Ankara Istanbul Arası Ne Kadar Benzin Yakar?(Mükemmel cevap)

İSTANBUL İLE ANKARA ARASI YOLCULUK TOPLAM YAKIT TÜKETİMİ Dizel bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 24.52 LİTRE yakıt tüketir. Benzinli bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 35.67 LİTRE yakıt tüketir.

Araba ile İstanbul Ankara kaç saat?

Arabayla, Otobüsle ve Uçakla Kaç Saat Sürer? Araba ile İstanbul Ankara arası 4 buçuk saat, otobüs ile 5 saat sürmektedir.

Araç ne kadar yakıyor nasıl hesaplanır?

Deponuzun kapasitesini, katettiğiniz kilometreye bölüp 100 ile çarptığınız zaman 100 kilometrede ortalama yakıt tüketimi verisine ulaşmış olursunuz. Örneğin aracınızın 50 litrelik deposu varsa ve depoyu tam doldurup 700 kilometre yol katettiyseniz aracınızın 100 kilometrede ortalama 7,1 litre yakıt tüketiyor demektir.

İstanbul Ankara yeni otoban kaç km?

Türkiye’nin en büyük iki şehri olan İstanbul ve Ankara arasında, Anadolu Otoyolu /O-4 ve Kuzey Marmara Otoyolu /O-7 güzergahı kullandığı takdirde, 444,8 kilometrelik bir mesafe bulunuyor.

Ankara İstanbul arası otobüs kaç saat sürer?

Ankara – İstanbul arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 6 saat 10 dakika sürmektedir.

Ankara Sakarya arası kaç saat sürüyor?

Ankara Sakarya Otobüs Biletleri. Ankara otogarından hareket eden otobüsünüz 3 saat 59 dakikalık bir yolculuk sonrasında Sakarya otogarına ulaşarak yolculuğunu tamamlayacaktır. Ankara ve Sakarya şehirleri arasındaki otobüs yolu mesafesi 305 kilometre kadardır.

You might be interested:  Moleküler Biyoloji Ve Genetik Istanbul Da Hangi Üniversitelerde Var?

16 araç ne kadar yakar?

Araç, 1.6 l benzinli motoru ile 100 kilometrede ortalama 6.7 litre yakıt tüketiyor.

Dizel araç 100 km kaç litre yakar?

DİZEL ALACAKSANIZ KAÇ YIL KULLANACAĞINIZ ÖNEMLİ Benzinli araç yerine dizel tercih edenlerin dikkat etmesi gerek husus ise aldıkları aracı kullanım süresi olmalı. 1.6 veya 1.2 turbo benzinli bir araç şehir içinde ortalama 8.5 litre yakıyor. 1.6 dizel bir araç da şehir içinde 100 kilometrede yaklaşık 6 litre tüketiyor.

1 litre dizel kaç km?

– 1 litre mazot yani motorinle ise yaklaşık 22.22 km yol kat edilmektedir.

İstanbul Ankara hangi yoldan gidilir?

İstanbul – Ankara güzergahında arabayla yolculuk yapanların en çok kullandığı rota Anadolu Otoyolu. Türkiye’nin en eski ve en işlek otoyollarından biri olan bu yol Gebze, Sapanca, Hendek, Düzce, Bolu üzerinden Ankara ‘ya kesintisiz bağlantı sağlıyor. 449 km’lik yol 4 saat 55 dakika sürüyor.

Ankara-Niğde Otoyolu nerelerden geçer?

Ankara – Niğde Otoyolu Proje güzergâhı Ankara ili Gölbaşı, Bala, Şereflikoçhisar, Evren İlçeleri; Konya ili Kulu ilçesi; Kırşehir ili Merkez ilçesi; Aksaray ili Ortaköy, Sarıyahşi, Gülağaç, Ağaçören, Merkez ilçeleri; Nevşehir ili Acıgöl, Derinkuyu ilçeleri ve Niğde ili Merkez ilçesi sınırları içerisinden geçmektedir.

Ankara İstanbul otobanı kaç para?

İstanbul ‘dan Ankara ‘ya Anadolu Otoyolu üzerinden otomobille seyahat etmek isteyenlerin ödemesi gereken toplam otoyol ücreti 30 TL.

İstanbul Ankara kaç saat Kamil Koç?

Ankara İstanbul arası otobüsle 6 saat sürmektedir. İzmir İstanbul arası otobüsle Kamil Koç Ekspres Seferlerle 4.5 saat sürmektedir. Adana İstanbul arası otobüsle ortalama 14 saat 23 dakika saat sürmektedir.

Ankara istanbul hızlı tren kaç saat sürer?

Hızlı sefer süresi ile başkentlilerin İstanbul ziyaretlerinde ilk tercihi olan hızlı tren, sıklıkla “ Ankara İstanbul hızlı tren kaç saat sürer?” sorusuna cevap aratıyor. Ankara İstanbul hızlı treninin seyahat süresi; 4 saat 15 dakikalık bir yolculuk olarak hızı ile öne çıkıyor.

You might be interested:  Endokrinoloji Hangi Hastanelerde Var Istanbul?(Soru)

Ankara izmir arası kaç saat sürüyor?

E96/D300 otoyolu üzerinden 6 saat 56 dakika.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *