Ankara Çankaya Su Aboneliği Nerede Yapılır?(Mükemmel cevap)

Ankara Su Aboneliği Nasıl Yapılır? ASKİ

ASKİ Abonelik Yerleri Adres
ÇANKAYA BÖLGE YILDIZ EVLER KAHİRE CAD. ZİRAAT BLOKLARI YANI ÇANKAYA
MAMAK KÜLTÜR DEMİRLİBAHÇE MAMAK KÜLTÜR MERKEZİ
ELMADAĞ BÜLENT ECEVİT CAD. NO:1
ALTINDAĞ BÖLGE ALTINDAĞ BÖLGE BİNASI İÇİ TAŞDELEN CAD. NO:53

24 

Ankara su Aboneliği nerede yapılıyor?

Bireylerin doğrudan bu merkeze gidebilmesi için adres Ulubey, Taşdelen caddesi No: 53, 06360 Altındağ/ Ankara olarak bilinmektedir. Ayrıca ASKİ genel müdürlüğü binası numarası ise (0312) 616 21 97 olarak bilinmektedir.

Ankara su aboneliği internetten yapılır mı?

Aboneliği üzerinize almak istiyorsanız şubelerden bizzat başvuru yapabilir ya da internetten su açtırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Su aboneliği nereye başvurulur?

Yeni Su Aboneliği Oluşturma Mevcut bir su aboneliği yoksa gerekli belgelerle şehirde bulunan belediyeler bağlı Su ve Kanalizasyon İdarelerine başvuru yapılır.

Aski su aboneliği internetten yapılır mı?

Yeni uygulamaya ilişkin bilgi veren ASKİ Genel Müdürü İrfan Kaya, Başkentlilerin konutlardaki su aboneliği değişikliklerini artık internet üzerinden yapabileceklerini belirterek, hizmeti vatandaşların ayağına kadar götürmeye devam edeceklerini söyledi.

IZSU abonelik işlemleri nerede yapılıyor?

1. Abone İşleri Daire Başkanlığının ilgili Şube Müdürlüğüne başvurulur. 2. Sistemden çıktısı alınan basılı dilekçe aboneye imzalatılır. 3. Abonelik için başvurulan adrese keşif yapılarak tesisatın uygunluğunun kontrolü yapılır ve tahmini keşif bedeli hesaplanır.

You might be interested:  Istanbul Sultangazi Nasıl Bi Yer?(Çözünme)

Vefat eden kişinin su aboneliği nasıl devredilir?

Eğer abonelik başkası adına ise başvuru yapacak kişinin söz konusu işleme yetkili olduğunu gösteren noter onaylı vekaletname ile başvuru yapması gerekmektedir. Vefat etmiş bir kişi adına olan abonelik ise veraset ilamında belirtilen mirasçılar tarafından iptal edilebilir.

Kiracı su aboneliği nasıl yapılır?

Kiracı su aboneliği nasıl alınır? Kiracı olarak oturacağınız konuta su aboneliği almak için Nüfus Cüzdanı, Kira Kontratı, Sayaç Bilgileri ve DASK Poliçesi ile Su Dağıtım Şirketi’ne veya E-Devlet ile başvuru yapmanız gerekir.

Elektrik su aboneliği internetten nasıl yapılır?

E-devlet adresi üzerinden TC Kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek açılan sayfaya bulunduğunuz bölgenin elektrik şirketi ismini yazarak Bireysel Abonelik Başvurusu bölümüne ardından ” Yeni Başvuru” kutucuğuna tıklamanız gerekiyor.

Iski yeni abonelik başvurusu nasıl yapılır?

İş Yeri:

 1. T.C.Kimlik numarası yazılı resmi belge.
 2. Mal sahibi veya kiracı olduğunu belgelemesi veya yazılı beyan etmesi.
 3. Sayaca ait eski bir fatura veya sayaç seri numarası.
 4. Sayacın güncel işareti.
 5. Vergi Kimlik numarası, vergi dairesi veya vergi levhası
 6. Şirketler için kaşe ve yetki belgesi.

Su aboneliği devri nasıl yapılır?

Abone Devir İçin Gerekli Evraklar

 1. T.C. Kimlik Numarası yer alan Kimlik Bilgisi.
 2. Sayaca ait eski bir fatura veya sayaç seri numarası
 3. Tapu veya kira kontratı (NVI adres kaydı sözleşme yapılacak mülkte ise bu belgelere gerek bulunmamaktadır.)
 4. DASK (Deprem Sigortası)
 5. İkametgah.

Su aboneliği ne kadar 2020?

Su aboneliğinin ücreti 2020 yılı için 196,50 TL olarak belirleniyor. Su Aboneliği Açtırma Ücreti 2021 – Su Aboneliği Nasıl Açılır?

Su aboneliği e devletten yapılıyor mu?

Eskiden abonelik işlemleri kurumlara gidip bizzat başvurularak gerçekleştirilirken artık bu işlemler internet üzerinden kolaylıkla halledilebiliyor. Ticaret Bakanlığı tarafından sunulan proje ile beraber 18 Şubat 2019 tarihinden itibaren, vatandaşlar su aboneliği başvurusunu E – Devlet üzerinden gerçekleştirebiliyor.

You might be interested:  Gazi Anadolu Lisesi Istanbul Nerede?(Çözünme)

Su aboneliği nasıl alınır Aski?

– İlk su aboneliği için başvuracak abonelerimiz, bulundukları İlçedeki abone işleri şefliklerine başvurmaları gerekmektedir. – Bahçe içerisinde yapı bulunmaması, yapı var ise yapının Yapı Ruhsatı, Yapı Kayıt Belgesi veya bağlı bulunduğu İlçe Belediyesinden yapı ruhsatına tabi olmadığına dair yazı getirilmelidir.

Geçici mesken su aboneliği nedir?

Yapı Kullanma İzni Belgesi alınıncaya kadar geçici olarak, kullanım türüne göre su verilen aboneliklerdir…” Kullanma izni verilmeyen ve alınmayan yapılarda izin alınıncaya kadar elektrik, su ve kanalizasyon hizmetlerinden ve tesislerinden faydalandırılmazlar.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *