Ankara Bolu Yedigöller Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

  • Yedigöller’e Nasıl Gidilir? Yedigöller’e hem özel araçla hem de otobüslerle ulaşım mümkündür. Özel aracıyla İstanbul’dan ve Ankara’dan çıkacak olanlar, TEM otoyolunu kullanarak Bolu sapağına kadar ilerlemeliler.

Yedigöllere hangi yoldan gidilmeli?

Yedigöller Milli Parkı’na Nasıl Gidilir? Yedigöller Milli Parkı’na Bolu ilinin Mengen ilçesinden kolaylıkla ulaşım imkanı vardır. Özel araçlarla gelmek isteyenler Ankara-İstanbul Karayolu’nun 152. kilometresinden Yeniçağa ve 190. kilometresindeki Bolu ilinden kuzeye ayrılan yollar ile erişim sağlanabilmektedir.

Ankara Bolu hangi yoldan gidilir?

Bolu ‘ya Özel Araç ile Ulaşım Anadolu Otoyolu/O-4/E80 üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Ankara ‘dan hareketle ulaşımda mesafe 187 km olup, yolculuk özel araçla 2 saatte tamamlanabilmektedir. Anadolu Otoyolu/O-4 üzerinden ulaşım sağlanmaktadır.

Yedigöllere giriş ücreti ne kadar?

Yedigöller giriş ücreti 2021 yılı itibariyle arabalar için 21 tl. Bu fiyatı ödedikten sonra ayrıca şahıslar için bir ücret alınmıyor. Milli Park’ın içerisinde otopark bulunuyor ve arabanızı burada rahatça park edebiliyorsunuz. Yedigöller ‘de konaklayıp 1 günden fazla kalacak dahi olsanız sadece tek ücret ödüyorsunuz.

7 göller İstanbul kaç km?

İstanbul Yedigöller arası mesafe yaklaşık olarak 310 km olup, yolların uygunsuzluğu yüzünden 4-5 saat kadar sürebilir.

Yedigöller yolu asfalt mı?

Asfalt yol, milli parka 3 kilometre kala sona erdi. 3 kilometrelik bölüm taş döşenerek yapıldı. Yol asfaltlanmadan önce Bolu’dan 1.5-2 saatte ulaşılan Yedigöller ‘e, yolun yapılmasından sonra bu süre 40-50 dakikaya kadar indi. Ulaşımın kolaylaşmasıyla milli parka ilgi de arttı.

You might be interested:  Istanbul Italyan Konsolosluğu Nerede?(Soru)

Bolu merkezden yedigöllere nasıl gidilir?

Yedigöller’e ulaşım sağlamak için Bolu tabelalarını takip etmeniz gerekiyor. Bolu merkeze geldikten sonra burada Merkeşler istikametine giden yön tabelaları yer almaktadır. Merkeşler’e doğru devam edince Yedigöller’e doğrudan götürecek olan tabelaları görebilirsiniz.

Ankara Yedigöller hangi yoldan gidilir?

Yedigöller, Batı Karadeniz Bölgesi’nde Bolu’nun 42 kilometre kuzeyinde ve Zonguldak’ın güneyinde yer alıyor. Milli Parka Ankara –İstanbul karayolunun 152. kilometresindeki Yeniçağa ve 190. kilometresindeki Bolu’dan kuzeye ayrılan yollarla ulaşılır.

Ankara İstanbul hangi yoldan gidilir?

İstanbul – Ankara güzergahında arabayla yolculuk yapanların en çok kullandığı rota Anadolu Otoyolu. Türkiye’nin en eski ve en işlek otoyollarından biri olan bu yol Gebze, Sapanca, Hendek, Düzce, Bolu üzerinden Ankara ‘ya kesintisiz bağlantı sağlıyor. 449 km’lik yol 4 saat 55 dakika sürüyor.

Istanbuldan Boluya hangi yoldan gidilir?

İstanbul’dan Bolu’ya kendi aracı ile gelenler Anadolu ve Avrupa Yakasından bağlantı yollarını kullanarak Barbaros Bulvarı istikametinde E80 otoyoluna girmeliler. Anadolu Otoyolu Bolu Batı Bağlantısı yönünde devam ederek Düzce sapağından sonra TEM’den devam ederek şehre ulaşırlar. Toplam 266 km yol gidilir.

Yedigöller de ateş yakılır mı?

Yedigöller ‘de gündüzleri ateş yakmak kesinlikle yasak. Yalnızca akşamları Yedigöller ‘de dikkatli davranmak ve varilin içinde yakmak koşuluyla ateş yakabilirsiniz. Yer ateşi yakmak akşamları da olmak üzere yasaklanmış durumda.

Yedigöllere sonbaharda hangi ayda gidilir?

YEDİGÖLLER’E GİTMEK İÇİN EN UYGUN ZAMAN Ekim ayının sonu ya da Kasım ayının başı harika manzaralar görebilirsiniz.

Yedigöllere giderken nerede kahvaltı yapılır?

Tabii yanınızda hiç bir şey getirmediyseniz, Bolu Yedigöller ‘in en büyük gölü olan Büyükgöl’ün çaprazında Habitat Restaurant var. Orada saat 12’ye kadar kahvaltı yapabiliyorsunuz.

Yedigöller hangi ilde?

Yedigöller Millî Parkı, Karadeniz Bölgesi’nde Bolu ilinde bir millî parktır.

You might be interested:  Londra Konferansı'na Istanbul Hükümeti Adına Kim Katılmıştır?(Soru)

Abant Yedigöller arası kaç km?

Yedigöller Abant Arası Kaç Km? Bolu Yedigöller ve Abant arasında 75 km mesafe bulunuyor.

İstanbul Abant arası kaç saat sürer?

İlk olarak eğer İstanbul ‘dan geliyorsanız, İstanbul -Bolu arası yalnızca 264 kilometre. Bu mesafe O-4 yolu üzerinden yaklaşık olarak 2 saat 58 dakika sürüyor. Bolu’ya geldikten sonra ise Abant ‘a çok kısa bir sürede ulaşıyorsunuz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *