Ankara Keçiören Doğalgaz Aboneliği Nerede?

Ankara doğalgaz aboneliği nasıl yapılır?

Konut aboneliği açtıracak vatandaşların tapu, kimlik bilgileri ve sayaç ruhsatı fotokopisi ile başvuru yapması gerekir. Evraklarını tam olarak getiren ve gerekli ücreti yatıran vatandaşlar doğalgaz kullanım sözleşmesi imzalanır. Sözleşmenin imzalanmasından sonraki 3 gün içinde belirtilen adreste gaz açılır.

Başkentgaz doğalgaz aboneliği nasıl yapılır?

Doğalgaz aboneliği yaptırmak isteyen kişilerin ikamet ettikleri ildeki doğalgaz abonelik şirketlerine gitmeleri gerekiyor. Bunun yanı sıra abonelik yaptırmak isteyen vatandaşlar, ilgili kurumlara gitmeden de e-devlet üzerinden abonelik işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Doğalgaz abonelik ücreti ne kadar?

2022 yılı için belirlenen Abone Bağlantı Bedeli: 200 m2‘a kadar 1158 TL + %18 KDV = 1366,44 TL + Damga Vergisi, 200 m2‘den sonraki her 100 m2 için 1007 TL + %18 KDV = 1188,26 TL + Damga Vergisi ilave olarak alınacaktır.

Doğal gaz aboneliği için ne gerekli?

* Bireysel (Konut/Ticarethane) Aboneliği

  • Tapu fotokopisi.
  • Mülk sahibine ait Nüfus cüzdanı fotokopisi, T.C. kimlik numarası
  • Yapı kullanım izin belgesi.
  • Binada ilk kez doğalgaz kullanımına geçilecek ise; apartman/site kararının fotokopisi.

Başkent doğalgaz abonelik ücreti ne kadar?

Doğalgaz Abonelik Ücreti Ne Kadar? Konut amaçlı kullanım ve konutlarla aynı binada bulunan konut harici kullanımlar için abone bağlantı bedeli, bağımsız bölümün ilk 200 m2′ si için 656,70 TL +KDV, 200 m2′ den büyük yerlerde ilave her 100 m2 için 570,50 TL +KDV tahsil edilir.

You might be interested:  Ankara Dikmen Hangi Ilçede?(Soru)

Doğalgaz sayaç değişimi e devletten nasıl yapılır?

E Devlet adresi üzerinden TC Kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek açılan sayfaya bulunduğunuz bölgenin doğalgaz şirketi ismini yazarak Abonelik Sözleşmesi Başvurusu’na tıklayıp Şartnameyi kabul etmeniz gerekiyor. aşamalarını doldurarak doğalgaz aboneliğinizi internet üzerinden gerçekleştirmiş olacaksınız.

Kiracı doğalgaz aboneliği nasıl yapılır?

Abonelik başvurusu için; nüfus cüzdanı ya da kimlik kartı, tapu belgesi ya da kira kontratı, ev sahibinden alınacak abonelik dilekçesi ( kiracı için) ve bina tesisat numarası gerekiyor. Abonelik başvurusunun yanı sıra aynı belgeler ile doğalgaz kullanım sözleşmesi de düzenleniyor.

Doğalgaz aboneliği ne kadar 2021?

Fiyatlar 1 Ocak 2021 ‘den itibaren geçerli olacak. Resmi Gazete’de yayımlanan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu kararına göre, yeni yılda doğalgaz bağlantı bedeli 656,70 liradan, 749 liraya yükseldi. Ön ödemeli değişim bedeli ise 268,7 liradan 306 liraya artarken, güvence bedeli ise 60 lira zamlanarak 620 lira oldu.

Doğalgaz aboneliği nereden alınır?

Abonelik işleminizi, İGDAŞ internet sitesinden online bağlantı sözleşmesini tıklayarak yapabilir veya İGDAŞ Hizmet Binalarında bulunan Pazarlama Şefliklerinden yaptırabilirsiniz. Binanızda doğal gaz servis kutusu yoksa, İGDAŞ yasal süre içerisinde servis kutusu bağlantısını yapacaktır.

Doğalgaz güvence bedeli ne kadar 2020?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) doğalgaz bağlantı bedellerine ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, dağıtım şirketlerinin 2020 ‘de uygulayacağı abone bağlantı bedeli 656 lira 70 kuruş oldu. 2019’da söz konusu bedel 594 liraydı.

Doğalgaz abonelik ücreti peşin mi?

Abonelik ücreti doğal gaz şirketi tarafından peşin ve nakit olarak tahsil edilmektedir. Doğal gaz şirketinin insiyatifine göre güvence bedelini faturaya yansıtarak taksitlendirmek mümkün olabilir.

Doğalgaz aboneliği taksit oluyor mu?

Doğal gaz güvence bedeli, genellikle tek çekim ya da iki taksite bölünerek gaz faturasına yansıtılır. Taksitlendirme işleminin detayları için bölgenizde dağıtım şirketiyle iletişime geçebilirsiniz.

You might be interested:  Istanbul Boğazı Hangi Jeolojik Zamanda Oluştu?(En iyi çözüm)

Yeni evin doğalgaz aboneliği nasıl yapılır?

Doğal gaz ilk bağlantı ya da ilk aboneliği için öncelikle kullanım yapılacak konutun adres bilgisi ve resmi kimlik ile birlikte dağıtım şirketine başvuru yapılır. Abonelik talepleri; bağımsız bölüm maliki, binanın veya tesisin sahibi ya da bunların yetkili temsilcilerince edilebilir.

Sıfır daireye doğalgaz aboneliği nasıl yapılır?

Sıfır Daire Doğalgaz Aboneliği İşlemleri

  1. Sözleşme yapılacak daireye ait abone numarası,
  2. Kira kontratı/ ikametgah belgesi/ elektrik faturası/ su faturası evraklarından bir tanesi (kiracılar için)
  3. Kişinin adreste oturduğunu kanıtlamak üzere; tapu fotokopisi, ikametgâh belgesi, elektrik faturası, su faturası vb. belgeler,

Doğalgazı nasıl üstüme alırım?

Doğalgaz aboneliğinin devredilmesi için nüfus cüzdanı, tapu ya da kira kontratı fotokopisi, binaya ait tesisat numarası ile birlikte ilinizin doğalgaz dağıtım şirketine gitmeniz gerekmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *