Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uçak Teknolojisi Nerede?(Çözünme)

Uçak Teknolojisi Ön Lisans Programı’nın kurulma amacı, dünya standartlarına uygun uçak bakım teknisyeni yetiştirmektir. Bu amaçla üniversitemiz Çubuk Yerleşkesi’nde eğitim vermektedir.

 • Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Uçak Teknolojisi Programı’nda 2. sınıf öğrencisiyim. Uçak Teknolojisi Ön Lisans Programı’nın kurulma amacı, dünya standartlarına uygun uçak bakım teknisyeni yetiştirmektir. Bu amaçla üniversitemiz Çubuk Yerleşkesi’nde eğitim vermektedir.

Uçak Teknolojisi dersleri neler?

UÇAK TEKNOLOJİSİ

 • Uçak Yapısal Atölyesi.
 • Uçak Mekanik Atölyesi.
 • Uçak Elektrik/Aviyonik Atölyesi.
 • Uçak Motor Atölyesi I.
 • Uçak Motor Atölyesi II.
 • Uçak Sistemleri Atölyesi I.
 • Uçak Sistemleri Atölyesi II.
 • Uçak Sistemleri Atölyesi III.

Uçak Teknolojisi Bölümü mezunu ne iş yapar?

Uçak Teknikeri Ne İş Yapar? Uçak teknikeri hasar görmüş uçak parçalarının hasar raporlarını hazırlar ve mühendislerin yönlendirmesi doğrultusunda uçağın bakım ve onarımını üstlenir. Bunlara ek olarak proje yönetiminde planlama ve çizim işlerinde de zaman zaman destek vermesi istenebilir.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Grafik Tasarım bölümü nerede?

Ön lisans programımız Çubuk Yerleşkesi’nde bulunmaktadır. Genel olarak Temel Tasarım, Grafik Tasarım, Görsel Tasarım, Özgün Baskı, Fotoğrafçılık ve Reklamcılık derslerini görmekteyiz. Okulumuzda bilgisayar laboratuvarı, grafik atölyemiz ve özgün baskı atölyemiz bulunmaktadır.

You might be interested:  Istanbul 2 Icra Müdürlüğü Hangi Adliyede?(Çözünme)

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu nerede?

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Çubuk Yerleşkesi’nde öğrenim görmektedir.

Uçak teknolojisi hangi bölümlere geçiş yapabilir?

Uçak Teknolojisi Programı’ndan mezun olan öğrenciler Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Enerji Yönetimi, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Otomotiv

Uçak teknisyeni ne kadar maaş alır?

2022 Uçak Bakım Teknisyeni (Gövde-Motor) Maaşları Uçak Bakım Teknisyeni (Gövde-Motor) maaşı ortalama aylık 5096,5 _TL’dir. En düşük Uçak Bakım Teknisyeni (Gövde-Motor) maaşı 4253 _TL, En yüksek ise 5940 _TL’dir.

Uçak teknisyeni kaç yıl okur?

Uçak bakım teknisyeni olmak için Anadolu Teknik Liselerinin beş yıllık eğitim veren Uçak Bakım Teknisyenliği ve Gövde Motor bölümünden mezun olma şartı bulunmaktadır.

Uçak teknolojisi Bölümü sayısal mı?

Uçak Teknolojisi nedir; Havacılık sektörü ile ilgili işletmelerde bakım ve onarım teknikeri olarak çalışacak deneyimli meslek elemanları yetiştiren 2 yıllık bir bölümdür. Eğitim süresi 2 yıldır. Dersleri sayısal ağırlıklı olduğu için sizleri zorlayabilir.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Nerede?

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 39.946865 enlem ve 32.856125 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Fatih Mh. ve Pursaklar ilçesine bağlıdır. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi posta kodu 06830.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Grafik Tasarım kaç yıllık?

Grafik Tasarımı Ön Lisans Programında öğrenciler ön lisans düzeyinde 2 yıllık bir eğitim almaktadırlar. Gördükleri dersler ve staj öğrencilerin mesleki bilgi ve becerilerinin alt yapısını oluşturmaktadır.

2 yıllık grafik tasarım staj var mı?

GRAFİK TASARIM | Zorunlu Staj Var Mı? 2. sınıf sonunda matbaa stajı, 3. sınıf sonunda da reklam ajansı stajı yapma zorunlulukları bulunuyor. Toplam zorunlu staj süresi 30 işgünü.

You might be interested:  Toki Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2019 Istanbul?(EN iyi 5 ipucu)

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Çubuk kampüsünde hangi bölümler var?

Fakülteler

 • Diş Hekimliği Fakültesi.
 • Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi.
 • Hukuk Fakültesi.
 • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi.
 • İslami İlimler Fakültesi.
 • İşletme Fakültesi.
 • Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi.
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi.

Hacettepe Muhasebe bölümü nerede?

Sıhhiye yerleşkesi opera mevkiinde bulanan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda; Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Sahne Işık ve Ses Teknolojileri ile Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümlerinde eğitim verilmektedir.

Aybuzem nasıl giriş yapılır?

Kullanıcı adı: öğrenci numarasıdır. (Örnek şifre: Aybu987654* )dir. Geçmiş dönemlerde kayıtlı öğrencilerimizin hesaplarının şifrelerinde herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır. OBS ve AYBUZEM profillerinizi güncel tutmayı unutmayınız.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *