Ankara Gelir Idaresi Başkanlığı Nerede?(EN iyi 5 ipucu)

  • Gelir İdaresi Başkanlığı Adres: Dikmen Cad. No:12 Çankaya/ANKARA Telefon: (312) 415-30 00 (Santral) Faks: (312) 415-28 21/22 Web: Gelir İdaresi Başkanlığı

Alo 189 nedir?

Duyuruda, kira geliri elde eden 60 yaşını doldurmuş mükellefler ile engelliliği veya hastalığı nedeniyle vergi dairesine gidemeyecek durumdaki mükelleflerin, Vergi İletişim Merkezini ( Alo 189 ) aramaları durumunda, adreslerine gidilerek beyannamelerini hazırlamalarına ve göndermelerine yardımcı olunacağı da aktarıldı.

GİB sorgusu ne demek?

Vergi borcu sorgulama ve ödeme işlemlerini haberimizden görebilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı ( GİB ) İnternet Vergi Dairesi sisteminden tüm işlemlerinizi online olarak gerçekleştirmeniz mümkün. Vergi borcunuz olup olmadığını mobil cihazlarınızdan ya da bilgisayarlarınızdan anında sorgulayıp ödeyebilirsiniz.

Vergi Dairesi nereden öğrenebilirim?

Hangi Vergi Dairesinde işlem yapması gerektiğini öğrenmek isteyenler sorgulama işlemlerini 444 0 189 numaralı hattan yapabilir. Numara arandığında müşteri temsilcisi ile işlemler gerçekleştirilir. Bununla birlikte ALO 189 hattından da Vergi Dairesi bilgileri kolayca öğrenilebilir.

Maliyeye şikayet nasıl yapılır?

Mal ve hizmet alımı karşılığında belgelerini istemelerine rağmen alamamaları durumunda ise 124 numaralı Vergi İhbar Hattına çağrı bırakarak veya “[email protected] maliye.gov.ct.tr” e-mail adresine yazarak veya Dairemize şahsen başvurarak bu durumu bildirebilirler.

Alo 189 nasıl aranır?

+90 312 444 0 189 numaralı hattan ulaşılabilen VİMER hizmet saatleri hafta içi 09:00-19:00 arasında olup, resmi tatil günlerinde hizmet verilmemektedir.

You might be interested:  Istanbul Cuma Namazı Ne Zaman?

444 0 189 nedir?

Yeni süreçte vatandaşlar, vergi kayıp ve kaçağına ilişkin telefon ile bildirecekleri ihbarları Vergi İletişim Merkezine yapacaklar. Bundan önce Alo Maliye 189 hattına yapılan ihbarlar, 1 Eylül 2010 tarihinden itibaren Alo Maliye 189 yerine, 444 0 189 numaralı hattan Vergi İletişim Merkezi’ne yapılacaktır.

444 1 189 nerenin numarası?

444 0 189 Nerenin Numarası? 444 0 189 Vergi İletişim Merkezi’ne(VİMER) ait çağrı merkezi numarasıdır. Mart 2008 yılından beri hizmet veren çağrı merkezi vatandaşlara vergi ile alakalı tüm konularda yardımcı olmaktadır.

Gib kyk borcu nasıl ödenir?

GİB ‘den borç ödemek isteyenlerin öncelikle Gelir İdaresi Başkanlığı’nın “www. gib.gov.tr” adresine gitmesi gerekiyor. Bunun ardından sayfanın hemen alt kısmında bulunan Hızlı Erişim menüsünün devamında ” Borç Sorgulama ve Ödeme ” bölümünü göreceksiniz.

Gib haciz ne demek?

E- haciz, bir diğer adı ile elektronik haciz, devlete ödenmemiş borçlar sebebiyle uygulanan bir haciz türüdür. Genelde elektronik haciz işlemi, vergi borçları sebebiyle maaşlar üzerinden uygulanır. Ancak borcun ve ödemenin boyutu ve durumuna göre gayrimenkul veya araç gibi menkullere de uygulanabilmektedir.

Ölmüş kişinin borçları nasıl öğrenebilirim?

Vefat eden kişinin mirasçıları, ölüm belgesi ile bankaya giderek kişinin kredi kartı borçlarını sorgulayabilir. Teminat edilen borcun ödenmesi talep edilir.

Damga vergisi internetten ödenir mi?

Tek başına alınabilen damga vergisinin ödemesi de internet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı kim?

Serdar KARTAL 1983 yılında Balıkesir’de dünyaya geldi. 2003 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 2005-2006 yılları arasında İngiltere University of Leicester’da eğitim gördü.

Mal beyanı nereden alınır?

Beyanname Nereden Alınır? Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesinin ilgili bölümünden beyannameye ulaşabilirsin. Belgeye, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın Hazır Beyan Sistemi üzerinden online olarak ulaşabilirsin.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *