Ankara Mogan Gölüne Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

  • Mogan Gölü Nerede, Nasıl Gidilir Mogan Gölü Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunmaktadır. Kızılay’dan Kızılay Meydanı ‘ndan 105, 106, 107 numaralı otobüslerden birine binerek Gölbaşı Hareket Noktası durağında ininiz. Buradan 101, 108, 177, 182 numaralı otobüslerden birine binerek Mogan Parkı durağında indiğinizde Mogan Gölü’ne ulaşabilirsiniz.

Mogan Gölü’ne nasıl gidilir ego?

Mogan Gölü’ne otobüs ile gidecekseniz, Sıhhiye, Ulus, Kızılay noktalarından birine gelerek buradan da 101, 108, 177, 182 numaralı belediye otobüslerinden birine binerek yaklaşık olarak 30 dakika içinde kolaylıkla Mogan Gölü’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gölbaşı Mogan Gölüne hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Gölbaşı Mogan Gölü yakınından geçiyor: 157-3, 178-3, 195-2.

Kızılaydan Mogan Gölüne hangi otobüs gider?

Tabelaları takip edebilirsiniz. Eğer toplu taşıma ile Mogan Parkı’na ulaşım sağlayacaksanız bu durumda 177, 108, 182 numaralı otobüs hatlarını tercih edebilirsiniz.

Sıhhıyeden Mogana nasıl gidilir?

Toplu Taşıma İle Gidecekler; Otobüsle gidecekseniz, Ulus, Sıhhiye, Kızılay noktalarından birine geliniz daha sonra Buradan 101, 108, 177, 182 numaralı otobüslerden birine bininiz yaklaşık 30 dakika sonra Mogan Parkı durağında inip Gölü’ne ulaşabilirsiniz.

Mogan Gölü hangi set gölüdür?

Alüvyal Set Gölü: Akarsuların yan kollarının taşıdıkları alüvyonlarla ana akarsuyun önünü kapatması ile oluşan göllerdir. Ülkemizde, Marmara, Çamiçi (Bafa), Köyceğiz, Mogan ve Eymir Gölleri ile Uzungöl bu tür göllerdendir.

You might be interested:  Izmir Ankara Otoyolu Ne Zaman Bitecek?(Çözüm bulundu)

Mogan Gölü oluşumu hangi göl çeşidine girer?

Mogan Gölü, Ankara ilinde bulunan ve türü itibariyle set göllerden biri olarak anılan tatlı su göllerinden biridir. Göl, geçmişte akarsu havzası biçimdeyken, zamanla alüvyon aşınmaları sonucu tatlı su halini almıştır.

Kızılay Gölbaşı nasıl gidilir?

Ulus’tan kalkarak Sıhhiye üzerinden Kızılay ‘a gelen 105-2 ve 106-2 numaralı EGO Belediye Otobüslerini de kullanarak Gölbaşı ‘na gelebilirsiniz. 105-2 numaralı otobüsler hafta içi, 106-2 numaralı otobüsler ise hafta sonu hizmet veriyor.

Kızılay’dan Eymir gölüne nasıl gidilir?

Kızılay Güvenpark’tan 190 numaralı otobüse binerek Eymir Gölü’nün Oran tarafındaki girişine kadar gidebilirsiniz. Otobüs yolculuğu biraz uzun sürse de aktarmasız olması avantajlı..

Mogan Gölü ziyarete açık mı?

Göl Yerleşkesine araç giriş kartına sahip ziyaretçilerin hafta içi girişleri saat: 06.00 – 22.00 saatleri arasındadır. Eymir Gölüne girişlerde kısıtlama olduğunda hafta sonu saat: 06.00-19.00 arasında göl giriş kartı olsa dahi araç girişlerine izin verilmez.

Mogan Parkı ücretli mi?

Mogan Gölü ve Mogan Parkı Tanıtımı Yaklaşık 160 kuş türünün yaşadığı göl, temiz havası, doğak güzellikeleri ve sakinliği ile sizleri karşılıyor. Gölün Konya yoluna yakın olan kısmına giriş çıkış ücretsizdir.

Mogan Gölü saat kaça kadar açık?

Göl Yerleşkesine araç giriş kartına sahip ziyaretçilerin hafta içi girişleri saat: 06.00 – 22.00 saatleri arasındadır.

Mogan Gölü mangal yakılıyor mu?

Mogan Gölü de, halkın bu ihtiyacını karşılayacak şekilde bir çok alan barındırıyor. Gölün doğu yakasında, yani Gölbaşı ilçesinin yanıbaşında bulunan Atatürk Sahil Parkı’nda da mangal alanları bulunuyor.

Aştiden Gölbaşı’na nasıl gidilir?

Aşti durağı Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin önünde bulunmaktadır. Aşti durağından geçen Gölbaşı minibüsleriyle ulaşım sağlanabilir. Ankara’ya birçok şehirden trenle ulaşmakta mümkündür. Ankara Tren Garı’ndan Gölbaşı ‘ na 157-3 numaralı otobüslere binerek direk Gölbaşı ‘ na ulaşılabilir.

You might be interested:  Istanbul Sosyete Pazarı Hangi Günler?(Çözünme)

Mogan Gölü nerede bulunur?

Mogan Gölü, Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunan bir set gölüdür.

Ankara Eymir Gölü nerede?

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Eymir Gölü ODTÜ arazisi içinde yer almaktadır. Eymir Gölü çevresi 1.09 kilometrekaredir. Derinliği 3. 80 metre olan Eymir Gölü çevresi uzunluğu 9 kilometre ortalama derinliği 5 metre civarında ölçülmüştür.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *