Ankara Otogardan Hacettepe Üniversitesine Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

AŞTİ Terminali’nden bineceğiniz A1 nolu Ankaray ile Dikimevi yönüne 9 durak giderek Kurtuluş İstasyonu’nda indikten sonra 13 dakikalık bir yürüyüş veya 230 numaralı Hacettepe – Beytepe Kampüsü otobüsü ile en geç yarım saat içinde karşınızda Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Kampüsü girişi!

Ankara Hacettepe Üniversitesi ne nasıl gidilir?

(M2) ANKARA METROSU-2 (KIZILAY- ÇAYYOLU) ile Beytepe Yerleşkesine ulaşım sağlanabilir. Metrodan Beytepe durağında indikten sonra, Beytepe Köprüsü üzerinde bulunan Beytepe otobüs durağından yerleşkemizden hareket eden “BEYTEPE METRO İSTASYONU – BEYTEPE KAMPÜSÜ” otobüsleri ile yerleşkemize ulaşmak mümkündür.

Ankara Hacettepe Üniversitesi Beytepe kampüsüne nasıl gidilir?

Beytepe Yerleşkesine toplu taşıma ile Kızılay-Çayyolu metro hattı kullanılarak ulaşım sağlanabilir. Beytepe metro durağından yerleşkeye Beytepe köprüsünden kalkan otobüsler ile ulaşılmaktadır. Beytepe Yerleşkesi ile Sıhhiye Yerleşkesi arası ulaşım ring seferleri ile sağlanmaktadır.

Hacettepe Üniversitesine hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Hacettepe Üniversitesi yakınından geçiyor: 175, 550, 564.

Kızılaydan Hacettepe Beytepe Kampüsü ne nasıl gidilir?

Kızılay’dan Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü ‘ne gitmek için en kısa rotada; Kızılay durağına yaklaşık 7 dakika yürüdükten sonra bu noktadan 193 numaralı otobüse binilir ve Ahlatlıbel durağında inilir. Buradan 175 numaralı otobüse aktarma yapılır ve otobüsten Hacettepe Üniversitesi durağında inilir.

You might be interested:  Ankara Çayyolu'na Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

Ankara tren garından Hacettepe Hastanesine Nasıl Gidilir?

Ankara Tren Garı’ndan Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri ‘ne taksiyle gelebileceğiniz gibi banliyö trenine Kayaş yönüne gitmek üzere binip Hacettepe Erişkin Hastanesi ve Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi için Yenişehir (Gar’dan sonraki ilk durak), Hacettepe Onkoloji Hastanesi için ise Kurtuluş (Gar’dan sonraki

Sıhhıyeden Hacettepe Hastanesine Nasıl Gidilir?

Hacettepe Erişkin Hastanesi ve Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi ‘ne en kolay ulaşım Sıhhiye Pazarı ile Refik Saydam Merkez Hıfzısıhha Enstitüsü’nün önünden geçen ve Samanpazarı’na çıkan Adnan Saygun Caddesi yoluyladır. Buradan Seyranbağları-Ulus dolmuşları geçmektedir.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü hangi ilçede?

Hacettepe Üniversitesi 39.870209 enlem ve 32.730724 boylamda yer almaktadır. Semt /Mahalle olarak Beytepe Mh. ve Çankaya ilçesine bağlıdır. Hacettepe Üniversitesi haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Beytepe Kampüsü hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Beytepe yakınından geçiyor: 511-5, 530-5, 564.

Hacettepe Üniversitesi nasıl bir yer?

Hacettepe Üniversitesi ‘Daha ileriye, en iyiye…’ sloganıyla başarılı ve idealist nesilleri yetiştiren, bu amaç doğrultusunda da alanının en iyi hocalarını barındıran bir üniversitedir. Bu sebepledir ki Yıllardır Türkiye’nin en başarılı üniversiteleri arasında yer alır.

Hacettepe Eğitim Fakültesine Nasıl Gidilir?

Yenimahalle şehrinde Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi konumuna en yakın duraklar ile Otobüs hatları

 1. 10567 – Eğitim Fakültesi. 2 dk yürüme. 564. Beytepe Metro-Beysukent Angora Evleri.
 2. 10565 – Hukuk Fakültesi. 5 dk yürüme. 550.
 3. 10646 – Hacettepe Üniversitesi. 18 dk yürüme. 175.
 4. 11409 – Bilge Adam. 25 dk yürüme. 176.

Beştepe ye hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Beştepe yakınından geçiyor: 106-3, 157-3, 309, 419, 450.

Hacettepe Teknokent nasıl gidilir?

Toplu ulaşım ile gelmeyi tercih edenler metro veya otobüs kullanabilir. Metro Beytepe durağında inerek, ring servisi ile Hacettepe Teknokent’e ulaşılabilir. 550 ve 564 numaralı EGO otobüsleri ile de Hacettepe Teknokent’e yakın bir noktaya gelmek mümkün.

You might be interested:  Evidea Mağazası Nerede Istanbul?(Doğru cevap)

Beytepe Kampüsünde hangi bölümler var?

Fakülteler

 • Konservatuvar.
 • Edebiyat Fakültesi.
 • Eğitim Fakültesi.
 • Fen Fakültesi.
 • Güzel Sanatlar Fakültesi.
 • Hukuk Fakültesi.
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.
 • İletişim Fakültesi.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü hangi mahalle?

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü 39.896671 enlem ve 32.733719 boylamda yer almaktadır. Semt/ Mahalle olarak Üniversiteler Mh. ve Çankaya ilçesine bağlıdır. Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Hacettepe Universitesi nerede?

Hacettepe Üniversitesi (HÜ), 8 Temmuz 1967 tarihinde, 892 sayılı kanun ile Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara’da kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. Merkez kampüsü Sıhhiye’de, en büyük yerleşimi ise Beytepe Kampüsü’nde olan üniversitenin toplamda beş adet yerleşkesi bulunmaktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *