Ankara Anadolu Ajansı Nerede?(Çözüm bulundu)

  • ANADOLU AJANSI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Eti Mahallesi GMK Bulvarı No:132 Çankaya ANKARA +90 312 999 20 00 +90 312 231 21 74

Anadolu Ajansı binası nerede?

Anadolu Ajansı ‘nın Ankara’da bulunan genel merkezi.

AA yı kim kurdu?

AA – ANADOLU AJANSI T.A.Ş. İstanbul Bölge Müdürlüğü, Televizyon ve Radyo Kanalları | Zeytinburnu – Toyota Plaza K:2 İstanbul, 0212 513 10 90 Bulurum.com.

Aa ne zaman kuruldu?

Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdürü Sn. Hüseyin Altınalan Bey’i makamında ziyaret ettik.

Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu üyeleri kimlerdir?

Hasan Nuri Yaşar, Doç. Dr. İsmail Çağlar ve Büşra Karaduman Aktuna seçildi. Daha sonra yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında Serdar Karagöz, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür oldu.

20 nisan 1920 de ne oldu?

Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmadan 17 gün önce 6 Nisan 1920 ‘de kurulan Anadolu Ajansı, TBMM’nin çıkardığı ilk yasaları duyurdu; Milli Mücadele’nin ve Kurtuluş Savaşı’nın her aşamasına, Cumhuriyet devrimlerine tanıklık etti.

Milli Mücadele yıllarında Anadolu’daki Türk istiklal harbinin doğru bilgilerle aktarılması için önerilen Anadolu ajansının kurulma fikrinin arkasındaki isimler kimlerdir?

Millî Mücadele davasını, yurda ve dünyaya duyurmak, Anadolu halkına Ulusal Savaş konusunda doğru ve düzenli bilgiler vermek ve Türk ulusunun özgürlük savaşını dünya kamuoyuna duyurmak ve tanıtabilmek amacıyla Halide Edip (Adıvar) Hanım ve Yunus Nadi Bey’in çalışmalarıyla Ankara’ da “ Anadolu Ajansı ” adıyla bir kurum

You might be interested:  Antalya 2. Havalimanı Nerede?(Çözünme)

AA nereye bağlı?

Anadolu Ajansı’nın ( AA ) denetimi, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına verildi. Kararnameye göre AA ‘nın tüm faaliyet, bütçe, örgütlenme ve insan kaynakları yönetimini denetleme yetkisi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın oldu.

Ihlas haber ajansı nerede?

İhlas Haber Ajansı, medya ajansları, Yenibosna Merkez Mah., 29 Ekim Cad., No:11, Bahçelievler, İstanbul, Türkiye – Yandex Haritalar.

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kimdir?

Künye. AA Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdür Serdar KARAGÖZ’ün Özgeçmişi: Serdar Karagöz, 25 Mayıs 1981’de, Sakarya’da dünyaya geldi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *