Ankara Norm Fazlası Atama 2018 Ne Zaman?(Çözülmüş)

  • 2018 yılı norm fazlası öğretmen atamaları başladı, duyurular yayınlandı Norm fazlası öğretmen atamaları genellikle Eylül-Kasım arasında yapılırken bazı İl Milli Eğitim Müdürlükleri 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı başlamadan önce bünyelerinde bulunan norm fazlası öğretmenleri münhal bulunan yerlere yerleştirmek için çalışmaları başlattı.

2020 2021 Norm fazlası öğretmen atamalari ne zaman?

Norm Fazlası Öğretmenlerin İLÇE İÇİ Atama Başvurularının Alınması ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince Onay/Red İşlemlerinin Yapılması 16 – 18 Kasım 2021 ** Tercih Formları 19 Kasım 2021 Saat 12:00 a kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğüne DYS üzerinden ulaştırılacaktır.

Norm güncellemesi ne zaman?

Buna göre; 1-2021-2022 Eğitim Öğretim yılına esas olmak üzere eğitim kurumlarının norm kadrolarının güncellenmesi için 22 Eylül 2021- 05 Ekim 2021 tarihleri arasında “2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Norm Kadro Güncelleme Takvimi” doğrultusunda veri giriş işlemleri yapılacaktır.

Norm kadro fazlası nasıl olunur?

“(3) Öğretmenlerden; herhangi bir nedenle istihdam alanı daralanlar ile görevli oldukları eğitim kurumlarında alanlarında norm kadro sayısı azalanlar, hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirme sonucunda hizmet puanı en az olandan başlamak üzere norm kadro fazlası olarak belirlenir.

You might be interested:  Fethiye De Yamaç Paraşütü Ne Kadar?(Soru)

Norm fazlası öğretmenler nasıl tercih yapacak?

Öğretmenler, kendi alanlarında ihtiyaç listesinde yayınlanan en fazla 25 kurumu tercih edebileceklerdir. 1- Norm kadro fazlası bulunan alanlardaki tüm öğretmenlerin hizmet puanı MEBBİS-Özlük Modülü üzerinden başvurunun son gününe göre hesaplanarak, norm fazlası öğretmenleri tespit edilecektir.

Norm fazlası öğretmen olup olmadığımı nasıl öğrenebilirim?

Öğretmenler; http://kontenjan.meb.gov.tr/ linkine girerek karşılarına gelen ekranda MEBBİS kullanıcı adı ve Şifrelerini girdiklerinde sisteme girmiş olacaklar. Sisteme girildikten sonra Kurum Bilgileri tıklanırsa norm bilgileri görülebiliyor.

Norm fazlası sözleşmeli öğretmen tercih yapmazsa ne olur?

Tercih yapmaması halinde valilik resen atamasını gerçekleştirecektir. Bu atamayı kabul etmeyen yani yeni yerinde başlamayan öğretmenin sözleşmesi feshedilebilecektir.

2020 norm güncelleme ne zaman?

NORM GÜNCELLEME TARİHLERİ 2020 -2021 2020 -2021 Eğitim Öğretim Yılına esas olmak üzere eğitim kurumlarının norm kadrolarının güncellenmesi için 21.10. 2020 – 04.11. 2020 tarihleri arasında veri giriş işlemleri yapılacak.

Norm fazlası olmak ne demek?

KISACA NORM FAZLASI ÖĞRETMEN NE DEMEK? Öğrencilerden daha fazla öğretmen olması durumunda, buna göre 30 öğrenciye 1 öğretmen düştüğü göz önünde tutulduğunda, bu sayının üzerinde kalan öğretmen norm fazlası olur. Böylece başka bir okula gönderilir. Norm fazlası olan öğretmenler okula en son atanan öğretmen olmaktadır.

Bölge normu nasıl belirlenir?

*O branşta çıkan toplam ders saati sayısı 21’e bölünür çıkan sonuç o bölgede olması gereken o branştaki norm sayısıdır, * 21’e bölündükten sonra artan toplam ders saati sayısı minimum 15 ise ilave bir norm daha verilir.15’ten az ise ilave norm kadro verilmez.

Öğretmen hangi durumlarda norm fazlası olur?

(2) Norm kadro fazlası müdür yardımcıları, hizmet puanı daha az olandan başlamak üzere belirlenir. Hizmet puanının eşit olması durumunda ise sırasıyla yöneticilikteki hizmet süresi, öğretmenlikteki hizmet süresi daha az olan norm kadro fazlası olarak belirlenir.” hükümlerine göre değerlendirme yapılmaktadır.

You might be interested:  Kanal Istanbul Projesi Ne Demek?(Çözüm bulundu)

MEB Norm kadro neye göre belirlenir?

MADDE 24- (1) Eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmen norm kadroları, elektronik ortamdaki mevcut veri tabanı esas alınarak eğitim kurumu müdürlüğü, ilçe millî eğitim müdürlüğü ve il millî eğitim müdürlüğünün sıralı teklifi üzerine belirlenir.

Norm fazlası nasıl oluşur?

Madde 18. b) Öğretmen norm kadrosu: Bulundukları okul ve kurumlarda hizmet puanı az olanlar fazla konumdaki öğretmen olarak belirlenerek bu okul ve kurumlarda norm kadro fazlası olarak bırakılırlar.

Norm fazlası öğretmen ilçe dışına atanır mı?

Özür durumu olan norm fazlası öğretmenler resen ilçe dışına atanamaz veya görevlendirilemez.

Norm fazlası öğretmen tercih yapmak zorunda mı?

Norm fazlası olmak özür durumu olur mu? Eşi çalışmayan eş özrü isteyemez. Ayrıca eş özrü zaten eşin çalıştığı yere istenen bir özürdür. Norm fazlası iseniz ilinizin yapacağı norm fazlası atamasında öncelikli kendi ilçeniz olarak tercihte bulunursunuz.

Norm fazlası atama sonuçları iptal mi?

İdare Mahkemesi, eş durumu özrü nedeniyle Eskişehir iline atanan, daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü kararıyla norm kadro fazlası olduğu gerekçesiyle merkezden 146 km uzak bir köye atanan sınıf öğretmenin atama işleminin yürütmesini durdurdu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *