosluktan alınmaz.

Almanyada apostil nerede yapılır?

Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşları apostil ( belge tasdiki), evlilik, dirim belgesi, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerini Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğu, Almanya Büyükelçiliği ve Almanya Fahri Konsoloslukları vasıtası ile yapabilmektedir.

Apostil şerhi nerede yapılır?

Ülkemizde apostil şerhini vermeye yetkili makamlar; idari nitelikli belgeler için valilikler, adli nitelikli belgeler için ise Ağır Ceza Mahkemesi kurulmuş olan merkezlerdeki Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlıkları’dır.

iDATA başvuru takip konsoloslukta ne demek?

Başvuru takipten durumumu sorguladığımda terimleri anlamıyorum. iDATA gönderim: Yapılan başvuru dosyası Elçilik/Konsoloslu’ğa gönderime hazırlanmaktadır. Konsoloslukta: Yapılan başvuru dosyası Elçilik/Konsolosluk’da işlem altındadır.

Türkiye’de kaç tane Alman Konsolosluğu var?

Ankara Büyükelçililiği, İstanbul ve İzmir Başkonsoloslukları ile Antalya Konsolosluğu ‘nun ortak sayfasına hoş geldiniz! Vize işlemlerindeki kısıtlamalar devam etmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Almanya Konsolosluğu Randevu nasıl alınır?

iDATA – Schengen Vize Randevusu ve Danışma Hattı

  1. İşaret / sembol. iDATA – Schengen Vize Randevusu ve Danışma Hattı
  2. Telefon. Danışma Hattı: 0850 4608493 (0850460VIZE) Yurt dışından aramak için: 0090-212-970 8493.
  3. Web sayfası iDATA Randevu Sistemi.

Almanya Türkiye Konsolosluğu nerede?

İstanbul Almanya Başkonsolosluğu, Taksim, Gümüşsuyunda bulunmaktadır.

Istanbul alman konsolosluğuna nasıl gidilir?

Beyoğlu bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Alman Başkonsolosluğu İstanbul adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 129T, 29D, 37T, 559C, 76D, 80T, DT1.
  2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK)
  3. Metro: M2.
  4. Minibüs / Dolmuş: DOLMUŞ: D-31, DOLMUŞ: D-36, DOLMUŞ: D-61.
You might be interested:  Ünlülerin Heykelleri Istanbul Nerede?(Çözülmüş)

Almanya vize işlemleri ne kadar sürer?

Değerli ziyaretçilerimiz, Almanya Schengen vize başvuruları ortalama olarak 8-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre Almanya Konsolosluklarının yoğun olduğu tarihler olan Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, Paskalya ve Noel öncesinde uzayabilmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *