Ankara Melike Hatun Cami Nerede?(En iyi çözüm)

  • Melike Hatun Cami Yapımı 4 yıl süren Melike Hatun Camisi, Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunmaktadır.Melike Hatun Camisi 27 Ekim 2017 tarihinde ibadete açılmıştır.Ulusun eski meydanlarından biri olan İtfaiye Meydanının bulunduğu yere konumlanmıştır.

Ankara Melike Hatun Camii hangi mahallede?

Yapımı 4 yıl süren Melike Hatun Camisi, Ankara ‘nın Altındağ ilçesinde bulunmaktadır. Melike Hatun Camisi 27 Ekim 2017 tarihinde ibadete açılmıştır. Ulusun eski meydanlarından biri olan İtfaiye Meydanının bulunduğu yere konumlanmıştır.

Ankara Melike Hatun kimdir?

Halk arasında ‘ Sultan Hatun ‘ olarak bilinir. En eski kayıtlara göre Melike Hatun 14. yüzyılda yaşamıştır. Aslen Ankaralı olan Melike Hatun ‘un kabri taşçılar sokakta şahsına ait vakıf bahçesinde bulunmaktadır. Varlıklı bir aileden gelen ve bir tasavvuf ehli olan Melike Hatun, Ankara ‘da birçok eser yaptırmıştır.

Ankara Melike Hatun Camii ne zaman yapıldı?

Melike Hatun Cami, ülkemizin başkenti Ankara ilimizin Ulus Erbakan Meydanı’nda yer almaktadır. Ankara ilimizin Ulus Erbakan Meydanı’nda bulunan Melike Hatun Camisi, 27 Ekim 2017 tarihinde hizmete açılmıştır.

Melike Hatun Cami imamı kimdir?

Sezen Aksu’ya yönelik tepkiler büyürken Ankara Melike Hatun Camii İmam Hatibi Halil Konakçı, Bursa’da bir camide verdiği vaazda Sezen Aksu üzerinden örnek vererek hilafet çağrısı yaptı.

Melike Hatun kimin kızıdır?

Kanal D ekranlarından izleyici ile buluşan Mehmed Bir Cihan Fatihi adlı dizide yer alan tarihi bir karakter olan Melike Hatun, Çandarlı Halil Paşa’nın kızıdır.

Melike Hatun Camii kaç kişilik?

Şehriban Hatun Camii, İstanbul’un Üsküdar ilçesinde yer alıyor. Cami 11 Haziran Cuma günü saat 12:30 da açıldı. Üsküdar Belediyesi’nin resmi sitesine göre caminin adresi “Burhaniye Mahallesi, Çamlıca Caddesi” olarak geçti.

You might be interested:  Antalya Tüketici Mahkemesi Nerede?(Doğru cevap)

Maltepe Camii kaç kişilik?

Burası 15 yıllık bir cami. 5000 kişi kapasiteli. 3 farklı yönden giriş kapısı var. Cami altı da ücretli otopark.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *