Alanya Nerede Denize Girilir?

Kleopatra ve Damlataş plajlarının tersine şehir merkezinde kalan Portakal Plajı, Oba Çayı’nın denize döküldüğü yerden başlayarak Dim Çayı’nın denize döküldüğü yerde bittiği için, Oba Plajı olarak da adlandırılıyor. Alanya‘da denize girmek için en çok tercih edilen plajların arasında.

 • Alanya’da denize girmek için en çok tercih edilen plajların arasında. Çayların denize döküldüğü yerlerdeki serin su kaynakları ve yer yer 100 metreyi bulan sahil genişliğiyle göz kamaştıran Oba Plajı’nda, Toroslar’ın heybetini arkanıza alarak denize girme keyfini yaşarken, deniz sporları yapmak isterseniz de birçok alternatif bulabilirsiniz.

Alanya’nın en güzel denizi neresi?

Alanya ‘ nın en güzel plajlarından olan damlataj plajı, damlataş bölgesinde olup turistlerin ve yerlilerin sıkca rağbet ettiği yerlerden biridir. Masmavi sularında, dalgasız bir deniz deneyimi ve müthiş kültürel manzaralarından dolayı tercih edilen plajdır.

Alanya’da hangi plaja gidilir?

Alanya ‘da Mutlaka Gitmeniz Gereken 7 Plaj

 1. 1- Damlataş Plajı Tarihi yarımadanın batısında, Damlataş Mağarası’nın önündeki kıyıdadır.
 2. 2- Kleopatra Plajı Damlataş Plajı’nın devamı olarak yaklaşık 2 kilometre uzunluğundadır.
 3. 3- Portakal (Oba) Plajı
 4. 4- Ulaş (Emirgan) Plajı
 5. 5- İncekum Plajı
 6. 6- Fuğla Plajı
 7. 7- Keykubat Plajı

Alanya incekum plajı ücretli mi?

İncekum Plajına giriş ücreti 14 Türk Lirasıdır. Kişi başı alınan bu ücretin dışında otopark ücreti alınmamaktadır. Plajda alınmak istenen şezlong ve minderler 10 Türk Lirası ile ücretlendirilmektedir.

You might be interested:  Antalya Aksu Belediye Başkanı Hangi Partiden?

Alanya Kestel denizi nasıl?

Kestel Plajı Karayolu kenarında konuşlanmış 2 km uzunluğundaki sahil şeridi, Alanya ‘nın tüm plajlarında olduğu gibi tertemiz, incecik kumlarla kaplıdır. Çok kalabalık olmayan plajın denizi tertemizdir ama oldukça da dalgalıdır.

Alanya’da denize girilir mi?

Yaklaşık 70 kilometrelik uzun sahil şeridi ve turkuaz deniziyle Alanya, Antalya’nın en çok tercih edilen tatil beldelerinden biri. Mavi bayraklı plajlarının popülerliği zaten tartışılmaz ama, muhteşem doğası ve tarihi özellikleriyle de, her yıl binlerce yerli-yabancı turistin favori tatil destinasyonu haline geliyor.

Alanya Kleopatra Plajı nasıl?

Alanya ‘nın batısında 2 kilometrelik uzunlunluğa sahip Kleopatra Plajı, ince kumlu ve alabildiğine geniş bir plaj. Kleopatra Plajı Kleopatra plajı; denizinin ve sahilinin altın renkli kumu olması, geniş bir sahil alanından oluşması ve berrak denizi 8-10 metreye kadar sığ olması başlıca özelliklerindendir.

Kleopatra Plajı ucretli mi?

Her yıl çok sayıda turisti ağırlayan Kleopatra Plajına girişler ücretsizdir. Bu plaja gelen kişiler ise şezlong ve plaj şemsiyesi ve benzer eşyaları ücretleri ile birlikte satın alabilirler. Plajda aynı zamanda her 50 metrede bir sahil büfeler yer alıyor.

Antalya Belek denizi nasıl?

Belek denizi nispeten sığdır. Kumlu yapısı ve sığ olması nedeni ile çocuklu ailelerin önemli bir beklentisini karşılar. Ancak ince kum olan yapısı ve insan yoğunluğu nedenleri ile deniz çok çabuk bulanıyor. Sabahın erken saatleri dışında berrak bir deniz görmeniz zor.

Damlataş plajı ücretli mi?

Damlataş Plajı Mavi bayraklı olan plajın suyu oldukça berraktır. Plaj halka açıktır, giriş ücreti bulunmamaktadır. Şezlong ve şemsiye kiralama ücreti ise ortalama 10-20 TL arasındadır.

Incekum nasıl bir yer?

İncekum Plajı, Antalya ili Alanya ilçesinde yer almaktadır. Avsallar Beldesinde bulunan bir tatil beldesidir. Plajın incecik sarı renkli kumları vardır. Suları sığ ve geç derinleşen denizinden dolayı çok ilgi gören bir plajdır.

You might be interested:  Istanbul 3 Icra Müdürlüğü Nerede?(Mükemmel cevap)

Antalya Alanya Avsallar denizi nasıl?

Denizi genelde kum, bir çok kısmı kayalıktır. Denizinde balık tutmak ve zıpkınla avcılık çok uygundur.

Marmaris Incekuma nasıl gidilir?

İncekum Plajı Ulaşım Marmaris merkeze yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunan İncekum Plajına Muğla Merkez ve Marmaris ‘ten dolmuşlarla ulaşabilirsiniz yada Akyaka günü birlik tekne turları ile İncekum Plajı dahil birçok koya gidebilirsiniz.

Alanyada hangi ayda denize girilir?

Temmuz ve ağustos ayları Alanya’da aşırı sıcak geçer. Bu şirin yerin en güzel zamanları mayıs ya da eylül ve ekim aylarıdır. Hem denize girebilir hem de Alanya ‘nın uzun sahillerinde palmiye ağaçlarının altında baharın tadını çıkarabilirsiniz.

Alanya’da ekim ayında denize girilir mi?

Ülke genelinde hava sıcaklığında düşüşler yaşanmasına rağmen sıcaklığın 28-29 derecelerde seyrettiği Antalya’da, ekim ayının son günlerinde de denize giriliyor.

Alanya nerede kalınır?

Alanya’da Nerede Kalınır?

 • Alanya Lüks Otel Tavsiyeleri. Granada Luxury Okurcalar. Sunprime C-Lounge Hotel. Beach Club Doğanay. Haydarpasha Palace. My Home Resort Hotel.
 • Orta Seviye Alanya Otel Tavsiyeleri. Hotel Kaptan. Villa Augusto Butik Hotel & Spa.
 • Alanya Ucuz Otel Tavsiyeleri. Miray Hotel. Sunset Beach VIP 1 Rezidans.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *