Ankara Dan Bodruma Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

  • Ankara’dan ise, Afyon, Denizli, Aydın üzerinden Bodrum’a ulaşım mümkün. Bodrum’a yakın bölgelerden araçla gelmek isterseniz, İzmir’e ulaştıktan sonra Aydın otobanı üzerinden Milas’a, oradan Bodrum’a ulaşabilirsiniz. Bodrum, Yunanistan ‘ın Kos Adası ‘na çok yakın mesafede olduğu için yaz sezonunda her gün tarifeli gemi seferleri yapılıyor.

Ankaradan Bodrum’a giderken hangi illerden geçilir?

Ankara ‘dan yola çıktıysanız 701 km sonra Bodrum merkeze ulaşılacaktır. Güzergâh olarak iki seçenek mevcut kestirme olan ilk yolda sırası ile Bolvadin, Dinar ve Nazilli yolunu takip ederek gidilir bu yol ortalama 8 saat sürmektedir. Diğer seçenek olan Afyon, Uşak, Turgutlu ve Söke üzerinden de gidilmektedir.

Istanbuldan bodruma hangi yoldan gidilir?

İstanbul’dan Bodrum ‘a kara yoluyla ulaşım Bodrum ‘a İstanbul’dan geliyorsanız, Yenikapı’dan hızlı feribot ile Bandırma’ya geçebilir, buradan da sırasıyla Balıkesir, Manisa, İzmir, Söke, Milas üzerinden Bodrum ‘a ulaşabilirsiniz. Ankara’dan ise, Afyon, Denizli, Aydın üzerinden Bodrum ‘a ulaşım mümkün.

Ankara Bodrum arası otobüsle kaç saat sürer?

Ankara – Bodrum arası otobüs yolculuğu ortalama 10sa 17dk sürmektedir.

Ankara Bodrum ne kadar yakar?

ANKARA İLE BODRUM ARASI YOLCULUK TOPLAM YAKIT TÜKETİMİ Dizel bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 39.01 LİTRE yakıt tüketir. Benzinli bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 56.74 LİTRE yakıt tüketir.

You might be interested:  Istanbul Maslak Hangi Ilçeye Bağlı?(Mükemmel cevap)

Ankara Bodrum arası hangi şehirler var?

Ankara Polatlı eskişehir sivrihisar afyon dinar denizli nazilli aydın çine yatağan milas bodrum olacak güzergah.

Ankara’dan Izmir’e giderken hangi şehirlerden geçilir?

İzmir ‘ e tren yolculuğu ile gitmek isteyen ziyaretçiler, İzmir Mavi Tren’i kullanabilirler. Bu hat ile Ankara – İzmir arası yolculuk ortalama 14 saat sürmektedir ve bilet fiyatları ortalama 60 TL’dir. Bu hat, Ankara ‘ dan kalkarak Kütahya, Eskişehir, Balıkesir ve Manisa’ dan geçerek İzmir ‘ e ulaşım sağlamaktadır.

İstanbul Bodrum araba ile kaç TL?

YOLCULUK MALİYETİ İSTANBUL ile BODRUM arası mesafenin dizel bir araçla maliyeti ortalama 244,74 TL olacaktır. İSTANBUL ile BODRUM arası mesafenin benzinli bir araçla maliyeti ortalama 389,34 TL olacaktır.

Izmirden bodruma hangi yoldan gidilir?

Bodrum ‘den İzmir ‘ye arabayla olan yolun uzunluğu 234 kilometre ‘dır ve yaklaşık 2 saat ve 39 dakika sürer. Yol Üçpınar, Milas, Söke ve Germencik üzerinden geçer.

İstanbul Bodrum arabayla ne kadar tutar?

Esenler, İstanbul ile Bodrum, Muğla arası 716 Km. Bu mesafe arabayla yaklaşık olarak 8 saat 29 dakika sürecektir. Uçak ile seyahat etmeyi planlıyorsanız, 468 Km olan yolculuğu yaklaşık olarak 1 saat 7 dakika sürede tamamlayabilirsiniz.

Dizel araç 100 km kaç litre yakar?

DİZEL ALACAKSANIZ KAÇ YIL KULLANACAĞINIZ ÖNEMLİ Benzinli araç yerine dizel tercih edenlerin dikkat etmesi gerek husus ise aldıkları aracı kullanım süresi olmalı. 1.6 veya 1.2 turbo benzinli bir araç şehir içinde ortalama 8.5 litre yakıyor. 1.6 dizel bir araç da şehir içinde 100 kilometrede yaklaşık 6 litre tüketiyor.

Dizel araç 100 km kaç litre yakar 2021?

Diyelim ki aracınız dizel ve 7,30 TL’den mazot aldınız. Aracınız da 100KM ‘de 8 litre tüketiyor. Bu durumda aracınız 100KM ‘de 7,30 TL * 8L = 58,4 TL yakmaktadır. Çıkan sonucu 100 ‘e böldüğümüzde ise km ‘de harcanan miktarı öğreniriz yani aracınız kilometrede 58,4 TL / 100 = 0,584 Kuruş yakmaktadır.

You might be interested:  Fethiye Babadağ A Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

700 km kaç litre benzin yakar?

Örneğin aracınızın 50 litrelik deposu varsa ve depoyu tam doldurup 700 kilometre yol katettiyseniz aracınızın 100 kilometrede ortalama 7,1 litre yakıt tüketiyor demektir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *