Ankara Çukurambar Hangi Ilçeye Bağlı?(Çözülmüş)

Çukurambar, Ankara‘nın Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Kızılay’a yaklaşık 3,5 kilometre uzaklıktadır. 2000’li yıllara kadar gecekondu bölgesi olan Çukurambar, kentsel dönüşümle beraber Ankara‘nın en lüks semtlerinden biri haline gelmiştir.

Ankara Çankaya nereleri kapsar?

Ankara ‘nın ve Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Çankaya ‘ya bağlı 105 mahalle bulunmaktadır.

 • Akpınar.
 • Anıttepe.
 • Aşağı İmrahor.
 • Aşağı Öveçler.
 • Aşağı Topraklık.
 • Aşıkpaşa.
 • Ata.
 • Aydınlar.

Ankara çukurambar’a hangi otobüsler gider?

Çankaya bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden ÇUKURAMBAR adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 • Otobüs: 339-5, 511-5, 530-5, 532-5.
 • Tren: BAŞKENTRAY.
 • Metro: M1-M2-M3.

Çukurambar nasıl bir semt?

Çukurambar, Eskişehir Yolu üzerinden her yere rahatlıkla bağanabilen bir lokasyonda. Çankaya, Kızılay, Bahçelievler, Dikmen, Yıldız gibi semtlere sadece 5 dakika uzaklıkta. Hem Ankara’nın kadim geçmişine yakın, hem de geleceğe göz kırpan lokasyonuyla fütüristik. Semt Ankara’nın kalbi konumunda.

Sögütözü hangi ilçeye bağlı?

Semt/Mahalle olarak Söğütözü Mh. ve Çankaya ilçesine bağlıdır. Söğütözü Caddesi haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Söğütözü Caddesi posta kodu 06105. Rakımı (deniz seviyesinden yüksekliği) 868 metredir.

Çankaya hangi illerden büyük?

TÜİK’in 2018 verilerine göre, Ankara’nın Çankaya ilçesi, 920 bin 890’ı bulan nüfusuyla en kalabalık ilçe oldu. Bu özelliğiyle 57 ilin nüfusunu geçti. Çankaya ilçesi, bu nüfusuyla Bayburt, Tunceli, Ardahan, Artvin, Erzincan, Bilecik illerinin toplam nüfusuna ulaştı.

You might be interested:  Moneygram Istanbul Hangi Bankalarda Var?(Soru)

Çankaya Ankara’nın ilçesi mi?

Ankara Büyükşehir Belediyesini oluşturan bu ilçeler: Akyurt, Altındağ, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle’ dir.

Kızılaydan çukurambar’a hangi Otobüs gider?

Kızılay’dan Çukurambar mahallesine gitmek isteyen bir kişinin 171, 132 veya 133 numaralı otobüs hatlarına binmesi gerekiyorken; Ankara’nın diğer noktalarından semte varmak isteyenler;167, 339-7, 479 ve 548-3 numaralı otobüsler ile ulaşabiliyor.

Işçi blokları hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları İşçi Blokları yakınından geçiyor: 136, 411-7, 482-7.

Söğütözüne hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Söğütözü yakınından geçiyor: 339-5, 511-5, 512-5, 532-5.

Ankara’nın en luks semti neresi?

Gölbaşı Son yıllarda birbiri ardına yükselen projeleri ile Ankara ‘ nın en gözde yatırım bölgesine dönüşen Gölbaşı, Şehir Parkı ve Eymir Parkı gibi projeler ile elit ve nezih kesimin Başkent’teki en gözde bölgeleri arasında.

Çukurambar Mahallesi hangi semtte?

Çukurambar, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Kızılay’a yaklaşık 3,5 kilometre uzaklıktadır. 2000’li yıllara kadar gecekondu bölgesi olan Çukurambar, kentsel dönüşümle beraber Ankara’nın en lüks semtlerinden biri haline gelmiştir.

Ankara Eskişehir yolu üzerinde hangi semtler var?

Eskişehir Yolu 39.907757 enlem ve 32.761070 boylamda yer almaktadır. Semt /Mahalle olarak Çankaya ve Çankaya ilçesine bağlıdır. Eskişehir Yolu haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Eskişehir Yolu posta kodu 06510.

Sogutozu hangi Mahalle?

Semt/ Mahalle olarak Söğütözü Mh. ve Çankaya ilçesine bağlıdır. Söğütözü Mahallesi haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Söğütözü Mahallesi posta kodu 06900. Rakımı (deniz seviyesinden yüksekliği) 888 metredir.

Söğütözü Çankaya mı?

Söğütözü Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Söğütözü Ankara ilinde yer almakta olup, Söğütözü Çankaya ilçesine bağlıdır. Söğütözü haritası konumu ise 39° 54′ 57.9600” Kuzey ve 32° 48′ 6.5340” Doğu gps koordinatlarıdır. Söğütözü bağlı olduğu Çankaya ilçe merkezine 13 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *