Ankara Üniversitesi Tandoğan Kampüsünde Hangi Bölümler Var?(Çözüm bulundu)

Tandoğan Kampüsü sınırları dahilinde; Eczacılık Fakültesi, Fen ve Mühendislik Fakülteleri, Biyokimya ve Nükleer Bilimler Enstitüleri, Sürekli Eğitim Merkezi, Diş Hekimliği Fakültesi, Basımevi ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı gibi önemli akademik ve idari birimler var.

 • Tandoğan Kampüsü Ankara Üniversitesinin en kapsamlı ve en büyük kampüsüdür. Bünyesinde rektörlük binası, Fen-Edebiyat Fakültesi, Mühendislik ve Eczacılık Fakültelerini barındırmaktadır. Kampüs adını bir dönem Ankara valisi olan Nevzat Tandoğan’dan almıştır.

Ankara Üniversitesi kaç tane kampüsü var?

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü, Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi, Gölbaşı Hazırlık kampüsü, Veterinerlik Fakültesi, Ziraat Fakültesi ve Tandoğan Kampüsünden oluşmaktadır. Ankara ‘nın hemen her yerinde kampüsü bulunan üniversite dağınık bir yerleşime sahiptir.

Ankara Üni kaç fakülte var?

Ankara Üniversitesi bünyesinde 18 fakülte, 11 meslek yüksekokulu, 1 konservatuar, 1 yüksekokul, 13 Enstitü, 48 önlisans ve 113 lisans programı barındırıyor. Toplamda 66796 öğrenciye eğitim veriyor.

Ankara Üniversitesi Tandoğan yerleşkesinde hangi bölümler var?

kampusta, fen, mühendislik, eczacılık, dişçilik fakülteleri ve rektörlük bulunmaktadır.

Ankara üniversitede hangi bölümler var?

Ankara Üniversitesi

 • Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi.
 • Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi.
 • Eczacılık Fakültesi.
 • Eğitim Bilimleri Fakültesi.
 • Fen Fakültesi.
 • Güzel Sanatlar Fakültesi.
 • Hemşirelik Fakültesi.
 • Hukuk Fakültesi.

Ankara Üniversitesi Cebeci kampüsünde hangi bölümler var?

Cebeci Kampüsü; Hukuk Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü’ne ev sahipliği yapıyor.

You might be interested:  Ankara Didim Arasi Hangi Yoldan Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

Ankara Üniversitesi nereye yakın?

Ankara Üniversitesi, Ankara ‘nın Yenimahalle ilçesine bağlı Emniyet Mahallesi, Dögol Caddesi üzerinde bulunur.

Ankara Üni kaç metrekare?

Kampusta Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Fevzi Çakmak Yurdu’nda 1296’sı kız 2 bin 812 öğrenci kalıyor. 1 milyon 353 bin metrekarelik kampusta Gösteri Merkezi’nden Spor Merkezi’ne, Sağlık Merkezi’nden markete, sinemadan spor alanlarına kadar her imkan var.

Ankara Üniversitesi ni kim kurdu?

Türkiye’nin en önemli ve saygın üniversitelerinden biri olan Ankara Üniversitesi ‘nin en eski ve köklü fakülteleri 1842 yılında kurulan Veteriner Fakültesi ve 1859 yılında kurulan Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mekteb-i Mülkiye)’dir. Ankara Üniversitesi ‘nin temeli bizzat Atatürk tarafından atılmıştır.

Ankara Üniversitesi nereye bağlı?

Ankara Üniversitesi 39.960400 enlem ve 32.858620 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Gümüşdere Mh. ve Keçiören ilçesine bağlıdır. Ankara Üniversitesi haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Ankara Üniversitesi posta kodu 06120.

Aştiden Ankara Üniversitesi nasıl gidilir?

AŞTİ Terminali’nden Turizm Bakanlığı otobüs duraklarına yürüyün ve buradan 106-4 Yurtlar otobüslerine binin. Yaklaşık 40 dakika sürecek yolculuğunuz sonrasında Ankara Üniversitesi Teknokent durağında inip yaklaşık 750 metre yürüdüğünüzde Ankara Üniversitesi Gölbaşı kampüsüne ulaşabilirsiniz.

Ankara Üniversitesi nerelerde var?

Ankara Üniversitesi ‘nin Gölbaşı, Nallıhan, Keçiören, Haymana, Kalecik gibi farklı ilçelerde birbirinden farklı kampüsü ve yüksekokulu bulunuyor. Öte yandan Ankara Üniversitesi Rektörlüğü; Beşevler semtinde Dögol Caddesi üzerinde yer alıyor. Beşevler mahallesi ise Çankaya ilçe sınırları içerisinde bulunuyor.

Ankara Üniversitesi Gazetecilik kaç yıllık?

Sekiz yarı yılda tamamlanan programımızda zorunlu dersler sayıca azdır ve seçmeli dersler ağırlıklıdır. Böylelikle öğrencilerimize, uzmanı olmak istedikleri gazetecilik alanlarına doğru kendilerini geliştirmeleri için fırsat yaratılmaktadır.

Ikinci öğretimde hangi bölümler var?

İkinci Öğretim Bölümleri

 • Ağız ve Diş Sağlığı
 • Ameliyathane Hizmetleri.
 • Anestezi.
 • Çocuk Gelişimi.
 • Diş Protez Teknolojisi.
 • Diyaliz.
 • Eczane Hizmetleri.
 • Elektronörofizyoloji.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *