Ankara Üniversitesi Kütüphanesi Nerede?(Çözüm bulundu)

  • Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Kütüphanesi Ziraat Mahallesi, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Türkiye Tel: 0312 596 10 00

Ankara Üniversitesi Kütüphanesi kaça kadar açık?

*Kütüphanemiz Hafta içi 09:00 – 21:00 arasında pandemi kuralları çerçevesinde kullanıma açıktır.

Ankara Üniversitesi Kütüphane hafta sonu açık mı?

Fakültemiz Kütüphanesi; Covid-19 Nedeniyle İkinci Bir Duyuruya Kadar Pazartesi, Çarşamba ve Cuma Günleri 09:00 – 17:00 Saatleri Arasında Açık Olup, Salı ve Perşembe Günleri Kapalı Olacaktır.

Üniversite kütüphanesine kimler girebilir?

“Kütüphanemizden diğer üniversitelerin mezunları ya da hocaları üyelik karşılığında yararlanabiliyor. Kütüphane içinde her türlü kaynağı kullanabiliyorsunuz. Üniversite hocaları ödünç kaynak da alabiliyor.

Kütüphane hesabı nedir?

Ödünç aldığınız ve şu an üzerinizde olan yayınları görebileceğiniz alandır. Bu alanda, yayına ait bilgilerin yanı sıra, iade etmeniz gereken tarihi de görebilirsiniz. Kütüphane yönetimi kullanıcılar için web üzerinden uzatmaya izin vermektedir.

Kütüphaneler saat kaça kadar açık?

Milli Kütüphane özel ve resmi bayramlar haricinde 24 saat açık olan bir kütüphanedir. Milli Kütüphane ‘nin çalışma saatleri sadece ulusak ve dini bayram günlerinde değişiklik göstermektedir. Bu günlerin haricinde kütüphanede çalışmak isteyen kişiler 24 saat boyunca içeride vakit geçirebilirler.

Ilk kütüphane hangi uygarlığa aittir?

Eldeki bilgilere göre ilk kütüphane, Asurlular zamanında kurulmuştur. Nivie’de İ. Ö. 626 tarihinde kurulan Asur Bani Pal kitaplığı ilk kütüphane sayılır.

You might be interested:  Antalya Belediyeleri Kim Kazandı?(EN iyi 5 ipucu)

Ankara Milli kütüphaneye nasıl üye olunur?

Giriş kartı almak isteyen kişinin, kütüphaneye gelerek kayıt bölümüne başvurması, bağlı olduğu kurum veya kuruluştan alınmış kimlik belgesini göstererek, kullanıcı giriş formunu doldurup imzalaması gerekir. Başvuran kişinin dijital fotoğraf makinesi ile fotoğrafı çekilerek, giriş kartı kendisine teslim edilir.

Milli Kütüphane kimler girebilir?

Akademisyenler, kamu çalışanları ve emeklileri, bir meslek odası veya baroya kayıtlı meslek sahipleri, yazılı ve görsel basın mensupları ile görme engellilere “Süresiz Giriş Kartı”, üniversite ve yüksekokul öğrencileri ile mezunlarına ise bir yıl süre için geçerli “Yıllık Giriş Kartı” verilmektedir.

Kütüphane borcu ödenmezse ne olur?

Bir ay içerisinde iade edilmezse materyal kayıp kabul edilir. Kütüphaneden ödünç materyal alıp zarar veren veya kaybedenler materyalin o günkü değeri üzerinden iki katı bedelini ödemekle yükümlüdür. Kütüphaneler arası ödünç verme (ILL) yoluyla temin edilen kaynaklar içinde tüm cezalar iki katı şeklinde uygulanır.

Üniversite kütüphanelerinde internet var mı?

Evet. Merkez Kütüphane ‘nin Referans ve Süreli Yayınlar Salonları’nda, 32 adet internet erişimli bilgisayar bulunmaktadır. Bu bilgisayarlardan Bilkent Üniversitesi mensupları kullanıcı adı ve şifreleri ile, dış kullanıcılar ise kütüphane görevlilerince verilen günlük şifre ile giriş yaparak faydalanabilirler.

Akdeniz Üniversitesi Kütüphanesine kimler girebilir?

MADDE 16- (1) Üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrencileri ve dışarıdan gelen araştırmacılar, kimlik göstererek kütüphanelerden yararlanabilirler.

Millet kütüphanesinden nasıl yararlanılır?

MİLLET KÜTÜPHANESİ ‘NE NASIL GİRİLİR: Kütüphaneyi kullanmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, e-Devlet üzerinden üye olabilecek, yeni kimlik kartlarıyla giriş yapabilecek. Eski kimlik sahipleri ise kütüphaneye, kapıda alacakları geçici kart ile girebilecek.

Millet Kütüphanesi hangi metro durağı?

MİLLET KÜTÜPHANESİ ‘NE NASIL GİDİLİR? Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi ‘ne ulaşmak için Yenimahalle’ye giden otobüs ve metro hatları ile Beştepe’ye yakın bir durakta inilebilir. Bunun için M1 ve M2 metro hattı kullanılabilir. Otobüsle ulaşım sağlamak isteyenler ise şimdilik 169 ve 339 numaralı hatları kullanabilir.

You might be interested:  Ptt Ankara Başmüdürlüğü Nerede?(Çözüm bulundu)

Millet kütüphanesinin tavanında ne yazıyor?

Tavan yüksekliği 33 metre olan kubbenin alnında bulunan ilahi emir ile Türk ve İslâm medeniyeti mimari açıdan da bir araya getirilmiştir. Salonun kubbesinde Alak suresinin 4. ve 5. ayetlerinin Türkçe meali yer almaktadır. “O, kalemle yazmayı öğretendir. İnsana bilmediğini öğretendir.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *