Ankara Çinçin Mahallesi Hangi Ilçede?(Çözülmüş)

Çinçin Bağları veya Çinçin Mahallesi, Ankara‘nın Altındağ ilçesinde bulunan bir semt. Kale Mahallesi ve Yenidoğan semtleriyle çevrelemekte olan Çinçin, Gültepe, Plevne ve Aktaş mahallerini kapsamaktadır.

  • Çinçin Bağları veya Çinçin Mahallesi, Ankara ‘nın Altındağ ilçesinde bulunan bir semt. Kale Mahallesi ve Yenidoğan semtleriyle çevrelemekte olan Çinçin, Gültepe, Plevne ve Aktaş mahallerini kapsamaktadır.

Ankara Çinçin Mahallesi neden tehlikeli?

Çinçin ( Ankara ) Polisin kolay kolay giremediği söylenen bir semt. Yapılan büyük çaplı baskınlarda evlerde kilo kilo uyuşturucu ve küçük cephaneler bulunuyormuş. Olaylarıyla ünlü, tepelerinde meydan savaşları yapıldığı söylenir. Sadece geceleri değil gündüzleri de mümkünse girilmemesi gereken yer olarak nam salmıştır.

Ankara Yenidoğan nereye bağlı?

Yenidoğan, Ankara ‘nın Altındağ ilçesine bağlı semttir. Atıfbey (bir kısmı) ve Yıldırım Beyazıt mahallelerinden oluşmaktadır.

Kore Mahallesi tehlikeli mi?

Türkiye’nin en tehlikeli mahalleri sıralamasında Tekirdağ Çorlu ilçesinde Romanların yaşadıkları Kore mahallesi belirlenen 22 tehlikeli mahalle sıralamasında yer alıyor.

Faroz Trabzon tehlikeli mi?

Türkiye’deki en tehlikeli mahallelerin sıralandığı bir listeye Trabzon ‘dan Çömlekçi ve Faroz mahalleleri girdi.

Altındağ kaç mahalle var?

Altındağ ‘ın 26 mahallesinin 21’i merkezde bulunmaktadır. En uzak mahallesi ise 24,7 km uzaklıktaki Aydıncık’tır.

Ankara iskitler hangi ilçeye bağlı?

İskitler So 39.953384 enlem ve 32.842281 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Zübeyde Hanım Mh. ve Altındağ ilçesine bağlıdır. İskitler So haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. İskitler So posta kodu 06060.

You might be interested:  Ankara Batı Adliyesi Nasıl Gidilir?(Doğru cevap)

Ankara ilçeleri nelerdir?

Ankara Büyükşehir Belediyesini oluşturan bu ilçeler: Akyurt, Altındağ, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle’ dir.

Dolapdere tehlikeli mi?

Taksim’in yakınında bulunan Dolapdere çok belalı bir semt. “Polisin giremediği yer” olarak ün salmış meşhur bir Beyoğlu semti. Sürekli operasyonlarıyla tanınır. Uyuşturcu üretiminden sahte para üretimine kadar tüm yasadışı işler burada.

Kore Mahallesi ne demek?

vaktinde kore gazilerine konut yapmak için ayrılan bölgeyi çingene nüfusunun sahiplenmesi & yerleşmesiyle amacından sapan bir mahalle. adını esasında buradan alır. müzisyenleri ile ünlü roman mahallesidir.

Kore mahallesinin adı neden Kore?

Bir lakapmış. Kore Savaşı’nın olduğu dönemde mahallenin Emine Ablası her gün çıkan kavgalara veryansın ederek “Her gün kavga gürültü, burayı Kore ‘ye çevirdiniz!” demiş ve böylece mahalle “gayrı resmi” ismine kavuşmuş. Kore Mahallesi ‘nde 5-6 bin Roman yaşıyor.

Faroz Mahallesi nerede?

Yalı, Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı bir mahalledir. Eski adı Faroz olan mahalle ülke genelinde, adını verdiği kendisine ait Faroz Kesmesi ile tanınmaya başlanmıştır. Yaklaşık 7.000 nüfusa sahiptir.

Faroz kelimesi ne demek?

[1] Trabzon’un merkez ilçesinde deniz kenarında bir semt adı olup, Yunanca “deniz feneri” anlamına gelmektedir.

Trabzon hangi bölgede yer alır?

Trabzon Hangi Bölgede? Trabzon ili Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Rize, Bayburt, Gümüşhane ve Giresun illeri ile komşudur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *